Спеціальні потреби

Остання офіційна закордонна подорож президента Обами


Барак Обама

У понеділок Барак Обама відлітає у свою останню заплановану закордонну подорож як президент США. Його радники сподіваються, що головною темою розмов з іноземними лідерами буде обрання Дональда Трампа на президентську посаду.

Заступник радника Білого дому з національної безпеки Бен Роудс заявив, що плани, які передбачають відвідини Греції, Німеччини і Перу, є ознакою солідарності з найближчими союзниками і спосіб показати «підтримку сильній та інтегрованій і об’єднаній Європі».

Єдину плановану промову він виголосить у середу в Греції, в якій порушить тему економічних завдань, які залишаються виконати в тій та інших країнах, і водночас сприяти інклюзивному зростанню і боротьбі з нерівністю.

За словами Роудса, в розмові з прем’єр-міністром Алексісом Ципрасом Обама висловить підтримку грецькому народу, що пройшов через у економічну кризу, яка довела до надання країні міжнародної допомоги і встановлення суворих вимог щодо скорочення витрат і громадських послуг.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель прийматиме Обаму в четвер. Роудс підкреслив важливість їх відносин, називаючи канцлера «найтіснішим партнером протягом його усього президентства».

У Берліні для зустрічей у п’ятницю будуть також лідери Великобританії, Франції, Італії та Іспанії. Як передбачається, їх розмови стосуватмуться боротьби з бойовиками «Ісламської держави», питань міграції, ситуації в Україні та президентських виборів у Сполучених Штатах.

Обраний на президентську посаду Дональд Трамп багато разів виступав проти міжнародних угод, досягнутих за президентства Обами, включно з угодою про обмеження іранської ядерної програми, міжнародної угоди про кліматичні зміни, яка набрала чинності минулого місяця, і Трансатлантичне торговельне партнерство, що не було ще ратифіковане Конгресом США.

Дивіться також: Валерій Чалий, посол України в США, про американські президентські вибори

XS
SM
MD
LG