Спеціальні потреби

Обама: військові операції США в Іраку завершуються


Виступаючи перед ветеранами-інвалідами у місті Атланта, штат Джорджія, Барак Обама подякував їх за їхню службу в Іраку та Афганістані. Він також підтвердив, що план, за яким виведення американських військ з Іраку почнеться наприкінці серпня, залишається у силі.

Пройшло п’ять місяців від часу парламентських виборів в Іраку, але нового уряду все ще не сформовано. Ситуація з безпекою також кращою не стає – у Багдаді та інших містах продовжують відбуватися терористичні атаки. Лише протягом останнього місяця від вибухів бомб загинули сотні людей.

Втім, Сполучені Штати, каже Барак Обама, від раніше заявлених планів щодо виведення військ з Іраку відмовлятися не збираються.

«Після того, як я обійняв президентку посаду, я оголосив нову стратегію для Іраку - передачу повної відповідальності за безпеку в країні у руки іракців. Я чітко заявив, що 31 серпня 2010 року американська військова місія в Іраку закінчується. І саме це ми і робимо – згідно з графіком».

Наразі в Іраку перебуває близько вісімдесяти тисяч американських солдатів. Згідно з планом, в цій країні до кінця наступного року залишиться 50 тисяч американських військовослужбовців. Їхнім завданням буде тренувати іракських військових та брати участь у антитерористичних операціях.

«Це – небезпечні завдання. Все ще залишаються ті, хто має бомби та кулі і хто зробить усе, аби зупинити прогрес в Іраку. На жаль, американські жертви в Іраку не закінчаться».

Ще гіршою ситуація залишається в Афганістані. У липні цього року в цій країні загинуло більше військовослужбовців, ніж в будь-який інший місяць від початку кампанії. До того ж Нідерланди вивели свій контингент з Афганістану – приклад, який можуть наслідувати інші партнери по НАТО. Президент Обама пообіцяв, що США залишаються відданими своїй місії в Афганістані.

«У цьому регіоні та за його межами ми не будемо миритися з існуванням безпечної зони для аль-Кайди та їхніх поплічників-терористів. Ми покладемо краї їхнім операціям та переможемо аль-Кайду».

Президент пообіцяв військовим ветеранам підтримку його адміністрації в отриманні всієї необхідної медичної допомоги. Він визнав, що хоча думки у Вашингтоні щодо військової тактики в Іраку чи Афганістані можуть і різнитися, усі віддані ідеї, що понад мільйон ветеранів військових кампаній в Іраку та Афганістані мають отримати всебічну підтримку та допомогу після повернення додому.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG