Спеціальні потреби

У США любителів морепродуктів чекає невизначеність


У Мексиканській затоці не припиняється кампанія очищення води від нафти, вилив якої спричинив вибух на нафтовидобувній платформі. Керівництво компанії, якій належить платформа, фірми, яка проводила там ремонтні роботи, та Брітіш Петролеум, яка орендувала споруду, перекладають вину за інцидент один на одного.

А тим часом під загрозою не лише екологія, а й економіка регіону. Адже уряд заборонив вилов морепродуктів у районі катастрофи в узбережних водах від Алабами до Флориди. Так, штат Луїзіана, економіка якого значною мірою покладається на дари моря, вже зазнав багато мільйонні збитки.

Сал Сунсері є співвласником найстарішої компанії з продажу устриць в США. Його фірма “P & J Oyster Company” розташована в історичному французькому кварталі Нового Орлеану в Луїзіані. Заснована 134 роки тому компанія щодня постачає 30-35 тисяч свіжих устриць ресторанам по всій Америці.

Галузь видобутку морепродуктів у Луїзіані – найбільша у США. Її щорічний товарооборот – понад два мільярди доларів. Сунсері каже, що у зв’язку із встановленням заборони на рибальство, продукція устриць зменшиться наполовину:

«Пропозиція вже зменшилася. Біля східного узбережжя дельти ріки є одна з найпродуктивніших у світі устричних мілин. Отож ми вдалися до запобіжних заходів і припинили збір устриць. Тепер ми збираємо морепродукти лише біля західного узбережжя».

Сунсері наголошує, що припинення збору устриць на схід від ріки Міссіссіппі є запобіжним заходом, адже досі нема будь-яких доказів забруднення ріки нафтою.

Заступник голови Ради маркетингу морепродуктів Луїзіани Пітер Ґаріка каже, що навіть якщо заборона на видобуток морепродуктів вздовж східного берега Міссіссіппі триватиме, то бізнес не постраждає, бо 70% вилову риби відбувається на західному узбережжі ріки. Ґаріка вважає, що спад пропозиції – явище тимчасове, спричинене тим, що споживачі, побоюючись зникнення устриць в майбутньому, купують їх у більших кількостях:

«На ринку панує неправильне переконання, що виникне проблема з постачанням, отож люди купують більше ніж звичайно».

Ресторан «Бурбон гаус» у Французькому кварталі Нового Орлеану спеціалізується на місцевих морепродуктах. Його співвласник Стів Петтус каже, що їх проблема не у можливому зникненні морепродуктів, а їх якості:

«Всі устриці, які ми купуємо, мають позначку щодо місця свого походження».

І дійсно кожний 23-кілограмовий мішок устриць, який ресторан купує, має етикетку, на якій зазначено, звідки продукт. Район вилову демонструється на дошці, щоби клієнти могли бачити.

Петтус каже, що він зовсім не турбується питанням якості, оскільки розраховує не тільки на те, що відповідні органи контролюють якість води, в якій ці продукти вирощуються, але на репутацію постачальників, яких він знає віддавна.

Компанія Брітіш Петроліум мобілізувала усі сили на те, щоби зупинити витік нафти в Мексиканську затоку. За її зусиллями пильно стежать усі, і зокрема мешканці Луїзіани, життя і кар’єра невід’ємно пов’язана з морем.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG