Спеціальні потреби

Путін і Янукович домовились про Керченську протоку і не домовились про газ


Путін не міг бути красномовнішим: він примусив себе чекати. Перший після свого вступу на президентську посаду робочий візит в Україну лідер РФ розпочав з ефектного кількагодинного запізнення. Літак російського президента, на прибуття якого у Севастополі сподівалися в першій годині дня, приземлився в аеропорту Бельбек десь по четвертій. А дорогою з Севастополя до Ялти, де у Лівадійському палаці на свого російського колегу чекав президент України, Путін зробив незаплановану зупинку, аби перевідати давніх друзів-байкерів «Нічні вовки».

З байкерами та їхнім лідером на прізвисько Хірург Путін спілкувався довго і сердечно, приймав запрошення на цьогорічне байк-шоу і фотографувався на пам’ять. Після чого таки вирушив на переговори в Лівадію. Радісний і схвильований довгим чеканням Віктор Янукович зустрів Володимира Путіна на порозі палацу і тепло його привітав. Президенти потисли руки, усміхнулися на камери – і усамітнились для переговорів тет-а-тет.

Півгодини тривала розмова двох лідерів за зачиненими дверима так званого «кабінету Рузвельта» у Лівадійському палаці. І зрештою близько 18-ї розпочалося п’яте засідання російсько-української міждержавної комісії, заради якого Путін і прибув до Криму.

Під час засідання кремлівський лідер згадав про повагу до України – зокрема, до української мови.

«Мені, мабуть, не варто в цій аудиторії говорити про те, з якою повагою та інтересом у Росії ставляться і до української культури, і до української мови», – сказав російський президент.

Віддавши данину сентиментам, Янукович і Путін перейшли до розгляду офіційних документів. Як і прогнозували експерти, президенти у Ялті підписали Спільну заяву про делімітацію морського кордону. Щоправда, деталі цього документа наразі невідомі.
«Мені, мабуть, не варто в цій аудиторії говорити про те, з якою повагою та інтересом у Росії ставляться і до української культури, і до української мови».
Президент РФ Володимир Путін

«У Спільній заяві відзначається, що сторони вважають важливим здійснити делімітацію морських просторів в Азовському і Чорному морях, а також у Керченській протоці, в дусі дружби, добросусідства і стратегічного партнерства, з урахуванням законних інтересів обох держав», – повідомляє прес-служба президента України. При цьому прес-служба не уточнила, у чому саме полягає зміст угод. Не уточнюється, зокрема, чи пішла Україна на поступки Росії, віддавши, як про це попереджали аналітики, у спільне користування Керченсько-Єнікальський канал.

Сторони вкотре обговорили також можливість інтеграції України до Митного союзу в складі Росії, Казахстану і Білорусі. Янукович обнадіяв Путіна заявою про те, що Україна, як було сказано, «дуже вдячна за те, що нас кличуть», і «не каже «ні». Путін, своєю чергою, порадив «прорахувати вигоди від приєднання» і запевнив: «нікому нічого не будуть нав’язувати».

Що ж до ціни на російський газ – найтрепетнішої теми переговорів для України, – то це питання, так і не вдалося вирішити. Про те, що ціна залишається такою ж, як була, можна судити з відповіді Путіна на запитання, поставлене українськими журналістами під час спільної прес-конференції: що потрібно для того, аби Москва знизила для України ціну на блакитне паливо.

«Пригадуєте цей чудовий твір, який усі ми так любимо: можна увечері стільці, а вранці гроші? – Можна. – А можна вранці гроші, а увечері стільці? – Можна. Але гроші вперед», – фамільярно пожартував російський президент.

Далі буде. Під час розмови те-а-тет президенти домовились про нові зустрічі. Як повідомив Віктор Янукович, його офіційний візит до Москви відбудеться вже восени цього року, а в наступному році Україна чекатиме на повторний візит Володимира Путіна.

Показати коментарі (6)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG