Спеціальні потреби

Актуально

У США розглядають можливість швидкого затвердження модифікації вакцини проти штаму "Омікрон"

Американська влада розглядає можливість пришвидшеного затвердження модифікації коронавірусної вакцини проти штаму "Омікрон". Про це в інтерв'ю телеканалу ABC повідомила директорка Центрів із контролю та профілактики захворювань Міністерства охорони здоров’я США (CDC) Рошель Валенськи.

За її словами, Адміністрація з контролю за харчами та ліками (FDA) розглядає можливість швидко затверджувати до використання модифікацію препаратів через те, що "більша частина вакцини залишиться такою самою, потрібно буде лише змінити мРНК код".

Американські експерти продовжують стежити за новою мутацією "Омікрон" й досі не можуть однозначно заявити, наскільки він більш чи менш заразний, у порівнянні із попередніми різновидами вірусу, й наскільки існуючі вакцини ефективні проти нього.

При цьому Валенськи сказала, що головним приводом для занепокоєння експертів залишається штам "Дельта", що домінує у більшості країн світу, зокрема, у США: "У нас фіксують щодня 90-100 тисяч нових випадків у США, і 99.9% з них - це варіант "Дельта".

Південно-африканські науковці кажуть, що "Омікрон" поширюється удвічі швидше, ніж "Дельта".

Тим часом, директор Національного інституту алергії та інфекційних захворювань доктор Ентоні Фаучі, головний радник президента Джо Байдена у сфері охорони здоров'я, в ефірі CNN, як зазначає Politico, заявив, що поки немає свідчень, що "Омікрон" викликає більш тяжкі наслідки, ніж виявлені раніше мутації коронавірусу, однак судити про це однозначно - зарано, але він переконаний, що американцям варто щепитись наявними вакцинами й отримати третю дозу-підсилювач.

Раніше американська фармацевтична компанія Moderna припустила, що ефективність наявних вакцин проти коронавірусу може бути нижчою проти "Омікрона". Виробник заявив, що випробовує свій препарат проти нового штаму і за необхідності може виробити модифікацію.

"Якщо нам потрібно буде виготовити препарат, специфічно проти штаму "Омікрон", то це забере тижні, напевно, два-три місяці до того, як ми зможемо почати випробування", - сказав Пол Бьортон, головний медичний експерт Moderna.

Pfizer та BioNTech також повідомили, що розпочали досліджувати новий штам, і через два тижні лабораторні дослідження покажуть, чи потрібно адаптувати вакцину. Якщо це буде потрібно, компаніям знадобиться 100 днів, щоб адаптована вакцина стала доступною для споживачів, заявили виробники.

Днями CDC посилили рекомендації щодо щеплень-підсилювачів вакцин проти COVID-19 і тепер наголошують, що усім особам старшим за 18 років варто отримати щеплення-підсилювач. Відповідну заяву розміщено на сайті відомства.

Сайт відзначає, що тим, хто повністю щеплений вакцинами Pfizer, Moderna, щеплення-посилювач варто отримати щонайменше за 6 місяців після завершення первинної вакцинації, а привитим однодозвою вакциною Johnson & Johnson - щонайменше за 2 місяці після первинної вакцинації.

Як ідеться у заяві Moderna, мутації штаму "становлять значний можливий ризик більш швидкого зникнення імунітету - як природнього, так і отриманого в результаті вакцинації", і тому саме додаткова вакцинація є відповіддю на поширення нового штаму.

У матеріалі використані джерела: ABC, CNN, Politico

Дивіться також: Українка відновила пам'ятку вікторіанської архітектури Сан-Франциско. Відео

Українка відновила пам'ятку вікторіанської архітектури Сан-Франциско. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:56 0:00

Всі новини дня

Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео

Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:19 0:00

Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.

Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео

Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.

Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео

Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:46 0:00

Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі приїде на ЗАЕС через підрив Каховської дамби

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Ґроссі бере участь у прес-конференції під час засідання ради керуючих МАГАТЕ у Відні, Австрія, 5 червня 2023 р. REUTERS/Леонхард Фогер

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі повідомив, що наступного тижня відвідає Запорізьку атомну електростанцію разом з групою міжнародних експертів, які є постійно присутні на станції, у зв’язку з руйнуванням Каховської дамби. Про це очільник агенції ООН з ядерної енергетики повідомив у Twitter у вівторок, 6 червня.

"Після руйнування дамби Каховської ГЕС я очолю наступну ротацію МАГАТЕ, місію підтримки та допомоги на Запорізькій АЕС (ІСАМЗ) наступного тижня з посиленою командою", – написав Ґроссі у Twitter.

"Це є вирішальний момент для ядерної безпеки", - додав він.

Раніше у вівторок президент України Володимир Зеленський повідомив у Twitter про свою телефонну розмову з очільником МАГАТЕ у зв'язку з підривом дамби, який він назвав «російським терактом», який має «масштабні наслідки».

«Ми обговорили шляхи мінімізації ризиків для безпеки ЗАЕС. Домовлено візит пана Ґроссі в Україну», – написав президент України.

Групи експертів Агентства продовжують бути присутніми не лише на Запорізькій АЕС, а й на всіх атомних електростанціях України, щодня відстежують та доповідаютть про розвиток подій у галузі ядерної безпеки.

Після вибуху на Каховській ГЕС, що стався вночі проти 6-го червня, Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявила, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра, і зниження рівня води може становити загрозу.

"Відсутність води для охолодження в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - сказав керівник МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі зранку 6 червня.

Днем раніше, виступаючи у Відні на засіданні ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії, Ґроссі заявив, що військова активність у регіоні, де розташована Запорізька АЕС, зростає.

За словами очільника МАГАТЕ, всі три діючі атомні електростанції в Україні були змушені знизити свою потужність внаслідок військових дій та проблем, пов'язаних із порушенням ланцюжків постачання та нестачею запасних частин.

Ґроссі наголосив, що днями презентував у Раді Безпеки ООН «п'ять принципів, спираючись на які ми можемо забезпечити ядерну безпеку Запорізької АЕС». Середи цих принципів, зокрема, недопущення нападу, націленого на реактори ЗАЕС, недопущення пошкодження зовнішнього живлення ЗАЕС, а також недопущення актів саботажу.

За словами Ґроссі, ці принципи отримали підтримку і в Києві, і в Москві.

Дотримання цих принципів, як сказав Ґроссі, є «життєво необхідним», оскільки «ситуація на Запорізькій АЕС останніми місяцями суттєво погіршилася через посилення військових дій».

Дивіться також:

Кислиця про підрив Каховської ГЕС: Відбувся акт державного тероризму. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG