Спеціальні потреби

Актуально

Зеленський прагне справедливого миру, а атаки РФ свідчать, що Путін не зацікавлений у дипломатії - посолка США на Радбезі ООН

Місцевий житель допомагає сусіду лагодити зруйнований будинок, Архангельське, Херсоншина, 5 грудня 2022. (AP Photo/Evgeniy Maloletka)

Російська війна в Україні призвела до найбільшої міграційної кризи з часу Другої світової війни, а також призводить до загострення проблем голоду у світі. Про це під час спеціального засідання Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні заявила представниця США Ліза Карті.

За її словами, за час повномасштабної війни міжнародні агенції змогли надати допомогу 6 мільйонам українців на понад мільярд доларів. Однак, вона зазначила, що потрібно робити більше на тлі ударів Росії по цивільних об'єктах та інфраструктурі.

Карті, а також представники низки західних країн на засіданні Радбезу ООН вкотре засудили російські атаки й відзначили "надзвичайну стійкість народу України".

Путін не має щирого інтересу у переговорах

"Під час останнього візиту до Києва посолки США в ООН Лінди Томас-Грінфілд президент Зеленський сказав їй, що він прагне справедливого миру, заснованого на принципах Статуту ООН, і це те, що захищає і підтримує ця Рада", - сказала Карті, яка очолює представництво США в економічній та соціальній раді ООН.

"Президент Путін посилює бомбардування української інфраструктури, що свідчить про те, що він не має щирого інтересу у переговорах чи змістовній дипломатії. Натомість він намагається зламати волю України до боротьби, скидаючи на них бомби й змушуючи замерзати, щоб змусити їх підкоритись. Але йому це не вдасться, тому що Україна бореться за свою свободу, за майбутнє своїх дітей. І ми зробимо все, що в наших силах, щоб допомогти зберегти надію в Україні", - підкреслила американська посолка.

У своєму виступі на засіданні посол України в ООН Сергій Кислиця навів приклади злочинів російських військовиків на окупованих територіях і заявив: "Україна потребує миру і Україна хоче миру більше, ніж будь-яка інша країна. Це наша територія, на яку вторглися, це наші люди, яких вбивають, це наш дім, який знищує і грабує російська армія. Будь ласка, пам'ятайте про це щоразу, коли Москва намагається вдягнути "овечу шкіру" і переконати нас, що вони - не агресор, а жертва, а [Україна] протистоїть спробам досягти миру".

"Україна дійсно протистоїть. Звісно, не миру. Ми протистоїмо спробам Москви стерти нас з мапи, - сказав Кислиця. - Ми також протистоїмо стратегії Москви виграти час і під прикриттям спроб досягти миру поповнити свій воєнний арсенал, звести опорні пункти на окупованих територіях і підготуватись до нових атак через 2, 5, 7 років".

За словами представника Росії в ООН Василя Нєбєнзі, Росія "готова до дипломатичного врегулювання" війни для "усунення причин", через які Кремль розпочав війну в Україні. Представник Кремля також пригрозив новими ударами по українській інфраструктурі, які, як він заявив, Київ "використовує у воєнних цілях".

У Twitter Кислиця прокоментував рішення Нєбєнзі не залишатись у залі Радбезу після власного виступу, щоб не слухати виступ представника України: "Нєбєнзя виступив і сказав, що у нього нема сил читати мої твіти та слухати мої виступи, і звалив із Радбезу ООН. Ну що сказати? Відступати так відступати! Залишили Херсон, залишите і Радбез, Нєбєнзя!"

Вплив війни на дітей України виходить за рамки навіть безпосередньої загрози фізичній безпеці. Психосоціальні наслідки конфлікту можуть спричинити довгострокові проблеми, які торкнуться цілого покоління дітей
Заступник представника ОАЕ в ООН Мохамед Абдушахаб

Війна Росії в Україні особливо впливає на дітей

Під час засідання Радбезу низка дипломатів наголосили на тому, що від російських атак страждає цивільне населення, зокрема, діти.

Заступник представника ОАЕ в ООН Мохамед Абдушахаб заявив: "Діти повинні бути захищені від найгірших наслідків збройних конфліктів. Але вплив війни на дітей України виходить за рамки навіть безпосередньої загрози фізичній безпеці. Психосоціальні наслідки конфлікту можуть спричинити довгострокові проблеми, які торкнуться цілого покоління дітей. Коли сім'ї розлучаються і змушені переїхати або ховатися під землею, їхня повсякденна діяльність серйозно порушується, а психічне здоров'я дітей страждає".

"Ми можемо і повинні зробити більше для захисту дітей України. У той же час важливо забезпечити, щоб діти в інших частинах світу не постраждали від глобальної продовольчої кризи, яка посилилася цією війною", - сказав Абдушахаб.

Посол Латвії в ООН Андрій Пілдеґович виступав від імені всіх країн Балтії - також Естонії й Литви. Він заявив: "Росія могла б, але вона не хоче зупинити свою війну агресії та всі страждання та кризи, які вона завдає Україні та її народу, її дітям".

"Війна Росії в Україні спричинила величезні страждання та психологічну травму, яка особливо впливає на дітей, - сказав Пілдеґович. - Відключення електроенергії негативно вплинуло на діяльність із захисту дітей [...] Тисячі українських дітей були примусово депортовані до Росії – це є військовим злочином. [...] Не повинно бути безкарності за злочини Росії в Україні. Міжнародне співтовариство притягне російських винуватців до відповідальності за їхній злочин агресії та всі інші жахливі злочини, скоєні в Україні та проти України".

Про гуманітарну допомогу та відбудову України говоритимуть у Парижі 13 грудня під час міжнародної конференції, мета якої - "мобілізація та координація підтримки населення України, щоб [допомогти їм] пережити зиму", заявив Ніколя де Рів'єр, представник Франції в ООН.

Раніше посол Франції в Україні Етьєн де Понсен сказав, що підготовкою конференції опікується президент Еммануель Макрон, й під час зустрічі буде визначено п'ять пріоритетів: "електроенергія, якість води, охорона здоров’я, транспортна інфраструктура і економіка в цілому".

"Ми маємо створити координаційний механізм, якщо хочете "Рамштайн" для енергетики, якщо ми цю аналогію проведемо. Як "Рамштайн" для військової сфери, оборонної, так і Париж для енергетичної сфери", - цитує дипломата канал "Суспільне".

У штаті Джорджія 6 грудня - другий тур виборів до Сенату: що це може змінити? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Всі новини дня

Прем'єр Польщі Моравецький виступив за "відносно швидкий" вступ України до НАТО  

"Ми хотіли б обговорити, як запропонувати надійний, життєздатний і вартий довіри шлях України до НАТО", - заявив глава польського уряду на зустрічі з прем'єром Канади Трюдо. Фото: REUTERS/Carlos Osorio

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецькі заявив про необхідність надати Україні гарантії безпеки НАТО та пришвидшити вступ України до альянсу.

“Польща виступає за відносно швидкий вступ України до НАТО. Але ми розуміємо, що не всі країни-члени НАТО погоджуються з цим. Ось чому ми хотіли б обговорити це, як запропонувати надійний, життєздатний і вартий довіри Шлях України до НАТО. Але перш ніж це станеться, Україні потрібно отримати певні гарантії безпеки, тому що Україна бореться не лише за власний суверенітет і територіальну цілісність, а й за стабільність усієї Європи та мир у всій Європі”, - заявив глава польського уряду під час свого візиту до Канади у п'ятницю, 2 червня.

Джастін Трюдо, прем'єр-міністр Канади, на пресконференції зі своїм польським колегою, повідомив, що питання допомоги Україні було головним на порядку денному його зустрічі з прем'єр-міністром Польщі.

Трюдо підсумував допомогу канадських та польських сил у навчанні українських військових.

"Канада та Польща працюють разом в навчанні військових ЗСУ. Військові Збройних сил Канади зараз перебувають у Польщі, де навчають українців в рамках програми Operation Unifier, навчальної місії Канади, яка з 2015 року підготувала понад 36 000 українців. Польща є також там, де канадські військові навчали українців керувати танками Leopard 2. На початку цього року ми направили Збройні сили Канади для підтримки Програми підвищення кваліфікації медичних навичок для особового складу українських Збройних сил під керівництвом Польщі. І лише минулого тижня ми розгорнули більше тренерів канадських збройних сил у рамках нового раунду військової підтримки України”, - сказав Джастін Трюдо.

З усіх членів НАТО Польща має найбільший кордон з Україною. За даними опитувань Ipsos, 82% поляків вважають, що країни НАТО та Європейського Союзу повинні підтримувати Україну, допоки вона не переможе.

У квітні Голос Америки повідомляв про новий пакет військової допомоги Україні з боку Канади та канадські санкції щодо Росії та Білорусі.

США запобігли першому в історії дефолту. Як це вплине на допомогу Україні? Відео

США запобігли першому в історії дефолту. Як це вплине на допомогу Україні? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:40 0:00

США запобігли першому в історії дефолту. Домовленість, яка передбачає обмеження бюджетних видатків, не вплине на оборонні витрати США, зокрема на допомогу Україні. Сенат США планує розглянути додатковий законопроект з видатків, зокрема, щодо збільшення оборонної допомоги Україні.

Держсекретар Блінкен у Фінляндії виголосив промову про стратегічну поразку Росії і безпечне майбутнє України. Відео

Україна має не просто вижити, а й процвітати. А шлях до миру буде прокладений не лише через витривалу військову силу, але й силу її економіки і демократії. З такими заявами виступив сьогодні у Гельсінкі держсекретар США Ентоні Блінкен.

Директор ЦРУ Бернс таємно їздив до Китаю налагоджувати лінії зв'язку – ЗМІ

На цьому архівному фото Вільям Бернс в Пекіні, 1 травня 2012 року. (Фото AP/Олександр Ф. Юань, файл)

Директор ЦРУ Білл Бернс у травні таємно їздив до Пекіна, щоб продемонструвати офіційним особам в Китаї бажання США підтримувати відкриті лінії зв’язку з розвідкою. Про це першою повідомила британська ділова газета Financial Times, а пізніше агентству Reuters підтвердили два американських урядовці.

«Минулого місяця директор Бернс відвідав Пекін, де зустрівся з китайськими колегами та наголосив на важливості підтримки відкритих ліній зв’язку в розвідувальних каналах», – сказав Reuters один із чиновників.

Коментуючи поїздку для американської газети Hill, експерт з Китаю програми Прінстонського університету з науки та глобальної безпеки Тонг Чжао сказав, що поїздка Бернса до Китаю демонструє вплив істеблішменту національної безпеки Китаю на його внутрішню та стратегічну політику.

«Найбільше занепокоєння Китаю сьогодні викликають навмисні зусилля США просувати «кольорові» революції, загрожувати внутрішній стабільності Китаю, підривати безпеку китайського режиму», – сказав Чжао в інтерв’ю The Hill, посилаючись на публічні застереження президента Китаю Сі Цзіньпіна щодо народних продемократичних протестів.

«Китайське традиційне мислення полягає в тому, що апарат безпеки США, ЦРУ та інші виконують справді брудну роботу. Тож я вважаю, що Бернс міг би напряму спробувати запевнити Китай у тому, що США не мають таких стратегічних намірів. Таке запевнення з боку керівництва ЦРУ може бути корисним», – наголосив китайський експерт.

Візит директора ЦРУ відбувся перед тим, як президент США Джо Байден сказав про можливу «відлигу» у відносинах з Пекіном на саміті G7 в Японії наприкінці травня.

Як нагадує Reuters, Бернс є досвідченим американським дипломатом, який здійснив численні поїздки для переговорів з росіянами, а також з Талібаном в Афганістані.

Офіційні особи США обережно підкреслюють, що його місії, пов’язані з розвідкою, не пов’язані безпосередньо з дипломатією США.

Раніше цього тижня Китай відхилив запрошення Пентагону провести зустріч між міністром оборони США Ллойдом Остіном і міністром національної оборони Китаю Лі Шанфу на полях Азійського форуму з питань безпеки в Сінгапурі.

Остін лише потиснув руку китайському колезі в кулуарах саміту з питань безпеки в Сінгапурі, але між ними не було «обміну по суті», повідомили в Пентагоні в п'ятницю.

США розглядають постачання вибухівки з Японії до снарядів для України – The Hill

На фото: Японський прапор на фоні вантажівки від японських сухопутних сил під час церемонії передачі обладнання для України. Токіо, Японія, 24 травня 2023 р. AP/Eugene Hoshiko

Сполучені Штати розглядають можливість купувати тротил у Японії, щоб збільшити виробництво артилерійських снарядів для України. А також з метою нарощення власного виробництва боєприпасів, з огляду на наявні загрози.

За повідомленням видання The Hill, японська сторона готова зробити виняток із власного законодавства, яке не дозволяє постачати летальну зброю, оскільки тротил є продуктом не лише військового призначення.

Посилаючись на агенцію Reuters, The Hill повідомляє, що наразі відповідна угода лише на стадії розгляду. Якщо угоду буде укладено, то США підключать японську компанію, що виробляє тротил, до ланцюга постачання вибухівки на американські заводи з виробництва боєприпасів.

Тротил необхідний для виробництва 155-міліметрових артилерійських снарядів.

Як повідомляв Голос Америки, наразі саме цих снарядів гостро бракує Україні. У США намагаються посилити їх виробництво, при чому “не тільки для підтримки України, але й для того, щоб бути готовими до потенційного конфлікту з Китаєм” - інформувала агенція АР.

Про це пише і видання The Hill: цього року Пентагон почав суттєво збільшувати витрати на виробництво артилерійських снарядів, оскільки він прагне як краще підтримати Україну, так і підготуватись до потенційного конфлікту з Китаєм.

Наразі у США працюють лише два заводи, де виготовляють сталеві корпуси для 155-мм гаубичних снарядів. Один з них - завод у Скрентоні, де цього року побувала і знімальна група Української служби Голосу Америки.

Японія ще не надавала Україні летальну зброю, але допомагає продовольством, малими безпілотниками та, наприклад, одягом для українців. Але цього тижня у Токіо оголосили про надання 100 військових вантажівок для українських військ, повідомляла агенція Associated Press.

Журналістка Голосу Америки Юлія Ярмоленко також підготувала репортаж із Японії про те, як країна змінила власну політику, щоб допомогти переселенцям з України.

Нещодавно міністр оборони США Ллойд Остін привітав рішення Японії вперше з часів Другої світової війни збільшити свої витрати на оборону та набуття можливостей контрудару в умовах складної безпекової ситуації довкола Китаю і Північної Кореї, інформує The Hill.

Тема стримування Китаю та Росії були основними темами зустрічі президента США Джо Байдена та прем'єр-міністра Японії Фуміо Кішіду раніше цього року у Вашингтоні, - повідомляв Голос Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG