Спеціальні потреби

Українці мають ідеї, варті поширення

  • Олена Пронічева

Абревіатура TED (Technology Entertainment Design) охоплює тисячі конференцій по всьому світу. Ці конференції оприлюднюють унікальні ідеї, які можна почути або наживо від відомих спікерів або в Інтернеті. Ідею, придуману американцями, підхопили і українці. Вже вшосте у Києві проводиться власний TED.

Для останньої столичної конференції організатори придумали власне розшифрування події: талант, освіта, розвиток (Talent, Education, Development). «Історія таланту в Україні багата, складна і трагічна. Саме тому ми шукаємо шляхи для розквіту таланту в Україні», - зазначили представники команди TED у Києві. Як уточнив координатор заходу Роман Зінченко, «ми прагнемо, щоб українське суспільство навчилося рухатися вперед».

Наскільки важливо плекати талант у домашніх умовах на прикладі Моцарта та Лесі Українки, пояснив власник видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» Іван Малкович. Також видавець звернув увагу на самоусвідомлення нації, яке теж треба виховувати змалечку. «Ми будемо не ми, коли ми не зрозуміємо свою мову, культуру, історію», - зазначив Іван Малкович. На думку видавця, наразі дуже мало письменників, які, пишучи про Україну, мають саме Україну на увазі.

Не стидаються свого походження українські науковці. Наталія Шульга – одна із вчених у галузі молекулярної генетики та клітинної біології. Вона запевнила присутніх у тому, що мозок – той м’яз, який треба постійно тренувати, а ті люди, які не вважають себе талановитими, просто ліниві. Інша відома вчена і лікар Ольга Богомолець розповіла про те, як система може знищити таланти, і тому треба змінювати систему.

«Коли ми душею знаходимося в еміграції, ми не знайдемо дороги у майбутнє», - вважає Ольга Богомолець, бажаючи усім знаходити своє місце в Україні, працювати з любов’ю та реалізовувати свої таланти.

Підсумував інші виступи президент Інституту стратегії Блакитного Океану Малайзії, один із найкращих українських менеджерів, Павло Шеремета. Чоловік, який консультував уряд Малайзії, заявив, що в Україні, крім самих українців, ніхто нічого не змінить. «Ніхто не зробить за нас країну, не створить за нас візію, не створить план дій, ніхто не дасть нам владу добровільно», - наголосив Павло Шеремета. «Не очікувати нічого, не звинувачувати нікого і щось робити» - це девіз Павла, який він повторює щодня. На його думку, кожен українець може взяти такі слова на озброєння.

За роки існування конференцій TED в Україні чимало українців змогли висловити свої думки. Основна мета TED – поширювати ідеї, які того варті.

Журналіст Єгор Соболєв, один із колишніх ведучих конференції, виокремив ще одну, українську місію TED: «Щоб від нашої діяльності людям менше хотілося звідси їхати».

XS
SM
MD
LG