Спеціальні потреби

В українському парламенті поділили комітети


Парламентських комітетів стало більше – кількість зросла із 25-ти до 27-ми. Також з’явилася спеціальна контрольна комісія Верховної ради з питань приватизації, яку очолили комуністи. Чисельність і склад комітетів затвердили у вівторок 25 грудня, а потім парламент пішов на новорічно-різдвяний відпочинок.

Комітети розділили майже порівну: провладним силам дісталися 16 комітетів, опозиції – 13. Окремо комітет з питань національної безпеки і оборони очолив позафракційний Володимир Литвин.

Представники Партії регіонів забрали собі комітети з питань бюджету, аграрної політики, верховенства права, місцевого самоврядування, закордонних справ, інформаційних технологій, охорони здоров’я, податкової, правової та інвестиційної політики, транспорту, фінансів, банківської діяльності та регламенту ВР. Комуністам віддали питання соціальної політики та праці і житлово-комунального господарства.

Опозиція ж займатиметься боротьбою з корупцією, антимонопольною та економічною політикою, ядерною політикою, європейською інтеграцією, захистом прав людини, питаннями сім’ї та молодіжної політики, наукою та освітою, свободою слова, культурою та духовністю, екологією, справами пенсіонерів, ветеранів та інвалідів.

Представник фракції «Батьківщина» Андрій Шевченко прокоментував розподіл комітетів перед журналістами, зазначивши, що ті комітети, які б мали відійти опозиції, отримала Партія регіонів.

«Найбільш резонансні комітети, які мали відійти опозиції, відійшли Партії регіонів. Зокрема, це бюджетний комітет, регламентний комітет, комітет з верховенства права. Абсолютно очевидно, що при цій ситуації, яка склалась в країні, цими комітетами мала б керувати опозиція», – сказав Андрій Шевченко.
Натомість спікер парламенту сьомого кликання Володимир Рибак зазначив, що ця Рада «увійде в історію як така, яка зможе виконувати свої обов’язки перед українським народом».

Натомість голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов зауважив, що скарги щодо несправедливого розподілу є недоречними.

«Комітет з економічної політики цілий ряд скликань відходив до опозиції, і сьогодні вони його отримали. А усі вищеперелічені комітети традиційно відходили до нас. І цього разу залишилися у нас. Нічого нового тут немає. Тому скарги недоречні», – заявив Єфремов під час брифінгу.

Натомість спікер парламенту сьомого кликання Володимир Рибак зазначив, що ця Рада «увійде в історію як така, яка зможе виконувати свої обов’язки перед українським народом». Про ефективність роботи нового парламенту, на думку Володимира Рибака, свідчить те, що депутати змогли за короткий термін обрати спікера та сформувати комітети. «У попередніх скликаннях це питання затягувалося на місяць-півтора. Вже з 10 січня парламент почне розглядати закони, які надходять від Кабінету міністрів та адміністрації президента», – заявив спікер під час брифінгу у парламенті.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG