Актуально
Приватна "євроінтеграція" олігархів - паспорти за гроші

Українські олігархи та представники інших країн, еліти яких звинувачують у корумпованості, масово отримують паспорти країн Європейського Союзу в межах спеціальних програм, що приносять мільярди деяким державам.
Газета Guardian пише, що має доступ до списків із сотнями імен підприємців та осіб з політичним впливом, які отримали громадянство Кіпру.
У публікації йдеться, що Ігор Коломойський, український підприємець та колишній голова державної адміністрації Дніпропетровської області, здобув кіпрський паспорт 2009 року.
Guardian цитує відповідь речника Коломойського, що “він отримав громадянство Кіпру як визнання його суттєвих інвестицій у тій країні”.
Згідно зі статтею у кіпрських списках також є ім’я Геннадія Боголюбова, колишнього партнера Коломойського у заснуванні Приватбанку.
Центральний банк України стверджував, що власники Приватбанку незаконно забрали з нього мільярди доларів, що призвело до необхідності націоналізації банку та підтримки його коштами платників податків.
Британська газета також пише, що “кіпріотом” став народжений в Україні російський мільярдер Костянтин Григоришин, який відмовився підтверджувати інформацію.
Раніше програма отримання громадянства за інвестиції на Кіпрі була більш неформальною, але з 2013 року офіційні правила вимагають, щоб заявники вклали принаймні 2 мільйони євро у нерухомість на острові, або 2,5 мільйонів у компанії, чи в урядові облігації.
З 2013 року уряд Кіпру, продаючи інвесторам права на проживання та громадянство, зібрав 4 мільярди євро.
Мільярди завдяки таким схемам отримує також Португалія.
У більшості країн такі схеми діють закрито, лише Мальта поблікувала списки заявників.
Система віз для інвесторів діє також у Великій Британії, але нещодавно втратила популярність після запровадження нових правил з суворішими фінансовими перевірками.
Систему імміграції для інвесторів мають і Сполучені Штати Америки (EB-5 Immigrant Investor Programme).
Прихильники таких програм називають їх способом приваблювати капітали і талановитих людей.
Проте деякі політики та громадські активісти називають програми так званих “золотих віз” аморальними і такими, що підривають принципи інституту громадянства та вказують, що більшість з тих програм таємні, а отже майже неконтрольовані.
2013 року поліція у Португалії заарештувала 11 посадовців та отримувачів “золотих віз” у межах рослідування корупції.
Подібні звинувачення лунають на Мальті.
Американська преса вказувала на те, що американські компанії рекламують можливість отримання права на проживання у США в обмін на інвестиції у їх бізнес.
Дивіться також: Джон Керрі у Києві: дипломатія не вирішує всі конфлікти
Всі новини дня
Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео
Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.
Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео
У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.
- Голос Америки
"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.
Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.
Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.
Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."
Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.
Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.
Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео
Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.
Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео
Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.
Форум