Спеціальні потреби

Актуально

Американська Пенсильванія готується наростити видобуток вугілля для України

Вже цього місяця перша поставка вугілля має вийти з порту міста Балтимор до України.

Новину про укладання контракту на постачання Україні 700 000 тонн вугілля одним з найбільших експортерів американського вугілля XCoal Energy Resources в Пенсильванії сприйняли з великим оптимізмом, особливо після заяви президента Трампа про те, що Україна потребує "мільйони та мільйони тон" американського вугілля.

В XCoal відзначили значний обсяг контракту. "Це означатиме розширення видобутку, - сказав представник компанії Тед O’Браєн в інтерв’ю Pittsburgh Post-Gazette (РРG), - шахти повинні посилити роботу, щоб виконати це замовлення. Ця угода є дуже важливою для нас і всієї вугільної промисловості США".

ХCoal отримує вугілля з антрацитових шахт на північному заході Пенсильванії, шахт на решті території штату, а також має право продавати вугілля деяких шахт Західної Вірджинії, повідомляє РРG.

вугілля біля шахти, Пенсильванія
вугілля біля шахти, Пенсильванія

Можливості зростання видобутку є гарною новиною для штату Пенсильванії, який є третім за величиною виробником вугілля США і єдиним штатом, де видобувається антрацит (вид вугілля з найкращими теплотворними якостями). Пенсильванія видобула 7,6 мільйони тонн антрациту в 2016 році, за даними Управління з захисту навколишнього середовища Пенсильванії. Таким чином, обсяг поставок до України складе 10 відсотків видобутку, відзначає видання.

Все ж, не весь обсяг поставки за цим контрактом буде забезпечений антрацитовим вугіллям. Радше, буде поставлене енергетичне вугілля з компонентом антрациту, повідомив O’Браєн в інтерв’ю РРG.

Ціни, за якими Америка постачала енергетичне вугілля США на експорт, дуже відрізняються в залежності від характеристики вугільної суміші, маршруту доставки, тривалості контракту та інших умов. За даними Агентства з енергетичної інформації США, ЕІА, ціни першого кварталу 2017 року на експорт енергетичного вугілля зі США коливались від 32 доларів за коротку тонну для Португалії та навіть нижче для Австрії, і до $170-162 для Туреччини та Польщі. За умовами контракту, Україна отримуватиме вугілля за ціною 113 доларів за метричну тонну.

Оптимізм шахтарів Пенсильванії зрозумілий з огляду на важкі ринкові умови для галузі - видобуток вугілля в США в 2016 році досяг найнижчого показника з 1978 року. Багато шахт в США змусили припинити виробництво, не витримавши конкуренцію з природним газом, який є замінником вугілля для палива теплових електростанцій США. Теплові електростанції знизили споживання вугілля на 18% протягом 2012-2016 років через значне зниження ціни на газ, а також через більш жорсткі обмеження на забруднення навколишнього середовища, введені адміністрацією Обами.

Однак, на міжнародних ринках, де ціна на газ є більш високою, вугілля зі США має конкурентну перевагу. Так, експорт енергетичного вугілля в першому кварталі 2017 року зріс на 53,4%, порівняно з попереднім періодом минулого року, за даними EIA. Все ж, більшість дослідників вважають, що це - нетривка тенденція, спричинена короткостроковими коливаннями в ціні на газ, і зростання експорту може припинитись з огляду на порівняно велику вартість доставки американського вугілля на міжнародні ринки.

Антрацит з Пенсильванії привертав увагу українських компаній з часу конфлікту на сході 2014 року. "Виробники антрациту Пенсильванії отримали більше двадцяти запитів протягом декількох тижнів восени 2014 року від українських компаній та трейдерів в інших європейських країнах. Багато хотіли вугілля для теплових електростанцій, інші хотіли вугілля для металургії", - зазначав президент компанії Пенсильванії Blaschak Coal Ґреґ Дрісколл видавництву CoalAge в 2014 році. Конфлікт в Україні спричинив «значні переміщення тоннажу» і європейські покупці прагнули купити обсяги на заміну українських з Пенсильванії, повідомляв виконавчий директор Пенсильванської ради антрациту Двейн Фіґлі тому ж виданню в 2014 році.

Для того, щоб угода відбулась цього разу, знадобились зусилля урядів обох країн. Міністерство торгівлі США сприяло проведенню переговорів з огляду на пріоритетність створення робочих місць в вугледобувній галузі, озвучену адміністрацією президента Трампа, а також через турботу про енергетичну незалежність України. "З нами спершу зв’язалось Міністерство торгівлі США стосовно бажання делегації з України зустрітись з постачальниками вугілля, - повідомив представник компанії Xcoal Тед О’Браєн, додавши, - це було результатом спільних зусиль урядів обох країн".

Дивіться також: Росія спочатку повинна виправити те, через що на неї наклали санкції, лише тоді відносини можуть покращитись – Пенс

Всі новини дня

Ексклюзив: Джон Кірбі про майбутнє американської військової допомоги. Інтерв'ю

Ексклюзив: Джон Кірбі про майбутнє американської військової допомоги. Інтерв'ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:17 0:00

Сполучені Штати цього тижня схвалили черговий пакет військової допомоги Україні на суму 450 мільйонів доларів, в якому закладені, серед іншого, ще 4 системи HIMARS.

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00

Напередодні Європейський союз ухвалив історичне рішення і надав Україні офіціний статус кандидата у члени ЄС. Питання підтримки України буде одним із ключових на самітах Групи Семи, який розпочинається у Німеччині цих вихідних, і НАТО, що пройде в Іспанії наступного тижня.

Поснюємо рішення Конституційного суду щодо абортів у США, і що воно означає на практиці?

Поснюємо рішення Конституційного суду щодо абортів у США, і що воно означає на практиці?
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:01 0:00

Верховний суд США скасував рішення у справі Роу проти Вейд, яке впродовж півстоліття закріплювало конституційне право на аборти у державі.

"Планованим геноцидом" назвав війну Росії проти України екс-держсекретар США Помпео

Архівне фото: колишній держсекретар Майк Помпео, лютий 2022 року (AP Photo/Джон Ру)

Майк Помпео, який обіймав посаду держсекретаря США за президентства Дональда Трампа в 2018-2021 році, різко засудив агресію Росії проти України і рішуче підтримав суверенітет України.

"Незаконна, загарбницька війна Путіна становить планований геноцид, який є умисним знищенням народу, за визначенням ООН 1948 року", - сказав він у своєму виступі в Гудзонівському інституті в п'ятницю. Помпео порівняв теперішні дії Путіна із діями Йосипа Сталіна.

"Поки Путін залишається при владі, Росія залишатиметься фактичною в'язницею і жодна країна, яка ставить кордон для її розширення не буде в безпеці", - додав він. США мають підтримати Україну, вказав колишній посадовець. Він обґрунтував це необхідністю "уникнути більш широкого конфлікту в Європі, який майже напевне вимагав би безпосереднього долучення американських військових", запобігти "відбудові російської імперії" та утворенню союзу Росії та Китаю.

Серед необхідної оборонної підтримки, Помпео виступив за надання Україні американських танків "Абрамс" та систем "Патріот".

Він виступив за створення міжнародної коаліції, щоб протистояти діям Росії та Китаю, союз яких, на думку Помпео, може призвести до світової економічної рецесії, і наголосив на важливості енергоресурсів для російської економіки та міжнародного впливу а також розкритикував уряд США за недостатню увагу розбудові провідної ролі Америки в енергосфері.

Адміністрація президента США Джо Байдена різко засуджує агресію Росії проти України і надає оборонну та гуманітарну підтримку Україні. Цього тижня Сполучені Штати оголосили новий пакет військової допомоги для України на суму 450 мільйонів доларів. Цього разу до нього заклали ще чотири додаткові ракетні установки HIMARS.

Крім цих ракетних систем, Сполучені Штати надають Україні 36 тисяч боєприпасів для артилерії 105 калібру, 18 тактичних транспортних засобів для пересування 155-мм артилерії, 1200 гранатометів, 2000 кулеметів, 18 прибережних та річних патрульних катерів, а також запчастини та інше спорядження.

"Це не кінець" - Байден про рішення Верховного суду США щодо абортів

Президент США Джо Байден під час виступу в Білому домі, 24 червня 2022 року. REUTERS/Елізаьет Франц

Президент США Джо Байден назвав "трагічною помилкою" та "жорстокістю" рішення Верховного суду США скасувати прецедент, що визнавав конституційний захист права на аборти. Тепер окремі штати у США будуть вирішувати, чи дозволяти аборти в своєму штаті.

"Це сумний день для нашої країни, і, з моєї точки зору, боротьба не завершилась", - заявив Байден в ремарках у Білому домі в п'ятницю. Він додав: "Це втілення екстремальної ідеології і трагічна помилка Верховного суду, я вважаю. Суд зробив те, чого не робив раніше - відкрито забрав конституційне право".

Байден закликав Конгрес США на законодавчому рівні захистити такі права.

"Це рішення не може стати останнім словом, - сказав американський президент. - Моя адміністрація використає всі відповідні правові повноваження, але Конгрес має діяти, вашими голосами ви можете діяти і сказати остаточне слово. Це не кінець".

Серед дій, які може вжити уряд, щоб полегшити для жінок доступ до абортів, Байден назвав захист жінок, які подорожують до інших штатів для проведення абортів, захист доступу до медикаментозних абортів.

Впливові політики в опозиційній Республіканській партії привітали рішення суду. Лідер Республіканців в Сенаті Мітч Макконнелл назвав рішення "сміливим і вірним".

Верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет побачила у рішенні порушення прав жінок.

"Доступ до безпечних, законних та ефективних абортів вкорінено в міжнародне право, що захищає права людини, - заявила посадовиця, - це основа автономії жінок та дівчат і здатності робити власний вибір щодо тіла та життя, вільний від дискримінації, насильства та примусу. Це рішення позбавляє такої автономії мільйони жінок у США, особливо жінок з низьким доходом, представниць расових та етнічних меншин і шкодить основоположним правам".

Більше

XS
SM
MD
LG