Спеціальні потреби

В Метрополітен-музеї експонуються твори Пікассо


У Метрополітен-музеї в Нью-Йорку відкрилася унікальна виставка робіт Пабло Пікасcо, викуплених музеєм впродовж кількох десятиліть від попередніх власників.

На виставці у Метрополітен-музеї експонується понад 300 картин, замальовок та скульптур іспанського митця. Всі роботи - які музей викуповував у власників протягом кількох останніх десятиліть - є тепер власністю самого музею.

Картини Пабло Пікассо впізнають люди навіть без мистецької освіти. Виставка репрезентує роботи, які належать до усіх періодів творчості Пабло Пікассо - раннього, меланхолічного, блакитного та більш щасливого рожевого періодів та стилю кубізм.

Куратор виставки Ґері Тінтероу каже:

«Мистецтво Пікассо заворожує, тому що воно є автобіографічним. Він нам розповідає про те, що він думав, з ким він жив, яка собачка сидить біля його ніг, що він мав на обід та що планує на вечерю. Все це виражено - прямо чи опосередковано - в його роботах».

Також у музеї виставлено близько 120 малюнків, які він зробив протягом кількох місяців у віці 86 років. Зображення - переважно оголених жінок - демонструють, що красою жіночого тіла він був захоплений майже до такої ж міри як і мистецтвом загалом.

Куратор виставки Ґері Тінтероу розповідає:

«Якщо дивитись на це з негативного боку, то про нього казали, що він використовував людей. Що він висмоктував з них усю енергію та брав усе, що можна, аби продовжувати творити. Але одна річ є певною - він пристрасно ставився до мистецтва і це для нього було єдиним часом, коли він почувався щасливим».

Виставка робіт Пабло Пікассо у Метрополітен-музеї триватиме до серпня.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG