Спеціальні потреби

Стівен Пайфер: «Через згортання демократії Україна втрачає простір для маневру у відносинах з Росією»


Президент України Віктор Янукович заявляє, що не поступиться суверенітетом України у переговорах з Росією. Про це він заявив під час перебування у Донецьку. Але західні експерти вважають, що внутрішня політика президента у напрямку згортання демократії зменшує можливості України для маневру у відносинах з Росією. Про це в інтерв’ю «Голосу Америки» заявив колишній посол США в Україні, а нині старший експерт Інституту імені Брукінґса Стівен Пайфер.

«Президент створив конфлікт між його зовнішньополітичними прагненнями і тим, що він робить у внутрішній політиці. Я вірю, що президент хоче мати збалансовані відносини і з Росією, і з Європейським Союзом. Але я боюсь, що через погіршення ситуації з дотриманням демократичних принципів, про що наголосили лідери багатьох Європейських країн та США, коментуючи суд над Юлією Тимошенко, постає запитання чи можливо зблизити Україну з Європою, якщо Україна віддаляється від європейських демократичних принципів», – вважає експерт.

Стівен Пайфер закликає президента Януковича та його оточення згадати, що вони прийшли до влади демократичним шляхом і зможуть бути переобрані, якщо будуть діяти в інтересах народу та дотримуватись європейських стандартів:

«Вони не повинні шукати шляхів ув’язнити політичних опонентів, чи отримати контроль над медіапростором. Якщо вони проводитимуть правильну політику, вони матимуть підтримку серед громадян. Але те що вони роблять зараз практично унеможливить президенту Януковичу отримати запрошення до Вашингтона, оскільки багато негативу сьогодні навколо України. Так само на ситуацію в Україні дивляться і у Європі».

І така ситуація на думку Стівена Пайфера може перешкодити європейській інтеграції України:

«Якщо Європа через згортання демократії в Україні вирішить, що Україна не готова, і Україна не отримає договору про асоціацію з ЄС та вільну торгівлю, і не зможе піти на зближення з Європою, це зіграє на руку Росії, яка отримає можливість здійснювати тиск на Україну. Україна не буде мати свободи для маневру, який би вона мала при зміцненні стосунків з Європою».

 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

XS
SM
MD
LG