Спеціальні потреби

Актуально

Держдеп: США неминуче введуть санкції проти компаній, якщо ті за 30 днів не згорнуть роботи над "Північним потоком 2"

Держсекретар США Майк Помпео

Сполучені Штати запровадять санкції проти компаній, долучених до побудови газогону "Північний потік 2", якщо вони не продемонструють "негайних сумлінних зусиль зі згортання" робіт, повідомили у Державному департаменті США.

Компанії (пов'язані сторони) мають завершити згортання протягом 30 днів, наголосили в роз'ясненні Бюро енергоресурісів Державного департаменту США, виданому у п'ятницю.

"Пов'язані сторони мають забезпечити, щоб кораблі, що беруть участь у проекті "Північний потік 2" негайно припинили діяльність з будівництва. Це включає "сторони-учасниці, які свідомо продавали, надавали в оренду, або надавали у користування кораблі для прокладання труб на глибині 100 футів та більше для будівництва "Північного потоку 2", - цитує закон Державний департамент.

Ті, хто не виконає ці вимоги, постануть перед санкціями, наголосили у відомстві.

Санкції проти компаній, залучених до будівництва "Північного потоку 2" передбачено в законі про Оборонний бюджет США (NDAA), підписаному президентом США Дональдом Трампом 20 грудня.

Через загрозу запровадження санкцій, компанія Allseas, що прокладала трубопровід "Північний потік 2" в Балтійському морі, призупинила роботу.

Розділ закону про Оборонний бюджет 703 (d), відомий під назвою "Закон про захист європейської енергобезпеки" надає Державному секретарю строк у 60 днів для подання переліку компаній, які порушують закон.

Держсекретар без зволікань видасть цей звіт, запевнили в американському зовнішньополітичномі відомстві.

"Північний потік 2" – інструмент, який Росія використовує для підтримки продовження агресії проти України
Заява Бюро енергоресурсів Державного департаменту США

У своїй заяві Держдеп виклав позицію США стосовно газпромівського енергетичного проекту і наголосив на негативному впливі проекту на Україну та Європу.

"Північний потік 2" – інструмент, який Росія використовує для підтримки продовження агресії проти України. Росія хоче створити перепони на шляху до її зближення з Європою та Сполученими Штатами. "Північний потік 2" не лише дозволить Росії обійти Україну в транзиті газу до Європи, що позбавить Україну значної частини транзитних надходжень, але і збільшить її вразливість до російської агресії.

"Північний потік 2" також сприятиме збереженню значної залежності Європи від імпорту російського природного газу, що створює економічну та політичну вразливість наших європейських партнерів та союзників.

З цих причин уряд Сполучених Штатів та низка європейських країн виступають проти "Північного потоку 2", - йдеться в повідомленні відомства.

Сполучені Штати рішуче підтримують диверсифікацію енергопостачання, бо вибір сприяє зменшенню ролі геополітики на енергоринках, зменшити ціни для споживачів та посилити енергобезпеку країни.

Сполучені Штати мають намір зупинити побудову "Північного потоку 2"
Заява Бюро енергоресурсів Державного департаменту США

Наприклад, за оцінками, доступ до американського зрідженого газу заощадив для європейських споживачів 8 мільярдів доларів, адже дав змогу отримати нижчу ціну на переговорах з існуючими постачальниками", - йдеться у повідомленні Держдепу.

Сполучені Штати мають намір зупинити побудову "Північного потоку 2" і ця позиція – незмінна за різних адміністрацій, наголосили у відомстві.

"США послідовно виступають проти "Північного потоку 2" за різних адміністрацій, в рамках тривалих зусиль з просування енергобезпеки шляхом диверсифікації постачання енергоджерел за країнами походження, шляхами доставки, видами палива, включаючи відновлювані джерела.

Кожен, хто займається бізнесом в сфері торгівлі енергоресурсами має це робити на справедливих умовах, які є прозорими і базуються на ринкових засадах", - заявили посадовці.

Дивіться також: Як Росія може обійти санкції проти Північного потоку-2? – американські експерти. Відео

Всі новини дня

США можуть надати Україні зброю, здатну розблокувати порти Чорного моря - Reuters 

Архівне фото: контейнери в порту Одеси, 2016 рік 

США розглядають можливість надати Україні потужну протикорабельну зброю, повідомляє Reuters з посиланням на інформацію від двох співробітників Конгресу США та трьох американських посадовців. Йдеться про поставку протикорабельних ракет "Гарпун" виробництва Boeing та ракет Naval Strike Missile виробництва компаній Kongsberg and Raytheon Technologies. Така поставка може відбутись безпосередньо від США, або через союзників в Європі.

Видання повідомляє, що ракети можуть бути використані для того, щоб розблокувати українські порти на Чорному морі і відновити експорт зерна.

Як повідомляв Голос Америки, Сенат США в четвер затвердив законопроект, що передбачає виділення додаткової допомоги для України обсягом 40 млрд дол. Байден має намір підписати законопроект під час свого візиту до країн Азії, що розпочався в п'ятницю.

Новий пакет допомоги передбачає спрямування 6 млрд дол на зброю для України та навчання збройних сил, більше 8 млрд дол - на поповнення військових запасів США, які зменшились через надання зброї Україні. Майже 4 млрд дол фінансування буде спрямовано на зміцнення сил США в європейському регіоні. Більше 8 млрд дол піде на економічну підтримку України, тощо.

Вбивства скоєні російськими окупантами підтверджують свідки, відео, фото і зізнання

Полонений російський солдат Вадим Шишимарін на суді у Києві визнав, що 28 лютого застрелив беззбройного українського цивільного мешканця в селі Чупахівка Сумської області. Світлина 18 травня 2022 р.

Американська газета New York Times опублікувала розслідування того, що журналісти називають одним з низки масових розстрілів російськими окупаційними військами затриманих українців у Бучі поблизу Києва.

Газета вказує, що зібрані матеріали є доказами воєнного злочину.

Українська влада каже, що Буча стала одним з багатьох місць, де після відступу росіян були виявлені докази затримань людей, знущання, тортури, зґвалтування і вбивства.

Москва, яка відмовляється називати своє вторгнення в Україну війною, беззастережно відкидає звинувачення про злочинні дії своїх військових, а президент Росії Путін навіть нагородив спеціальною відзнакою підрозділи, які наступали на Київ.

Окремо міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch оприлюднила 18 травня свій звіт з даними про скоєні російськими військовими страти, катування та інші злочини у контрольованих ними з кінця лютого по березень частинах Київської та Чернігівської областей.

Російських окупантів робить зухвалими безкарність. Але безкарності не має бути в сучасному світі. Ми працюємо, щоб знайти та покарати кожного воєнного злочинця.

«У квітні дослідники Human Rights Watch відвідали 17 сіл і невеликих міст Київської та Чернігівської областей і розслідували 22 випадки сумарних страт, 9 інших випадків незаконних вбивств, 6 ймовірних насильницьких зникнень і 7 випадків катувань. Двадцять один цивільний мешканець розповів про незаконне позбавлення волі й утримання в нелюдських і принизливих умовах», - звітує організація.

Українська поліція каже, що у Київській області кількатижневої окупації зазнали 180 населених пунктів, в яких після відступу росіян виявили принаймні 900 загиблих цивільних людей, сотні з яких були вбиті зі стрілецької зброї і деякі поховані в групових могилах.

У великій публікації New York Times зібрані розповіді свідків, а також відеозаписи та фотографії, які показують випадок, коли російські солдати у перші дні березня затримали групу чоловіків у цивільному одязі, і вісьмох з них застрелили.

Відеозаписи в Бучі датовані 4 березня чітко показують, як російські військові, навівши зброю на людей, ведуть їх вулицею, потім заводять їх у двір.

Свідки розповіли журналістам, що згодом відбулися розстріли і на відеоматеріалах 5 березня й на фотографіях видно тіла вбитих у дворі будівлі номер 144 на Яблунській вулиці.

Перший суд

Українська генеральна прокуратура та інші органи збирають докази злочинів скоєних російськими військовими і вже висувають обвинувачення.

18 травня на суді в Києві полонений 21-річний російський солдат Вадим Шишимарін зізнався, що він 28 лютого у селі Чупахівка Сумської області вбив беззбройного 62-річного українця, який їхав на велосипеді, розмовляючи по телефону.

Шишимарін сказав, що застрелив його, бо росіяни, як пояснив обвинувачений, остерігалися, що той розповість про них українським військовим.

Очільниця Генеральної прокуратури України Ірина Венедіктова розповіла, що зокрема в Ірпені під Києвом є свідчення про принаймні 7 випадків розстрілів цивільних людей російськими солдатами, а загалом слідство вже обстежило 290 тіл.

Судово-медична експертиза, сказала вона, вказує, що «причиною смерті 35 осіб є осколкові, а 40 – вогнепальні поранення. Стосовно 5 осіб підтвердженою причиною смерті є закриті черепно-мозкові травми і навіть вплив голоду. У 210 випадках встановлення причини смерті потребує проведення додаткових гістологічних досліджень, що вимагає тривалого часу».

«Російських окупантів робить зухвалими безкарність. Але безкарності не має бути в сучасному світі. Ми працюємо, щоб знайти та покарати кожного воєнного злочинця», - сказала Ірина Венедіктова 3 травня в Ірпені.

Речник російського президента Путіна заявив журналістам, що у Москві «вважають неприйнятними звинувачення російських військових у воєнних злочинах.

«Багато з тих випадків, про які говорить Україна, очевидно є фальшивими, а найбільш кричущі з них були інсценовані», - наполягав Дмитрій Песков.

Twitter впроваджує нові правила, щоб долати неправдиву інформацію щодо війни в Україні

Архівне фото:  Додаток Twitter на цифтовому пристрої  (AP Photo/Gregory Bull, File)

Соцмережева компанія Twitter додаватиме позначки до очевидно неправдивої інформації щодо війни в Україні а також обмежить поширення інформації, яка може бути неправдивою. Такі зміни компанія запровадила з 19 травня в рамках нової "Політики з подолання неправдивої інформації в часи кризи".

Ця політика покликана "допомогти захистити обговорення у Twitter, починаючи з російського вторгнення до України", вказав відповідальний за безпекову політику компанії Йол Рот.

"Особливо в часи кризи, неправдива інформація набуває вірусного поширення, поки правда ще спить, - йдеться в дописі Рота. - У відповідь на таку динаміку, ми не будемо стимулювати поширення, або рекомендувати контент, який може потенційно бути неправдивим і стосується криз, щойно ми знайдемо свідчення, що заслуговують на довіру, про можливу неправдивість такої інформації".

Користувачі не зможуть ставити "лайк", відповідати на дописи, чи поширювати дописи, які порушують нові правила. Такі обмеження, здатні зменшити розповсюдження дописів на 30-50%, вказав посадовець компанії.

Обидві сторони війни "поширювали інформацію, яка може бути неправдивою та оманливою", заявив Рот журналістам. Він пояснив, що політика однаково стосуватиметься обох сторін конфлікту.

Заступник голови Держспецвз'язку України Віктор Жора привітав нові правила соцмережі і вказав, що міжнародна спільнота має "знайти відповідні шляхи для запобігання поширенню неправдивої інформації в соцмережах", повідомляє АР.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії до України, соцмережеві платформи запроваджували обмеження щодо поширення інформації, зокрема Twitter обмежив поширення інформації з більш ніж 300 акаунтів російських посадовців, включаючи президента Володимира Путіна.

В статті використано матеріали АР, Reuters.

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Більше

XS
SM
MD
LG