Спеціальні потреби

Актуально

Малайзія надішле контейнери пластикових відходів країнам, які їх прислали

Пластикові відходи на незаконній фабриці переробки, Малайзія

Заможні країни Заходу вже більше 25 років надсилають пластикові відходи до країн Південно-Східної Азії.

США, Великобританія, Канада, Австралія – серед країн, що надсилають найбільші вантажі з відходами до таких країн, як Китай, Малайзія, Філіппіни та В'єтнам.

За плату від західних компаній, компанії менш заможних країн погоджуються утилізувати сміття.

Однак, уряди бідніших країн скаржаться, що компанії часто порушують правила і проводять незаконні захоронення, або спалення відходів. Спалення пластику призводить до токсичного забруднення повітря. В 2017 році, за інформацією National Geographic, лише 9% пластику в світі перероблялось.

Також, бідніші країни почали змінювати правила стосовно відходів. Раніше, Китай переробляв багато вторинної сировини, але минулого року, цей бізнес було заборонено і велику кількість відходів з Китаю почали переправляти до країн, які все ще готові їх приймати і найбільше – до Малайзії.

Заборона Китаю змінила потік більше семи мільйонів тон пластику щороку.

Десятки заводів з переробки відходів почали виникати в Малайзії. Багато з них не мали відповідних дозволів.

У вівторок Малайзія заявила, що надсилатиме пластикові відходи до країн. Міністр енергетики країни заявив, що 60 контейнерів сміття, яке імпортували нелегально, надішлють назад, повідомляє Reuters.

"Ці контейнери нелегально завезли до країни за невірними деклараціями та з іншими порушеннями, в супереч нашому закону про захист навколишнього середовища", - сказав міністр пресі.

Президент Філіппін Родріго Дутерте наказав урядові найняти приватну компанію з постачання, щоб надіслати 69 контейнерів сміття назад до Канади і залишити їх у територіальних водах, якщо Канада не прийме їх.

Канада погодилась прийняти сміття, однак Дутерте наказав вивести сміття швидше, ніж передбачено угодами.

Дивіться також: ​Чому кілька сотень школярів у Лос-Анджелесів не пішли до школи, а вийшли на центральну площу міста

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG