Актуально
- Голос Америки
Площа перед посольством РФ у Вашингтоні остаточно отримала назву Нємцова

Міська рада Вашингтона отримала з Конгресу США офіційно підтверджений закон про площу Бориса Нємцова перед посольством Росії. Про це написав голова Фонду Бориса Нємцова російський опозиціонер Володимир Кара-Мурза в Twitter.
Всі закони округу Колумбія проходять обов’язковий розгляд в Конгресі, оголосив опозиціонер. Кара-Мурза також подякував всім, хто зробив це можливим.
6 лютого Рада Округу Колумбія одноголосно підтримала рішення перейменувати площу перед посольством Росії в Вашингтоні на площу Бориса Нємцова на честь вбитого опозиційного російського політика Бориса Нємцова.
У відповідь, місцева влада Москви планує розглянути питання привласнення будівлі посольства США в РФ поштової адреси "Північноамериканський тупик, 1". Таке рішення Міська міжвідомча комісія з найменування об’єктів міста Москви планує розглянути вже цього місяця, повідомляє Interfax.
Спостерігачі заявляють, що такий вид "тролінгу" не новий і вже застосовувався в Україні.
"Ця форма "тролінгу" була винайдена в Україні, коли вони перейменували вулицю, на якій було розташоване російське консульство у Львові на честь чеченського повстанця Дудаєва багато років тому", - написав західний журналіст Саймон Островський.
Насправді, перейменування вулиць з метою донесення політичної позиції, набули поширення за часів «холодної війни». В 1980-х керівництво Конгресу США перейменувало площу перед посольством РФ в Вашингтоні на площу Сахарова як жест протесту проти арешту Андрія Сахарова, відомого російського дисидента, лауреата Нобелівської премії і ядерного фізика, пише The New York Times.
Також, Конгрес пропонував перейменувати вулицю, де знаходиться посольство Китаю, на честь Лю Сяобо, дисидента та лауреата Нобелівської премії, який загинув минулого року. Пекін назвав цей крок "політичним фарсом". Назву вулиці не змінили.
Серед нещодавніх прикладів, пропозиція мера Анкари, столиці Туреччини, перейменувати вулицю, на якій знаходиться посольство США, на вулицю "Гілки оливкового дерева", за назвою турецької військової операції в Сирії. США та Туреччина знаходяться по різні боки військових дій в Сирії.
Відомо, що Ісламська республіка Іран позбавила імені Вінстона Черчилля вулицю, на якій знаходиться британське посольство в Тегерані, перейменувавши її на честь Боббі Сандса, члена Ірландської республіканської армії, який помер у в’язниці під час голодування, нагадує видання.
Минулого року, іранці також перейменували вулицю, де розташоване посольство Саудівської Аравії, на честь шейха Німр аль-Німра, релігійного лідера шиїтських мусульман, страченого в королівстві.
Дивіться також: В ООН обговорили російську пропаганду та поширення дезінформації
Всі новини дня
- Голос Америки
Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.
- Голос Америки
Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.
Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.
- Голос Америки
Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі приїде на ЗАЕС через підрив Каховської дамби

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі повідомив, що наступного тижня відвідає Запорізьку атомну електростанцію разом з групою міжнародних експертів, які є постійно присутні на станції, у зв’язку з руйнуванням Каховської дамби. Про це очільник агенції ООН з ядерної енергетики повідомив у Twitter у вівторок, 6 червня.
"Після руйнування дамби Каховської ГЕС я очолю наступну ротацію МАГАТЕ, місію підтримки та допомоги на Запорізькій АЕС (ІСАМЗ) наступного тижня з посиленою командою", – написав Ґроссі у Twitter.
"Це є вирішальний момент для ядерної безпеки", - додав він.
Раніше у вівторок президент України Володимир Зеленський повідомив у Twitter про свою телефонну розмову з очільником МАГАТЕ у зв'язку з підривом дамби, який він назвав «російським терактом», який має «масштабні наслідки».
«Ми обговорили шляхи мінімізації ризиків для безпеки ЗАЕС. Домовлено візит пана Ґроссі в Україну», – написав президент України.
Групи експертів Агентства продовжують бути присутніми не лише на Запорізькій АЕС, а й на всіх атомних електростанціях України, щодня відстежують та доповідаютть про розвиток подій у галузі ядерної безпеки.
Після вибуху на Каховській ГЕС, що стався вночі проти 6-го червня, Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявила, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра, і зниження рівня води може становити загрозу.
"Відсутність води для охолодження в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - сказав керівник МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі зранку 6 червня.
Днем раніше, виступаючи у Відні на засіданні ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії, Ґроссі заявив, що військова активність у регіоні, де розташована Запорізька АЕС, зростає.
За словами очільника МАГАТЕ, всі три діючі атомні електростанції в Україні були змушені знизити свою потужність внаслідок військових дій та проблем, пов'язаних із порушенням ланцюжків постачання та нестачею запасних частин.
Ґроссі наголосив, що днями презентував у Раді Безпеки ООН «п'ять принципів, спираючись на які ми можемо забезпечити ядерну безпеку Запорізької АЕС». Середи цих принципів, зокрема, недопущення нападу, націленого на реактори ЗАЕС, недопущення пошкодження зовнішнього живлення ЗАЕС, а також недопущення актів саботажу.
За словами Ґроссі, ці принципи отримали підтримку і в Києві, і в Москві.
Дотримання цих принципів, як сказав Ґроссі, є «життєво необхідним», оскільки «ситуація на Запорізькій АЕС останніми місяцями суттєво погіршилася через посилення військових дій».
Дивіться також:
Форум