Спеціальні потреби

Польща перекидає на кордон із Білоруссю іще 10 тисяч військових


Польський прикордонник патрулює територію на кордоні між Польщею та Білоруссю, поблизу Кузнице, Польща, 30 червня 2022 року. AP Photo/Michal Dyjuk
Польський прикордонник патрулює територію на кордоні між Польщею та Білоруссю, поблизу Кузнице, Польща, 30 червня 2022 року. AP Photo/Michal Dyjuk

Польща планує перекинути до кордону з Білоруссю до 10 тисяч додаткових військових для підтримки Прикордонної служби.

"Близько 10 тисяч військових перебуватимуть на кордоні, з них 4 тисячі будуть безпосередньо підтримувати Прикордонну службу, а 6 тисяч будуть у резерві, – повідомив міністр оборони Маріуш Блащак в інтерв'ю польському радіо. - Ми пересуваємо армію ближче до кордону з Білоруссю, щоб відлякати агресора, щоб він не наважився на нас напасти".

Напередодні заступник міністра внутрішніх справ Мацей Васік заявив про відправлення на кордон додатково 2 тисяч військовиків.

В коментарі для Sky News колишній британський генерал-лейтенант сер Саймон Мейол заявив, що не вважає польські заходи безпеки надмірними. Він пояснив, що Польща зараз переозброюється та оцінює "досить небезпечну (ситуацію - ред.) в прикордонній провінції" з Білоруссю.

"У них були дуже довгі, досить складні відносини з Білоруссю, – додав він. - Багато в чому Бог допомагає тим, хто допомагає сам собі".

При цьому чимало західних аналітиків стверджують, що Польщі не варто хвилюватися про напад, оскільки білоруські сили не мають достатнього військового потенціалу.

​У Польщі почали посилювати кордон із Білоруссю після того, як туди перемістилися найманці угруповання ПВК "Вагнер". Як заявив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, "вагнерівців" перемістили ближче до східного флангу НАТО, щоб дестабілізувати Альянс. "Ми повинні усвідомлювати, що кількість провокацій зростатиме", - сказав він після зустрічі з президентом Литви Гітанасом Науседою.

1 серпня Міноборони Польщі заявило, що два білоруські вертольоти порушили повітряний простір країни. Мінськ це заперечує.

Цього тижня Білорусь продовжує військові навчання біля польського кордону. Представник зовнішньополітичної служби Євросоюзу Петер Станьо назвав ці навчання провокацією режиму Лукашенка. Водночас у Білому домі заявили, що "Група Вагнера" не становить безпосередньої загрози для НАТО.

Сам Лукашенко кілька разів заявляв, що стримує "вагнерівців", які нібито хочуть атакувати Польщу.

Також останніми місяцями в Польщі також зросла кількість переважно близькосхідних та африканських мігрантів, які намагаються перетнути кордон. Так, цього року польсько-білоруський кордон намагалися нелегально перетнути 19 тисяч людей проти 16 тисяч торік.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG