Спеціальні потреби

Актуально

Папа закликав Європу покращити життя людей на сході, щоб вони не мігрували на захід

Папу Римського Франциска вітають діти у болгарських національних строях в аеропорту Софії 5 травня 2019 р.

Папа Франциск, перебуваючи у Болгарії, звернув увагу на проблеми матеріальної нерівності, низької народжуваності та еміграції, які призвели до скорочення населення у багатьох країнах Східної Європи включно з Україною.

Глава Католицької церкви, який перебуває на Балканах, у неділю в Болгарії закликав політиків та уряди створити умови, в яких молодь не відчувала б потреби залишати рідні країни у пошуках кращого життя.

Болгарія, як і багато інших країн Європи, вимушена давати раду тому, що може бути названо лише "новою зимою": демографічна зима, що опустилася крижаною завісою...
Папа Франциск

За даними ООН населення Болгарії зменшується найшвидшими темпами у світі.

Папа також закликав болгар “відкрити серця” до іммігрантів, “які стукають вам у двері”.

Болгарія, переважно православна країна, де католики становлять лише 1%, залишається найбіднішою державою Європейського Союзу, куди вона вступила 2007 року.

Вступ до ЄС і певне підвищення рівня життя не зупинило масову еміграцію: понад 2 мільйони болгарських громадян виїхали на Захід з часу падіння комуністичної влади в тій країні, де населення зараз сягає лише 7 мільйонів.

“Болгарія, як і багато інших країн Європи, вимушена давати раду тому, що може бути названо лише як нова зима: демографічна зима, що опустилася крижаною завісою на велику частину Європи, внаслідок зменшення віри у майбутнє”, - цитує Reuters промову Папи в президентському палаці в Софії.

Папа Франциск закликав Болгарію “намагатися створити умови, які заохочували б молодь вкладати свою енергію і планувати майбутнє, особисте та свої родини, знаючи, що на батьківщині вони матимуть можливість жити гідно” .

Після Болгарії Папа Римський у понеділок відвідує сусідню Північну Македонію, де більшість населення також становлять православні християни, але звідки походить Мати Тереза.

Католицька церква 2016 року проголосила святою Матір Терезу - католицьку черницю, яка присвятила життя допомозі найзлиденнішим людям в Індії.

Мати Тереза народилася в албанській родині у місті Скоп’є 1910 року, коли ті землі були ще частиною Османської імперії.

Загоєння 1000-річного розколу

Одним із завдань свого візиту до Болгарії та Північної Македонії Папа Римський назвав налагодження діалогу між Католицькою і Православною церквою, які розділилися 1054 року.

У неділю Папа Франциск зустрівся з Патріархом Болгарської православної Церкви Неофітом, але болгарські священики відхилили пропозицію проведення спільних богослужінь чи молитов.

У Північній Македонії Папа намагатиметься не проводити офіційної зустрічі з главою місцевої православної церкви, що проголосила автокефалію 1967 року, але яку не визнають інші православні церкви.

У Північні Македонії, населення якої трохи перевищує два мільйони, переважають православні християни та мусульмани, і там нараховують лише 15 тисяч католиків.

Це перший візит Папи Римського в країну після нещодавньої зміни назви держави з метою залагодження історичної суперечки з сусідньою Грецією.

Дивіться також: Як навчають безпілотні авто

Як навчають безпілотні авто безпеці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG