Спеціальні потреби

Папа римський Франциск прибув до Бангладеш


Президент Бангладеш Абдул Гамід і Папа римський Франциск

Після чотириденних відвідин М’янми (Бірми) Папа римський Франциск прибув до сусіднього Бангладеш. Його відвідини позначились відмовою прилюдно обговорювати кризу щодо мусульманських біженців рогінджа.

Папа відбув з М’янми в четвер після останньої Літургії для молодих католиків у Янгоні, найбільшому місті країни і колишній столиці.

Правозахисні організації піддали критиці Франциска за те, що він конкретно не згадав представників етнічної меншини рогінджа, якій протягом десятиліть відмовляли в основних правах. Буддистська більшість вважає, що вони іммігранти з Бангладеш, хоча багато із них жили в М’янмі багато поколінь.

Ситуація з рогінджа погіршилась від серпня, коли збройні сили розпочали кампанію спаленої землі проти сіл рогінджа у північному штаті Рахін у відповідь на атаки екстремістів рогінджа на поліцейські пости. Брутальна кампанія, включно з повідомленнями про масові ґвалтування і неперебірливі вбивства, викликали втечу 620 тисяч рогінджа до Бангладеш. Організація Об’єднаних Націй каже, що це був приклад того, чим є етнічна чистка.

У попередніх публічних заявах Папа римський осудив ставлення влади до рогінджа, але його радники переконали його не порушувати цього питання з приводу побоювання відплати проти 650 тисяч католиків в країні.

Єпископ Джон Гсане Гий навіть піддав під сумнів достовірність повідомлень про злочини проти рогінджа і закликав критиків уряду країни прибути на місце подій і вивчати дійсність та історію питання й довідатися правди.

Дивіться також: Ефект доміно: історії падіння американських зірок та політиків через сексуальні домагання

Ефект доміно: історії падіння американських зірок та політиків через сексуальні домагання. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

XS
SM
MD
LG