Спеціальні потреби

Президент Порошенко закликав США надати Україні допомогу


Промова Порошенка у Конгресі : Демократію треба захистити!
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Промова Порошенка у Конгресі : Демократію треба захистити!

Виступ Петра Порошенка у Конгресі США чимало оглядачів називають історичним. Петро Порошенко закликав Сполучені Штати взяти на себе лідерство, щоб роз’язати конфлікт з Росією, а також допомогти Україні військово та економічно.

За майже годину виступу американські законодавці більше десяти разів з оваціями піднімалися і аплодували. Це другий раз в історії за 23 роки української незалежності, коли главу української держави запросили виступити на Капітолійському пагорбі.

Президент України Петро Порошенко заявив:

«В Україні ми не будуємо демократію, вона вже існує. Ми захищаємо її».

Ця цитата Петра Порошенка, як і понад десяток інших, викликала хвилю емоцій в американському Конгресі. Український президент у присутності держсекретаря США Джона Керрі, віце-президента Джона Байдена, американських сенаторів, конгресменів та гостей закликав Сполучені Штати захистити Україну від російського агресора.

За офіційними даними, з початку конфлікту в Україні США надіслали українському війську нелетальну допомогу на суму 291 мільйон доларів. Утім приладами нічного бачення та ковдрами війни не виграєш, – нагадує американцям Петро Порошенко:

«Їм – українським солдатам, треба більше військової допомоги. Їм потрібно більше військового обладнання – летального і нелетального. Дуже потрібно. Зрозумійте мене правильно, ковдри, прилади нічного бачення також важливі, але з ковдрою не виграєш війни. Більше того, не можна втримати мир із ковдрою. А це найважливіша наша цінність – не лише виграти війну, а втримати мир».

Гарантувати українську безпеку, яку Сполучені Штати задекларували у Будапештському меморандумі, може надання Україні статусу союзника без членства в НАТО, – пропонує український президент:

«Я наполегливо заохочую Сполучені Штати надати Україні спеціальний безпековий та обронний статус, що відображає найвищий рівень взаємодії з країною – не членом НАТО».

Не обійшов увагою Петро Порошенко і питання відновлення українських регіонів після війни та реформування уряду з метою переходу на ринкову економіку. Україна потребує проведення багатьох реформ, викорінення корупції, становлення громадянського суспільства, а також різних ноу-хау та техологій. А для цього треба гроші:

«Я попросив Конгрес, щоб було створено спеціальний фонд, куди американські компанії інвестуватимуть кошти, направлені на реформування української економіки та судової системи. Я запевняю, що вся одержана від Заходу допомога потрапить в руки некорупційної організації і нове покоління урядовців забезпечить, щоб ці кошти були використані ефективно».

Петро Порошенко висловив впевненість, що мир прийде в Україну скоро. Незважаючи на зрив нинішнього так званого перемир’я, президент України готовий до перемовин із сепаратистами, за умови, якщо на кону не стоятиме питання територіальної цілісності чи незалежності, розповів український гарант.

«Живіть вільними або помріть за свободу! Цими словами Україна виходить із війни»

Так закінчував свою промову у Конгресі український президент. Увесь його виступ звучав англійською мовою, окрім останніх двох слів, жваво підхоплених у відповідь американською публікою. «Слава Україні!» – вигукнув президент Петро Порошенко. «Героям слава» – було чути в стінах американського Конгресу.

  • 16x9 Image

    Ярина Матвійчук

    Приєдналася до команди «Голосу Америки» у 2014 році. Перед тим працювала в американському журналі National Geographic та на «Радіо Свобода» ведучою та редактором програми «Ранкова Свобода». У Києві волонтерила на «Радіо Марія» та в кіностудії Cinema House Group, у Гавані доглядала за хворими українськими дітьми в рамках проекту «Україна – Куба». Своїм найбільшим хобі вважає 3-річну доньку Марійку та подорожі з родиною. Розповідає, що любить книжки і поважає добре почуття гумору. Рецептом свого життя називає «Похвалу глупоті» Е. Роттердамського. Мріє покататися на всіх видах транспорту та спробувати їжу різних народів світу.

Відео - найголовніше

Face to Face. Врятовані обличчя захисників. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00
XS
SM
MD
LG