Спеціальні потреби

Е-декларація Порошенка переконала політолога Кузьо у неможливості деолігархізації України, інші - незгодні


Олігарх, який задекларував неймовірні статки, ніколи не проведе деолігархізацію України

Олігарх ніколи не проведе деолігархізацію України. Про це коментуючи Е-декларацію президента України Петра Порошенка заявив Тарас Кузьо, старший дослідник у Канадському інституті українських досліджень Університету Альберти.

"Олігарх, який задекларував неймовірні статки, ніколи не проведе деолігархізацію України", - твітує сьогодні Кузьо.

Раніше політолог Тарас Кузьо вже критикував президента України.

Це позитивний крок, який вказує на відданість України боротьбі з корупцією
Радник Порошенка, екс-генсек НАТО Расмуссен

Гучні заяви президента Петра Порошенка про успішне втілення реформ в Україні – лише ширма, писав Тарас Кузьо у статті «Гроші й досі правлять Україною» в Foreign Policy.

Е-декларування в Україні привернуло значну увагу західних ЗМІ та оглядачів. Так, відомий економіст Андерс Аслунд побачив у декларуванні багатства українськими чиновниками значне досягнення та навіть перевагу над Росією. Натомість журналіст низки західних видань Ян Бейтсон поставив питання, якою буде реація українського суспільства на нові дані.

Честь та сором в українській політиці досі не з'явились
Економіст Андерс Аслунд

"Таким, що примушує протверезіти" назвав Е-декларування директор Програми розвитку ООН в Україні Ян Томас Хіємстра, додавши, що воно також є "важливим кроком уперед для України", наслідки якого відчуватимуться ще багато років.

"Провідні чиновники, включно з Порошенком та Гройсманом заповнили електронні декларації. Це позитивний крок, який вказує на відданість України боротьбі з корупцією", - заявив у Twitter колишній Генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен, який з весни 2016-го року є радником президента України.

Викрито і порушників і методи їх збагачення, тож тепер Україну буде легше зробити чеснішою
Економіст Андерс Аслунд

"Один очевидний висновок (з е-декларованих багатств - прим. ГА) полягає у тому, що монументальне беззаконня в українському суспільстві було до, і лишилось після Революції Гідності. Честь та сором в українській політиці досі не з'явились", - пише у своїй новій статті економіст Андерс Аслунд з аналітичного центру Atlantic Council.

Між сам факт е-декларування багатства лідерами України дає експерту підстави з оптимізмом дивиться у майбутнє.

"Зрештою, це неймовірні зміни у дуже корумпованій країні. Після такої прозорості, українська еліта навряд зможе повернутись до старих прийомів із приховуванням статків. Викрито і порушників і методи їх збагачення, тож тепер Україну буде легше зробити чеснішою", - пише Аслунд.

Дивіться також: Вадим Свириденко: Люди які підіймали мене, надавали мені сил. І тепер я на марафоні. Інтерв'ю

Вадим Свириденко: Люди які підіймали мене, надавали мені сил. І тепер я на марафоні. Інтерв'ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:57 0:00

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG