Спеціальні потреби

Актуально

Нас вразила допомога Молдови українським біженцям – Посол США в країні

Архів: Люди, які рятуються від вторгнення Росії в Україну, відпочивають у тимчасовому центрі для біженців у Кишиневі, 4 березня, 2022. REUTERS/Vladislav Culiomza

Матеріал є перекладом статті Російської служби "Голосу Америки", яка вийшла російською мовою.

Олександр Яневський: Пане посол, дякую, що погодилися поговорити з «Голосом Америки». Скажіть, будь ласка, які кроки Сполучені Штати роблять у ці неспокійні часи в Україні в Молдові?

Кент Логсдон: Ми спостерігали, я думаю, як і всі тут у Молдові, за конфліктом в Україні, неспровокованою війною, розв'язаною Путіним, із великою тривогою від самого її початку. Важко повірити, але зараз, на третьому місяці війни, здається, що події розвиваються все швидше та швидше. Тим не менш, страждання продовжуються, ми всі шоковані тим жахом, який ми бачимо на фото з України кожен день. Це те, що ми пам'ятаємо, коли працюємо з нашими партнерами в Кишиневі. Партнерам дуже важливо ділитися інформацією. Ми зробили все, щоб Республіка Молдова та її уряд були обізнані зі всією інформацією, що є у нас.

Якщо говорити про конкретні цілі агресії Росії, ми в посольстві Сполучених Штатів повинні бути дуже обережні та пильні щодо безпеки, як для нас самих, так і для американських громадян, які можуть перебувати в цьому регіоні, враховувати це при обміні інформацією з урядом та народом Республіки Молдова.

Посол США в Молдові Кент Лонгсдейл. Фото Державного департаменту через Wikimedia Commons
Посол США в Молдові Кент Лонгсдейл. Фото Державного департаменту через Wikimedia Commons

На нас справило величезне враження те, що уряд Молдови та її громадяни зробили щодо безпрецедентного припливу біженців з України, здатність молдаван протягнути руку допомоги, відкрити не лише серця, а й двері своїх будинків біженцям, допомогти людям, які перебувають у біді. Понад 90 тисяч біженців із чотирьохсот тисяч, які прибули до Республіки Молдова, все ще перебувають тут. Про них дбають, їх підтримують, і я думаю, що міжнародне співтовариство робить все можливе, щоб зробити в це свій внесок. Ми робимо все можливе, щоб підтримати Молдову, коли вона робить кроки в цьому напрямку. І ми знаємо, що це великий тягар. Тому ми хочемо знайти способи допомогти молдавському суспільству та уряду.

А.Я.: Пане посол, чому Молдова важлива для безпеки в регіоні та для безпеки США?

К. Л.: Сполучені Штати високо оцінюють роботу уряду Молдови, обраного громадянами республіки, і прагнуть підтримати його. Ми висловлюємо підтримку міцній відданості Кишинева політичним та економічним реформам, особливо у галузі боротьби з корупцією. Ми розглядаємо це як дуже важливий момент в історії Республіки Молдова, а також усього світу, оскільки ми дивимося на те, як демократії старанно працюють над тим, щоб зберегти свою силу, зберегти своє розмаїття та всі переваги. Тому Сполучені Штати працюють над пошуком способів підтримати Республіку Молдова.

У нас також є 30-річна історія спільної роботи з урядами, які змінювали один одного, в якій були злети і падіння у важкі часи, і ми залишаємося прихильними до взятих зобов'язань. Я вважаю, що нам це вдалося. Зараз, у цей історичний момент, ми маємо зробити все, щоб знайти способи підтримати Республіку Молдова, оскільки вона має справу з припливом біженців, побоюється щодо своєї безпеки, стурбована війною в Україні, має європейські прагнення та бажає інтеграції з ЄС, що було частиною передвиборчої програми нинішнього уряду, яка привела його до влади.

Дивіться також: Чи відчувається у Молдові напруга і чи вірять там у можливе захоплення Росією? Відео

А.Я.: Пане посол, чи не могли б ви розповісти докладніше, як Сполучені Штати допомагали Республіці Молдова протягом останніх 30 років і що робиться зараз?

К. Л.: Сполучені Штати шукають способи використовувати існуючі програми допомоги стосовно вже наявного досвіду співпраці, не повчати, а координувати наші дії та працювати з Республікою Молдова. І зробити це так, щоб підтримати її уряд та прагнення народу до європейської орієнтації, змінити стару систему, провести політичні та економічні реформи та знайти способи дати відсіч корупції. Думаю, всі погодяться, що без боротьби з корупцією дуже важко досягти економічного зростання, на яке, як ми знаємо, Республіка Молдова чекає, і дуже сподівається побачити найближчими роками. Серед областей, у яких ми співпрацюємо, – енергетична безпека Республіки Молдова, щоб вона могла диверсифікувати джерела постачання енергоресурсів. Ми також шукаємо шляхи сприяння проведенню судової реформи. Сполучені Штати активно співпрацювали з Міністерством юстиції та парламентом Молдови у проведенні необхідних експертиз, які були підтримані як фінансово, так і за допомогою міжнародних експертів.

Ми шукали способи продовжити підтримку ЗМІ, розвиток вільних засобів масової інформації. Допомагали у розробці працюючих бізнес-моделей, а також допомагали незалежним ЗМІ знайти свій шлях і зробити реальний внесок у поточну дискусію в країні. Після початку війни Росії проти України, Сполучені Штати виділили додатково 130 мільйонів доларів Молдові, 30 мільйонів з яких були направлені безпосередньо на міжнародні операції з надання допомоги як УВКБ ООН, так і службам допомоги, щоб допомогти уряду та народу Молдови впоратися з потоком українських біженців: від надання транспорту до координації на місцях, аж до пошуку способів грошової допомоги як біженцям, так і сім'ям, що приймають. Частина цієї допомоги носитиме прямий характер: будь то підтримка на кордонах для Молдови, щоб у неї було більше можливостей захищати та охороняти свої кордони, і аж до надання допомоги біженцям, додаткової підтримки незалежних ЗМІ. Ми прагнемо покращити низку діючих програм: у сфері енергетичної безпеки, сільського господарства та економіки в цілому. Тому що, як ми знаємо, головне, що цікавить більшість людей - це стан економіки. Чи маю я роботу? Чи можу я вижити в цій економіці?

А.Я.: Пан посол, російська дезінформація та пропаганда відіграла негативну роль в Україні. Яка ситуація в цій сфері в Молдові?

К. Л.: У світі стурбовані зловмисними діями та, зокрема, згубним впливом російської дезінформації у світлі конфлікту в Україні. Ми знаємо, що через дезінформацію, відсутність достовірної інформації громадянам дуже важко зрозуміти, що відбувається насправді. І ми також розуміємо, що найчастіше, коли новини та інформація, чи то по телебаченню, чи через Інтернет, надходять безпосередньо з Російської Федерації – вони не відповідають дійсності. Ми намагаємося працювати з нашими партнерами тут, у Молдові, працювати з незалежними ЗМІ, щоб переконатися, що ми можемо обмінюватися інформацією, яка відображає дійсність.

Я думаю, що це проблема для всіх нас у всьому світі, коли ми намагаємося забезпечити, щоб засоби масової інформації, на яких лежить дуже велика, але дуже важка відповідальність, могли ділитися об'єктивною інформацією.

Дивіться також: Історії українців, які приїхали в мексиканське місто Тіхуана. Відео

Історії українців, які приїхали в мексиканське місто Тіхуана. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG