Спеціальні потреби

Посольство США привітало повернення до України вкраденої під час Другої світової війни картини


Посольство США привітало повернення до України вкраденої під час Другої світової війни картини "Коханці" відомого французького майстра 18-ого століття П’єра Гудро. "Ми раді бачити, що картина, викрадена нацистами з київського музею під час Другої світової війни, повертається в Україну", - йдеться у повідомленні дипломатичного представництва Сполучених Штатів.

У Музеї Ханенків повідомли, що картина зникла під час німецької окупації в 1943-ому році. Довгий час її місцезнаходження не могли встановити і вважали втраченою. Однак у 2013-му році полотно знайшли на торгах одного із аукціонів у Нью-Йорку. Федеральне бюро розслідувань США допомогло українському музею з розслідуванням, і після п'яти років розгляду справи в судах, картину повернули до України.

"Картина П‘єра Гудро є справжньою перлиною колекції музею. Ми щасливі, що після семи років наполегливої роботи усіх залучених до процесу сторін нарешті можемо презентувати цей шедевр киянам та гостям столиці. Для нас була особливо важливою неупереджена позиція американської сторони, а також те, що з огляду на норми законодавства Сполучених Штатів, картина була повернена до українського музею безоплатно", - заявила генеральна директорка Музею Ханенків Катерина Чуєва.

В Музеї повідомляють, що у розшуку знаходяться тисячі інших картин, які зникли з українських музеїв під час Другої світової війни.

Дивіться також: Чому США посилюють санкційний режим проти Кремля? Відео

Чому США посилюють санкційний режим проти Кремля? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:00 0:00

Facebook Forum

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG