Актуально
В українському посольстві у Вашингтоні відбувся благодійний концерт у пам'ять Небесної сотні
В українському посольстві у Вашингтоні відбувся благодійний концерт у пам'ять Небесної сотні. Відео
До третьої річниці розстрілів на Майдані, в українському посольстві у Вашингтоні відбувся благодійний концерт у пам'ять Небесної сотні. Такі заходи у співпраці з неприбутковою організацією United Help Ukraine проводять уже третій рік.
Невелика зала українського посольства у Вашингтоні заповнена майже вщерть. Потужні акорди бринять у повітрі. Слухачі тамують подих, дехто заплющує очі.
Це – черговий захід культурної дипломатії, яку провадить українська громада в американській столиці. Благодійний концерт – чергова нагода не лише зібрати кошти на допомогу Україні, а й розповісти про країну якомога ширшій аудиторії.
"Зокрема, сьогодні, дуже змішана аудиторія. Є ті, хто знає Україну вже не один рік, є ті, хто є нащадками українців, американцями українського походження. Але більшість сьогодні у посольство прийшли американців, сім'ями, я бачив декого перший раз взагалі. Тому це може бути знайомством з Україною", каже посол України у США Валерій Чалий.
Цього року кошти від квитків спрямують на допомогу двом пораненим українським бійцям.
"Одного звуть Кирило, другого – Анатолій. Для Анатолія ми збирали кошти ще раніше, але ми хочемо допомогти йому купити машину. А для Кирила, він повинен приїхати сюди, у Вашингтон, на лікування у військовому госпіталі Walter Reed. Але йому також потрібні гроші, щоб жити в готелі, який знаходиться на території госпіталю", розповідає активістка United Help Ukraine Тетяна Алдаве.
Від минулорічних концертів цей вечір відрізнявся, передусім, репертуаром. Музиканти кажуть: хотіли познайомити публіку із класичними творами українських композиторів: Сергія Борткевича, Анатолія Кос-Анато́льского та Мирослава Скорика. Американський піаніст Ендрю Краус каже: світ має знати більше про них та їхні чудові твори. Але з Україною його пов’язує не лише любов до гарної музики.
"Мій дідусь приїхав із Києва. Це те, що передається поколіннями. Я уже друге покоління, народжене в Америці. Але я виростав, слухаючи, таку музику, тож це, можна сказати, моє музичне ДНК", - каже піаніст Ендрю Краус, - "музика – дуже потужний інструмент, він оминає нашу мову й такі фільтри, як наше его, і просто досягає серця. Можна обирати, що робити з музикою. І мій вибір – робити все, щоб підбадьорювати людей".
Концерт присвячено пам’яті Небесної сотні, тому програму починали драматичні, проникливі, емоційно напружені твори. А от закінчили на світлій ноті.
"На завершення ми взяли веселе, тому що ми повинні вірити у майбутнє і не сумувати, не дивитися назад, а, власне, ті люди, які поклали своє життя, за краще майбутнє, і ми мусимо вірити, і кожен з нас мусить робити щось, щоб це майбутнє було добре. І будучи далеко від рідної землі ми стараємось робити це нашою музикою, культурою і якось наближувати слухачів до нас", каже Соломія Горохівська з гурту «Гердан».
Дивіться також: У Конгресі США пропонують виділити чергові $150 млн допомоги Україні
Всі новини дня
- Голос Америки
Bloomberg: Новий пакет допомоги США Україні обсягом $2 млрд зміцнить ППО

США планують в п'ятницю оголосити новий пакет допомоги Україні обсягом понад 2 мільярди доларів. Про це повідомляє Bloomberg News з посиланням на американських урядовців.
Кошти надійдуть в рамках Ініціативи сприяння безпеці України, яка передбачає замовлення виробництва нових систем і спрямована на довгострокову підтримку обороноздатності України.
Серед пріоритетів допомоги - зміцнення протиповітряної оборони, зокрема придбання пускових ракетних установок Hawk, а також двох систем Patriot, повідомляє видання.
ППО - в пріоритетах серед переліку оборонного озброєння, яке надається Україні, заявив цього тижня координатор стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.
"Ми вже багато-багато місяців віддаємо пріоритет протиповітряній обороні. І в нашому останньому пакеті минулого тижня, були додаткові ракети-перехоплювачі… Щодо систем Patriot, то їх небагато, ані у нас на складах, ані ні на складах країн, які їх придбали. Але знову ж таки, я не буду коментувати наперед. Ми знаємо, що протиповітряна оборона є пріоритетом, і ми знаємо, наскільки добре системи Patriot показали себе в Україні", - заявив Кірбі під час спілкування з пресою 6 червня.
Швеція дозволила базування військ НАТО, очікуючи набуття членства в альянсі

Уряд Швеції оголосив, що дозволяє тимчасове розташування військ і техніки НАТО на своїй території в межах приготувань до «майбутніх спільних операцій».
... Неможливо сказати, де пролягають межі територіальних зазіхань Путіна.
Швеція перебуває на завершальному етапі вступу в НАТО після того, як всі держави організації, окрім Туреччини й Угорщини, ратифікували договори про шведське членство.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ висловлював сподівання, що Туреччина й Угорщина здійснять ратифікацію якомога швидше - можливо до вільнюського саміту НАТО у липні.
Генсек НАТО у Стамбулі переконував Ердогана не протидіяти вступу Швеції до Альянсу
Шведський уряд подав заявку на вступ в оборонний союз минулого року разом з Фінляндією після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну і зараз каже, що умови для спільних операцій з НАТО повинні бути створені якнайшвидше.
«Значне погіршення становища з безпекою у прилеглих до нас регіонах після агресивної війни Росії проти України показало важливість тісної співпраці Швеції з НАТО і з країнами, які є членами НАТО», - сказано в повідомленні шведського уряду.
Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон та міністр оборони Пол Джонсон також виклали свої роз’яснення в одній з найбільших газет країни Dagens Nyheter, підкреслюючи, що «Росія і надалі становитиме загрозу для своїх сусідів у найближчому майбутньому, і неможливо сказати, де пролягають межі територіальних зазіхань президента Владіміра Путіна».
Вони вказують, що Швеція має амбітний план посилення обороноздатності незалежно від швидкості процесу вступ в НАТО і називають урядове рішення «дуже чітким сигналом Росії про нашу спроможність надавати й отримувати військову допомогу».
«Сьогодні Швеція у більшій безпеці, ніж вона була до того, як ми подали заявку на вступ (в НАТО)», - запевняють прем'єр-міністр і міністр оборони Швеції.
Швеція разом з союзниками в ЄС запровадила санкції проти Росії і надає значну економічну і військову допомогу Україні.
Зараз у Швеції навчаються сотні українських солдатів, які повернуться в Україну озброєні 50-тьма шведськими бойовими машинами CV 90.
Шведські інструктори також брали участь у навчанні українських військових на базах у Великій Британії.
“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео
Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.
В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео
Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.
- Голос Америки
До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео
На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.
Форум