Спеціальні потреби

Актуально

Проросійські мітинги в США китайська пропаганда називає «справжніми голосами» американського народу 

"Введення в оману: китайські державні ЗМІ зображують проросійські мітинги як «справжні голоси» американського народу". Розстеження проекту "Голосу Америки" Polygraph.info

Проросійські мітинги в США, вимоги організаторів яких віддзеркалюють ключові наративи російської пропаганди, китайські інформаційні ресурси називають «справжніми голосами» американського народу. Дослідження про це опублікував проект Голосу Америки «Поліграф» під рубрикою “Введення в оману”.

Російські прапори, одяг з літерою “Z” як символ війни Росії в Україні, гасла на кшталт “Проти воєнної машини” та “Припиніть підштовхувати світ до Другої світової війни” - такі елементи мітингу у Вашингтоні, що відбувся 19 лютого, обговорює ведуча китайського державного каналу CGTN Лі Цзінцзін у своїй англомовній передачі “Talk it out”.

Багато з тих, хто виступав на мітингу, пише Поліграф, за повідомленнями, мають фінансові зв'язки з російською державою або є наймані працівниками російської держави, кажуть розслідувачі.

Наприклад, деякі спікери, у тому числі Гарленд Ніксон, Вятт Рід, Кріс Хеджес і Тара Рід працюють у російських державних телерадіокомпаніях, таких як Sputnik і RT, або регулярно співпрацюють з ними.

Моллі Конгер, журналістка, антифашистська дослідниця та активістка, яка відвідала мітинг, написала у Twitter, що “організовані угруповання тут більше проросійські, ніж антивоєнні”.

Натомість Лі Цзінцзін заявляє, що “основні західні ЗМІ насправді не повідомляють про це, а люди від США до Європи виходять на вулиці, щоб протестувати проти урядів, що розпалюють війну, і проти НАТО”.

3 березня ведуча взяла інтерв’ю у Ніка Брана, американського емігранта з Чилі та засновника, як пише Поліграф, маловідомого Руху за Народну партію.

Рух за Народну партію був одним з організаторів згаданого проросійського мітингу у Вашингтоні біля меморіалу Лінкольна. Крім того, серед організаторів - особи, які працюють на російські державні ЗМІ, - пише розслідувальник “Поліграфу”. Він також підкреслює, що мітингувальники назвали свій протест «Гнів проти військової машини», але звинуватили в агресії Росії в Україні Захід.

“Їхні вимоги віддзеркалюють ключові наративи російської пропаганди, включно з тим, що Сполучені Штати і НАТО повинні припинити підтримувати Україну”, - пише Поліграф.

Обговорюючи мітинг із Браною, Лі Цзінцзін каже, що “протестувальники хочуть надіслати чітке повідомлення розпалювачам війни: «Припиніть підштовхувати світ до Другої світової війни”.

Список вимог проросійських мітингів у Вашингтоні: “ні копійки більше за війну в Україні”, “домовитися про мир”, “зупиніть воєнну інфляцію”. Організатори на своєму сайті прямо звинувачують США у “розпалюванні війни в Україні шляхом державного перевороту”. Крім того, сайт протесту містить такі звинувачення: “США підірвали російські газопроводи до Європи, викликаючи енергетичний голод та деіндустріалізувавши”.

This image contains sensitive content which some people may find offensive or disturbing.

Погрози третьої світової війни є регулярною темою для розмов Кремля, спрямованих на те, щоб налякати та обмежити підтримку Заходу для України, – нагадує Поліграф. “Російська медіа-пропаганда перетворюється на «страшну риторику», щоб залякати Захід”, - писало про цю ситуацію зокрема видання Nbcnews.

“Поліграф” пише, що китайський канал, висвітлюючи мітинг, показує маргінальні політичні угруповання і діячів, що стоять за мітингом Rage Against the War Machine як «справжні голоси» в американському суспільстві, чим свідомо вводить в оману аудиторію.

Крім того, розслідувальник наголошує, що “так званий «антивоєнний» мітинг виступав насамперед проти спроб Заходу допомогти Україні захиститися, а не проти російської агресії”.

А Брана під час виступу повторив тези Росії, включно з неправдивими заявами про те, що США організували державний переворот в Україні в 2014 році, що війна була спровокована розширенням НАТО, а також що «російська економіка почувається досить добре», незважаючи на «санкції, покликані покарати Росію за захист від розширення НАТО».

Мітинг привернув увагу маргінальних політичних ідеологій і рухів США, у тому числі послідовників Ліндона Ларуша, американського політичного активіста, що балотувався в президенти США. Дехто розмахував російськими чи радянськими прапорами та висловлював симпатії президенту Росії Володимиру Путіну та війні Росії проти України, пише Поліграф про сам мітинг.

Один з організаторів протесту, Центр політичних інновацій, «вибачився» за одного з своїх членів, який “махав російським прапором”. Центр написав у Twitter: «Ми не мали наміру неналежним чином нав’язувати нашу політику».

Члени цієї групи раніше одягали вбрання із символом «Z», який Росія використовує для демонстрації підтримки вторгнення в Україну.

Лібертаріанська партія, яка допомогла спонсорувати захід, зазначила, що «кілька спікерів зробили заяви, які прямо суперечать основній тезі заходу», а саме ті спікери, які висловили підтримку війни Росії проти України.

Наприклад, Джексон Хінкл, який себе назвав «MAGA комуністом», заявив, що підтримує «спеціальну військову операцію» Росії в Україні.

Ще одного запланованого спікера, Скотта Ріттера, зрештою було відкликано. Пов'язуваний із секс-скандалом колишній інспектор зі зброї ООН і постійний дописувач RT сказав, що він не є противником війни, і порівняв Україну зі «скаженим псом», якого потрібно застрелити.

Polygraph.info раніше спростовував такі неправдиві та/або оманливі заяви:

Докладніше: Революція Майдану в Україні не була переворотом

Докладніше: Поки Путін сурмить про імперські задуми щодо України, Китай неправдиво звинувачує Захід у війні

Докладніше: Щоб виправдати загрозу Україні, Росія рекламує фальшиві «обіцянки» НАТО

Докладніше: Путін перебільшив стійкість російської економіки

Наступний “антивоєнний мітинг” анонсовано на 18 березня, “щоб відзначити 20 років з моменту вторгнення США в Ірак і вимагати припинення нескінченних війн”. Організатори заявляють, що у Вашингтоні зберуться понад 200 організацій з вимогою “фінансувати потреби людей, а не військову машину”.

Як писав Голос Америки, інколи одиниці чи невеликі групи людей у, наприклад, у Лондоні приєднувалися до українських демонстрацій протии війни Росії із лозунгами «Ми тут стоїмо, бо нам зараз соромно, що ми росіяни», «Ми проти війни Росії в Україні». Але 53% росіян, опитаних в дні між 24 і 30 березня 2022 року, сказали, що вони «твердо підтримують», а ще 28% - «певною мірою підтримують» дії російської армії.

Не лише за офіційними, але і за незалежними опитуваннями, росіяни підтримують війну. Грудневе дослідження (тобто на 10-й місяць війни) незалежного «Левада-центру» показало, що 71 відсоток росіян підтримують дії своїх військ у війні в Україні. Але вони не задоволені перебігом війни.

Всі новини дня

Що означатиме головування Росії в Радбезі ООН та чи існують юридичні шляхи недопущення цього? Відео

1 квітня головування у Раді Безпеки Організації об’єднаних націй, ключовому органі, який відповідає за безпеку та дотримання миру в світі, перейде Росії. Своє повномасштабне вторгнення країна-агресорка розпочала у лютому минулого року, коли також головувала у Раді Безпеки.

МОК критикує Україну за рішення не дозволяти українцям змагатися з російськими спортсменами

Архівне фото. Президент Росії Володимир Путін тисне руку російському олімпійському чемпіону з фігурного катання Микиті Кацалапову (праворуч) після Зимової Олімпіади 2014 року в Сочі, Росія, у понеділок, 24 лютого 2014 року.

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) виступив з критикою рішення України не допускати українських спортсменів до відбіркових змагань на Олімпіаду-2024 у Парижі, якщо їм доведеться змагатися з росіянами. На думку МОК, що це завдасть шкоди лише українському спорту та його спортсменам, повідомляє Reuters з посиланням на заяву МОК, видану у суботу.

Напередодні міністр уряду України Олег Немчинов заявив в ефірі телемарафону, що українські спортсмени братимуть участь лише у тих відбіркових турнірах на Олімпійські ігри в Парижі, де не буде росіян. А за порушення цього рішення відповідна федерація буде позбавлена статусу “національна”.

«Якщо таке рішення буде реалізовано, це лише зашкодить спільноті українських атлетів і жодним чином не вплине на війну, яку хоче зупинити світ і яку так різко засудив МОК», – цитує Reuters заяву олімпійського комітету.

«Через той факт, що, на жаль, у світі занадто багато воєн, збройних конфліктів і криз, майже на кожній олімпіаді спортсмени змагалися один з одним, незважаючи на те, що їхні країни перебувають у стані війни чи конфлікту", - заявляє МОК.

Як повідомляв Голос Америки, МOК захищає своє рішення повернути на Олімпіаду російських і білоруських спортсменів.

США також занепокоєні через можливість участі спортсменів з Білорусі та Росії в Олімпійських іграх, - заявляв речник Держдепу США Ведант Пател на брифінгу для преси у вівторок.

За інформацією президента України Володимира Зеленського, озвученою ним у лютого цього року, через війну Росії проти України загинули 228 українських спортсменів і тренерів. Про це Зеленський сказав у своєму зверненні до учасників саміту міністрів спорту держав-партнерів.

“Якби олімпійськими видами спорту були вбивства й ракетні удари, то ви знаєте, яка національна збірна взяла б перше місце. І не важливо, чи був би в цієї збірної її офіційний прапор – державний триколор. Російські терористи використовують різну символіку”, - сказав Зеленський, посилаючись на рішення МОК дозволити спортсменам з Білорусі та Росії виступати під нейтральним прапором.

Він також нагадав, що російські спортсмени не виступили із засудженням війни, розв’язаної їх державою: “Фактично немає такого засудження. Хіба поодинокі голоси, які швидко згасають”.

МОК запровадив санкції щодо Росії та Білорусі після повномасштабного вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року, але тепер виступає за повернення спортсменів на наступні Олімпійські ігри, що мають пройти в Парижі 2024 року.

Надати Україні всю необхідну зброю та допомогти їй перемогти - закликав МЗС Латвії Едгарс Рінкевичс. Відео

Надати Україні всю необхідну зброю та допомогти їй перемогти - закликав міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс в екселюзивному інтерв’ю Голосу Америки. За його словами, успіх України є в інтересах Європи, США та світу.

"Російський народ не виніс історичних уроків," - Олександра Матвійчук. Відео

"Російський народ не виніс історичних уроків," - Олександра Матвійчук. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:57 0:00

«Російський народ у своїй більшості підтримує агресивну війну Росії проти України і толерує вчинення звірств», - говорить керівниця Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.

МВФ схвалив 15,6 млрд доларів США кредиту Україні – найбільшу допомогу для воюючої країни

Фото: REUTERS/Yuri Gripas/File Photo

Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду схвалила чотирирічну кредитну програму для України на суму 15,6 мільярдів доларів. Позика, як сказано у прес-релізі МВФ, надається за новою Програмою в рамках Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility) для України як частина загального пакету підтримки обсягом 115 мільярдів доларів США для підтримки економіки країни на фоні боротьби з вторгненням Росії.

Перша заступниця директора-розпорядника МВФ Ґіта Ґопінат, заявила, що вторгнення Росії в Україну продовжує мати руйнівні економічні та соціальні наслідки.

«Економічна активність різко скоротилася минулого року, велика частина основних фондів країни була знищена, в той час як зростає бідність. Незважаючи на це, владі вдалося зберегти загальну макроекономічну та фінансову стабільність завдяки майстерній політиці та значній зовнішній підтримці», – наголосила висока представниця МВФ.

Рішення дозволяє негайну виплату близько 2,7 мільярда доларів США.

Президент України Володимир Зеленський привітав рішення МВФ

Президент України Володимир Зеленський сказав, що кредит МВФ є важливою допомогою у боротьбі з російською агресією.

Як він написав він у Twitter, «разом підтримуємо українську економіку. І йдемо вперед до перемоги!»

Міністр фінансів США Джанет Єллен, яка протягом минулого року активно наполягала на підтримці України з боку МВФ і у лютому 2023 року їзидла до Києва, заявила, що пакет допоможе українській державі продовжувати знадвати життєво важливі послуги, та тримати відкритими школи і лікарні, але також закладе основу для довгострокової реконструкції.

У своїй заяві від 21 березня, коли було оголошено про досягнення домовленості між Україною та МВФ, вона наголосила, що нові гроші від МВФ пізтримають також реформу урядування та зменшення ризику корупції. Вона наголосила, що США будуть підтримувати Україну «стільки, скільки буде потрібно».

Термін допомоги розширено на випадок, якщо війна триватиме довше

Кредитна програма також включає додаткові гарантії від деяких членів МВФ на випадок, що війна триватиме і після середини 2024 року, термін, на який МВФ розраховував раніше.

«Якби конфлікт продовжився до 2025 року, це збільшило б фінансові потреби України зі 115 мільярдів доларів до приблизно 140 мільярдів доларів», - цитує Голос Америки керівника місії МВФ в Україні Ґевіна Ґрея.

Очікується, що слідом за схваленням цієї розширеної програми (EFF) надійде масштабне фінансування на пільгових умовах від міжнародних донорів і партнерів України для підтримки стабільності воюючої країни.

Це вперше пакет фінансування такого масштабу схвалюється МВФ для країни, що бере участь у масштабній війні, інформує Reuters.

За інформацією агентства, попередню довгострокову програму МВФ для України на 5 мільярдів доларів було скасовано в березні 2022 року, коли фонд надав 1,4 мільярда доларів екстреного фінансування. Також було надано ще 1,3 мільярда доларів у рамках ініціативи "подолання продовольчого шоку", яку започаткував МВФ, щоб, як повідомляв Голос Америки, допомогти країнам, що постраждали від війни Росії проти України.

За інформацію МВФ, у 2022 році економіка України скоротилася приблизно на 30 відсотків, значна частина основних фондів країни була знищена, а бідність зростає.

Більше

XS
SM
MD
LG