Актуально
- Голос Америки
Мирні протести в Гонконгу тривають на тлі стриманої реакції Заходу

Десятки тисяч протестувальників вийшли на акцію протесту в Гонконгу в неділю. Протести в Гонконгу тривають вже одинадцятий тиждень.
Спостерігачі відзначили мирний характер протесту. На початку тижня протестувальники проводили акції на території аеропорту, що примусило один з найбільших аеропортів Азії скасувати сотні рейсів. Інцидент, коли протестувальники напали на двох осіб в аеропорту, звинувативши їх у прихованій роботі на поліцію, змусив оглядачів сумніватись, чи залишаються протести мирними, однак недільна акція підтвердила мирний характер протестів, зазначає CNN.
Протестувальники побоюються, що влада Китаю придушить повстання військовим чином, принісши значні економічні збитки регіону та зашкодивши демократії.
Президент США Дональд Трамп раніше назвав ситуацію в Гонконгу "складною", але утримався від прямої критики Китаю. Низка впливових американський законодавців виступили з заявами на підтримку протестувальників.
В спільній заяві Канади та ЄС стосовно ситуації в Гонконгу, офіційні представники також утримались від осуду Китаю.
В заяві, виданій 17 серпня міністром закордонних справ Канади Христею Фріланд та верховним представником ЄС із зовнішньої політики і безпеки Федерікою Моґеріні, зокрема, наголошується на міцних відносинах Канади, ЄС та Гонконгу на основі принципу "єдина країна, дві системи" і зазначається: "Критично важливо бути стриманим, відкинути насильство і вжити негайні кроки для деескалації ситуації".
Оглядач Майкл Боцюрків, який раніше проводив паралелі між протестами в Гонконгу та Революцією гідності в Україні, назвав заяву "беззубою".
Заява "беззуба і, як видається, ставиться до протестувальників Гонконгу як до таких самих поганих хлопців, що і поліція та уряд Гонконгу і репресивний режим Пекіна, який на межі проведення військової інтервенції... Протестувальники, які виборюють демократію в Гонконгу, можливо, поставляться до цього як до раптового удару в живіт від тих, хто, як очікувалось, виступає за них", - пише Боцюрків.
Протести почались в червні через спроби прийняття закону про примусову екстрадицію з території Гонконгу до Китаю. Законопроект було відкладено через протести. Протестувальники вимагають повністю відкликати законопроект і розслідувати інциденти свавілля поліції.
Дивіться також: Tренування українських моряків у Балтиморі
Всі новини дня
День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.
Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».
Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео
Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.
«Найкращі дні Америки – попереду!» Президент Байден привітав американців з Днем незалежності

Президент США Джо Байден у День незалежності США поділився оптимістичними твітами, які звертають увагу на ті цінності, на яких збудована Америка.
«Америка – це ідея. Ідея, що є сильнішою, ніж армія, більшою, ніж океан, потужішою, ніж диктатор, чи тиран. Вона дає надію людям, які є найбільш знедоленим людянм на Землі, гарантує, що до всіх ставляться з повагою і не залишають місця для ненависті», – написав президент Байден у твітері.
У своєму попередньому привітанні з нагоди Дня незалежності він назвав його «священним днем» і наголосив, що «найкращі дні Америки ще попереду.
«Четверте липня є священним днем у нашій країні – це час відзначити доброту нашої нації, єдиної нації на Землі, заснованої на ідеї: що всі люди створені рівними.
Не помиляйтеся, наші найкращі дні ще попереду», – написав президент Байден у своєму твіті.
Святковий настрій багатьом американцям зіпсувало стрімке зростання цін на заправках і в продуктових магазинах, тож це звернення Байдена нагадує про ті цінності, на яких збудовано Америку, і які допомагали їй долати труднощі. Також це звернення є непрямою відповіддю політикам, які намагаються шукати «кращі дні» Америки в минулому.
Президентство Байдена було затьмарено спочатку епідемією ковіду, а потім зростанням інфляції. Якщо минулого року діяльність президента схвалювало понад 50% американців, то за рік підтримка впала на 20%. Лише 14% американців вважають, що країна рухається в правильному напрямку, порівняно з 44% рік тому.
Ціни різко зросли майже на 10% і мільйони американців стурбовані можливим економічним спадом, незважаючи на те, що рівень безробіття є на рекордно низькому рівні.
Довгі вихідні президентська родина провела у Кемп-Девіді. А після обіду в понеділок Байден і перша леді Джилл Байден у Білому домі приймає сім'ї військових на барбекю. Разом вони спостерігатимуть за феєрверком, що увечері має прикрасити небо над Національною алеєю, яка сполучає Білий дім і Конгрес США.
- Голос Америки
- Олексій Коваленко
Українська колона вперше взяла участь в параді на День незалежності США у Вашингтоні

4 липня американці відзначають День незалежності. Cвяткування 246-го дня народження США в американські столиці триває цілий день і починається з параду на центральній вулиці міста.
В параді, який організовує Національна паркова служба США, беруть участь окрестри з різних штатів, військові підрозділи, відомі творчі колективи.
Вперше в параді в центрі столиці взяла участь і колона українців.
Представники української громади розгорнули велкикй прапор України а також прикрасили свої машини українськими та американськими прапорами.
Відкривав колону плакат з написом: "Дякуємо Сполученим Штатам за підтримку України".
"Вперше на Конституційній авеню в колоні українські прапори, марш «Ой у лузі червона калина» і Слава Україні що 5 хвилин", - написала в соцмедіа посол України в США Оксана Маркарова.
В параді взяли участь представники танцювального колективу "Карпатія", дитячої організації "Пласт", команда посольства України в США та громандські організації, серед яких були представлені United Help Ukraine та US Ukraine Аctivists.
Маркарова висловила вдячність США за " допомогу, за дієву підтримку нашої боротьби, яка ґрунтується на цінностях свободи, незалежності, суверенітету і людської гідності - які є спільними для наших краін, і закликаємо продовжувати і нарощувати допомогу - до перемоги України, а значить і всього демократичного світу!"
Святковий день у Вашингтоні триває. В цей день президент США Джо Байден і перша леді Джилл Байден організували барбекю для родин військових на південній галявині Білого дому .
Пізніше того ж дня вони дивитимуться феєрверк до Дня Незалежності на головній алеї американської столиці. Зазвичай феєрверк у столиці приходять подивитись більше 700 000 людей.
Великі святкування сьогодні проходять і в інших містах країни. Наприклад, в Нью-Йорку сьогодні буде найбільший в США за масштабами фейерверк. Його, заявляють організатори, можна буде побачити навіть із сусідніх штатів Нью-Джерсі і Коннектикут.
А в Філадельфії, штат Пенсильванія проходитиме 16-денний фестиваль фейерверків, музики та страв. В Атланті, штат Джорджія проходить традиційний забіг, в якому беруть участь 60 тисяч людей. А в Лос-Анджелесі, штат Каліфорнія, можна буде подивитись старі голівудські фільми з маленьких човнів посеред озера Кастаік.
Facebook Forum