Спеціальні потреби

Актуально

Виданий в ОРДЛО паспорт РФ не дає права на російську пенсію, - пояснює експерт

Якщо мешканці ОРДЛО забажають скористатись з указу Путіна, що передбачає пришвидшену процедуру видачі російських паспортів в регіоні, вони будуть зобов'язані дотримуватись "великої кількості абсурдних норм російського законодавства", але не зможуть одразу претендувати на виплати з російського бюджету. Про це пише Володимир Жбанков, експерт центру "Дім Вільна Росія" в Києві - підрозділу зареєстрованої у Вашингтоні фундації "Вільна Росія".

Згідно до рішення Путіна про пришвидшену видачу російських паспортів мешканцям ОРДЛО, ці громадяни України зможуть отримати закордонний паспорт Росії, але не внутрішній, пише Жбанков.

Хоча, теоретично, російське громадянство передбачає надання певних прав, включно з правом на отримання пенсій, інших виплат, а також виборчі права, для мешканців ОРДЛО ці права, крім виборчого, можуть залишитись лише на папері, адже щоб ними скористатись, зауважує експерт, необхідно мати внутрішній паспорт, реєстрацію за місцем проживання на території Росії, отримати податковий номер, державне страхове посвідчення та низку інших документів. Ці документи оформлюються за місцем реєстрації.

Варто пам'ятати, зауважує експерт, що за законом РФ від 2014 року, фіктивна реєстрація за місцем проживання карається ув'язенням на строк до трьох років.

Мешканцям Абхазії, які оформили російські паспорти в 2008 році, знадобилось сім років, щоб вони набули законних підстав для отримання виплат в Росії, нагадує Жбанков.

Дивіться також: Засідання Ради Безпеки ООН через указ Путіна. Чого добивається Україна?

Засідання Ради Безпеки ООН через указ Путіна. Чого добивається Україна? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG