Спеціальні потреби

Путіну вигідно лишити Донбас в складі України так само, як це було вигідно Леніну? - ізраїльський історик Фрідгут


Більшовики, пролетаріат мали залишатись частиною України, щоб повернути її до Радянської Росії. Ось це Ленін і пояснив

У 20-му сторіччі, під час боротьби більшовиків за владу над колишньою Російською імперією, саме збереження у складі України Донбасу, Кривого Рогу та ін. регіонів, де комуністи користувались значною підтримкою, стало основою для поглинання її більшовиками.

Таку думку Теодор Фрідгут, ізраїльський історик та автор двотомнику «Юзівка і революція», озвучив в інтерв'ю блогу UkeTube, який представляє оригінальні інтерв'ю із західними експертами, дослідниками України.

Фрідгут нагадав, що саме Ленін особисто заявив лідеру Федору Сергєєву ("Артем" свого часу лідер Донецько-Криворізької республіки), що якщо пролетарії Донбасу та Кривого Рогу залишать Україну, вона буде втрачена для більшовиків звагалі, адже вони не матимуть більше представинцтва там.

"Більшовики, пролетаріат мали залишатись частиною України, щоб повернути її до Радянської Росії. Ось це Ленін і пояснив. І у березі 1919-го "Артем" вже брав участь у комуністичному конгресі українських рад. Це і стало кінцем автономії. Стало зрозуміло, що ці регіони увійдуть в Україну. Велись розмови про федеративну Україну з певною кількістю республік у складі, але ця ідея померла", - наголосив історик.

Цікаво, чи Путін знає про ці історичні події, про те що відбулось

Фрідгут також візначив, що описані події можна вважати прелюдією до сучасних подій.

"Цікаво, чи Путін знає про ці історичні події, про те що відбулось", - відзначив Фрідгут, - "Думаю, що його думки про ці події сьогодні дуже важливі".

З повним інтерв'ю Теодора Фрідгута можна ознайомитись на сторінках UkeTube у соціальних мережах Twitter, YouTube та Facebook.

Дивіться також: Минуло 100 днів від часу арешту у Стамбулі турецьких правозахисників Amnesty International

Минуло 100 днів від часу арешту у Стамбулі турецьких правозахисників Amnesty International. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

XS
SM
MD
LG