Спеціальні потреби

Путін зажадав негайного припинення операції на сході України


У ході телефонної розмови з українським колегою Петром Порошенком президент Росії Володимир Путін зажадав негайного припинення військової операції, яку українська влада веде на сході країни.

В адміністрації Порошенка повідомили, що це була вже друга телефонна розмова лідерів обох країн за три дні.

Уряд України веде «антитерористичну операцію» з центром у Донецькій і Луганській областях, намагаючись перехопити контроль над територіями у проросійських сепаратистів.

Як повідомив військовий представник України Владислав Селезньов, в зіткненнях із сепаратистами в четвер загинуло не менше чотирьох українських військовослужбовців. Втрати з боку сепаратистів складають 200 осіб, додав він.

Як повідомив Кремль, у ході телефонної розмови в четвер Путін «висловив цілий ряд коментарів з акцентом на негайне припинення військової операції Києва в Луганській і Донецькій областях».

Російський лідер також вказав на необхідність вирішення «ключових проблем, що викликали рішучі протести» в Східній Україні.

У розмові з Путіним Порошенко обговорив основні положення свого мирного плану врегулювання ситуації на сході України, де влада конфліктує з проросійськими сепаратистами.

У повідомленні прес-служби Порошенка йдеться, що президент Росії підтримав зусилля по деескалації ситуації на сході України, процес припинення вогню і реалізацію мирного плану.

Москва і Київ знаходяться в жорсткому протистоянні з березня цього року, коли Росія анексувала Кримський півострів і сконцентрувала війська на кордоні з Україною.

У середу Порошенко оголосив про готовність в односторонньому порядку припинити вогонь, щоб зняти напруженість у нестабільних східних регіонах країни.

У той же час він відзначив, що період припинення вогню буде коротким, але в цей час сепаратисти отримають можливість скласти зброю.

План передбачає амністію особам, які не скоїли серйозних злочинів, зазначив Порошенко. Крім того, буде створено коридор для тих роззброєних осіб, які захочуть покинути Україну.

«Очікуємо, що будуть звільнені заручники, захоплені будинку. Ми очікуємо, що гарантіями безпеки громадян Донбасу скористається велика кількість мирного населення», – заявив президент України.

План також включає заходи щодо закриття українсько-російського кордону та внесення змін до Конституції з метою децентралізації влади.

У розмові з Путіним Порошенко підкреслив необхідність звільнення українських заручників і встановлення ефективного режиму контролю на кордоні з Росією.

Путін також обговорив ситуацію в Україні в телефонній розмові з канцлером Німеччини Анґелою Меркель і президентом Франції Франсуа Олландом.

В апараті французького лідера повідомили, що Меркель і Олланд закликали «до якнайшвидшого припинення зіткнень на сході України заради стабілізації обстановки та створення умов для реального зниження напруженості».

Коментуючи односторонні мирні зусилля Порошенка, лідери двох країн закликали Путіна «вжити будь-які можливі зусилля для переконання збройних угруповань і прийняти якнайшвидші заходи, спрямовані на припинення зіткнень». В іншому випадку міжнародне співтовариство може прийняти подальші заходи, які можуть відбитися на відносинах з Росією, попередили Меркель і Олланд.

Показати коментарі (8)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG