Спеціальні потреби

Путін тримає статки на Заході і всі його гроші там можуть бути заморожені, - Браудер в Сенаті


Білл Браудер

«Я оцінюю, що він (Путін) вже накопичив 200 мільярдів доларів несправедливо здобутих статків за 17 років при владі. Він тримає свої статки на Заході і всі його гроші на Заході можуть бути заморожені, та конфісковані», - йдеться в свідченнях Білла Браудера, поданих на слухання Юридичного комітету Сенату США. Браудер є виконавчим директором та засновником інвестиційного фонду Hermitage Capital Management», який багато років провадить діяльність з викриття корупції в Росії а також домагається покарання причетних до смерті колишнього юриста «Hermitage Capital Management» Сергія Магнітського.

Один за одним олігархи підходили до Путіна і питали, що робити, щоб не сидіти в клітці. І він прямо сказав: «50 відсотків».
Білл Браудер

«Є близько десяти тисяч посадовців в Росії, які працюють на Путіна і яким даються інструкції вбивати, катувати, викрадати, вимагати гроші і забирати майно людей, - йдеться в свідченнях Браудера, - перед введенням закону Магнітського, Путін міг гарантувати їм безкарність і система незаконного накопичення багатства працювала гладко. Однак, після прийняття закону Магнітського, гарантії Путіна зникли. Закон Магнітського створив справжні наслідки поза Росією і це створило реальні проблеми для Путіна та його клептократичної системи».

Говорячи про витоки корупції в путінській Росії, Браудер зазначив, що все почалось, після вироку Ходорковському, коли «один за одним олігархи підходили до Путіна і питали, що робити, щоб не сидіти в клітці. І він прямо сказав: «50 відсотків». Це 50 відсотків не для уряду Росії, не для адміністрації Президента, а особисто для Путіна. В той момент він став найбагатшою людиною світу».

Сенатор Шелдон Уайтхаус
Сенатор Шелдон Уайтхаус

В ході слухань, сенатор Шелдон Уайхаус поцікавився: "Це мережа олігархів, яка надає йому масштабні кошти і забезпечує політичну підтримку, тому він намагається, щоб у них був доступ до закордонних рахунків і таке інше, щоб вони могли подорожувати, витрачати гроші і інвестувати в законному світі?"

"Також, вони тримають для нього його гроші. Тому, якщо хочете дістатись до Путіна, потрібно накладати санкції на основних олігархів також" - зазначив Браудер.

Виступаючи на прес-конференції 27 червня після зустрічі з президентом Фінляндії, Путін назвав розслідування можливого втручання Росії до виборів в США "антиросійською істерією" і відкинув всі звинувачення.

Дивіться також: Час-Time: Американські законодавці досягли угоди, завдяки якій Сенат може до кінця тижня ухвалити законопроект щодо санкцій

Facebook Forum

Інше за темою

Відео

Інтерв'ю із Оленою Шуляк. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:31 0:00
XS
SM
MD
LG