Спеціальні потреби

Путін: обмеження щодо російських ЗМІ у США – це атака на свободу слова


Президент Росії Володимир Путін у суботу заявив, що Росія буде відповідати схожим способом на те, що він назвав заходами Вашингтона щодо обмеження свободи слова російських ЗМІ, які діють на території США.

Однак Путін заявив, що можливі плани відплати шляхом оголошення американських ЗМІ, які працюють у Росії, іноземними агентами, можуть бути «надто жорсткими», і що Кремль все ще формулює свою точну відповідь.

Підтримуваній Кремлем телекомпанії Russia Today було заявлено зареєструватися в США як «іноземному агенту». Службовці розвідки США кажуть, що телекомпанія намагалася вплинути на президентські вибори в США від імені Кремля. Телекомпанія і Кремль заперечують звинувачення.

У п'ятницю прокремлівський спікер нижньої палати парламенту Росії В'ячеслав Володін заявив, що наступного тижня може бути введено законодавство, за яким американські та деякі іноземні ЗМІ, які працюють у Росії, будуть визначені як іноземні агенти.

Виступаючи перед журналістами наприкінці саміту країн Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС) у В'єтнамі, Путін сказав: «Напад на наші засоби масової інформації в Сполучених Штатах – це напад на свободу слова, без сумніву. Ми розчаровані».

«Те, що обговорюється в Державній думі, я бачив це вчора, це може бути трохи занадто суворо, але це природно, тому що на рівні законодавчої гілки ви часто чуєте крайні погляди, жорсткі судження та жорсткі пропозиції».

«Але нам доведеться сформулювати якусь відповідь, і вона віддзеркалюватиме», заходи, прийняті владою США щодо російських ЗМІ в США, заявив Путін.

«Я хочу звернути вашу увагу на те, що немає – і не може бути – підтвердження того, що російські ЗМІ втручались у виборчі кампанії», – підкреслив Путін.

Бути визначеними як «іноземні агенти» в Росії зобов'язує іноземні ЗМІ регулярно звітувати перед владою про їх штатне забезпечення та джерела фінансування.

Дивіться також:

зоні розпочали будівництво централізованого сховища для відпрацьованого ядерного палива

XS
SM
MD
LG