Актуально
- Голос Америки
Пентагон: Реактивні системи від США допоможуть Україні боротися з дронами. Попереду - навчання на танках Abrams

У Пентагоні прокоментували новий пакет допомоги Україні та, зокрема, розповіли, що наразі триває закупівля обладнання, необхідного для початку тренувань українців на бойових танках Abrams.
Як повідомляв Голос Америки, згідно з новим пакетом, США нададуть військову допомогу Україні на суму 2,6 мільярда доларів.
Зокрема, як повідомили у Пентагоні на брифінгу 4 квітня, вміщені у пакет мобільні реактивні системи з лазерним наведенням допоможуть українцям протидіяти дронам-камікадзе, зокрема іранським Shahed.
Щодо тренувань українських військових, то вже понад 7000 солдат з України пройшли навчання від колег зі США. “Навчання на танках Abrams ще не розпочато. Тож ми попередимо вас, коли розпочнемо цю навчальну програму. Ми ще працюємо над закупівлею необхідного для цього обладнання, але сподіваємося, що скоро все буде готово”, - сказав високопосадовець Пентагону.
На сході України, за інформацією оборонного відомства, триває важливий етап бойових дій, але суттєвих змін у територіальному контролі останнім часом не відбулося. Лінія фронту є відносно статичною, без значних переваг з обох сторін.
За словами представників Пентагону, США мають на меті допомогти Україні утримати свої позиції та відсунути лінію фронту, тож очікується український контрнаступ. “Ми продовжуємо досягати цієї мети декількома способами, зокрема, працюючи з союзниками та партнерами, надаючи нові можливості”, - повідомив посадовець Міноборони США. Значна кількість артилерійських снарядів, інших боєприпасів, а також запчастин, повинні підвищити здатність України проводити складні маневри.
Крім того, скоординоване застосування усіх наданих можливостей, у тому числі, навчання військових Збройних сил України, допоможе забезпечити надійну бойову здатність, додають у Пентагоні.
Значні ресурси, які Сполучені Штати виділяють Україні, відображають американські інтереси та цінності, які “поставлені на карту” у цій війні, кажуть у Пентагоні. Повне розуміння цього є і в США, і в Європі. Щодо обсягів безпекової допомоги Україні у відсотках від ВВП, то серед 20 найбільших донорів США перебувають приблизно посередині. У Пентагоні також зазначили, що одним із найсуттєвіших донорів допомоги для України є й Фінляндія, якими цими днями увійшла до складу НАТО.
“Пакет, який ми сьогодні оголосили, доповнить багато тих можливостей, які надають наші союзники та партнери”, - наголосили у Пентагоні.
Щодо Росії, то у Пентагоні відзначили неймовірну жорстокість до військових з боку їх керівництва, а також, зокрема, справжню зневагу до життя російських бійців з боку очільників групи Вагнера. “Ми також бачимо напругу та внутрішню боротьбу на вищих рівнях керівництва. У російській владі ми бачимо багато суперечок”, - кажуть у Міноборони США.
Всі новини дня
- Голос Америки
Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео
Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.
ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео
Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?
- Голос Америки
Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.
Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.
Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.
“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.
“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.
Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.
“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.
Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.
Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.
“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.
У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.
За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.
Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.
Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео
Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?
Форум