Спеціальні потреби

Актуально

США та ще 13 країн закликали ВООЗ до подальшого вивчення походження COVID-19

Білий дім

США вважають, що необхідна друга стадія аналізу під керівництвом міжнародних і незалежних експертів

Білий дім у вівторок закликав Всесвітню організацію охорони здоров'я (ВООЗ) вжити додаткових заходів для з'ясування походження коронавірусу після того, як була представлена доповідь на цю тему, що не задовольнила очікування США і їх союзників.

«У цьому процесі є другий етап, який, на нашу думку, повинен здійснюватися під керівництвом міжнародних і незалежних експертів. У них повинен бути безперешкодний доступ до даних. Вони повинні мати можливість задавати питання людям, які знаходяться на місцях в даний момент. Це крок, який могла б зробити ВООЗ», - сказала журналістам прес-секретар Білого дому Джен Псакі.

Подібні наукові місії повинні мати змогу працювати в умовах, які сприяють незалежним та об'єктивним рекомендаціям та знахідкам
Спільна заява США та 13 країн

Як повідомляють ЗМІ, доповідь ВООЗ називає найбільш вірогідною версією виникнення пандемії передачу хвороби від кажанів людині через тварину-посередника.

Водночас сайт Державного департаменту США опублікував спільну заяву із ще 13-ма країнами - Австралією, Канадою, Чехією, Данією, Естонією, Ізраїлем, Японією, Латвією, Литвою, Норвегією, Республікою Корея, Словенією та Великою Британією - у якій висловлюються "спільні занепокоєння щодо зібраної ООН доповіді у Китаї".

Відзначається, що міжнародне експертне дослідження джерел походження вірусу SARS-CoV-2 "було значно затримано і не мало доступу до повних, оригінальних даних та зразків".

"Подібні наукові місії повинні мати змогу працювати в умовах, які сприяють незалежним та об'єктивним рекомендаціям та знахідкам", - йдеться у заяві

Заява наголошує на необхідності повного доступу експертів до даних.

Я просто не маю впевненості у доповіді ВООЗ через неналежний вплив з боку уряду Китаю
Конгресмен-демократ Брендал Бойл

"Маючи доступ до усіх даних, міжнародна спільнота матиме можливість незалежно оцінити джерела COVID-19, винести важливі уроки із цієї пандемії, та попередити майбутні руйнівні наслідки від сплесків хвороби", - говориться у заяві.

Доповідь ВООЗ розкритикував і американський політичний аналітик Джош Рогін, заявивши, що вона містить "фатальні недоліки".

"Реальне розслідування ще має відбутись", - твітує аналітик.

"Я просто не маю впевненості у доповіді ВООЗ через неналежний вплив з боку уряду Китаю", - твітує сьогодні про доповідь конгресмен-демократ Брендал Бойл.

Дивіться також: Що зараз гальмує просування антикорупційних реформ в Україні? Дискусія в Атлантичній Раді США

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG