Спеціальні потреби

Більшість з $300 млрд заморожених коштів РФ - не в США, - міністр фінансів Єллен про механізм репарацій для України


Архівне фото: Міністерка фінансів США Дженет Єллен
Архівне фото: Міністерка фінансів США Дженет Єллен

США та союзники заморозили російські активи і вони мають залишаться замороженими до того, як Росія заплатить за шкоду, якої вона заподіяла Україні. Про це заявила міністерка фінансів США Дженет Єллен під час слухань в Комітеті фінансових послуг США у вівторок.

Економічна підтримка України є важливою, але, зрештою, Росія має сплатити за відновлення України, заявив, звертаючись до Єллен під час слухань, конгресмен-республіканець Френч Гілл. Він оголосив, що виступив співавтором законопроекту "Про відбудову України", яким передбачено необхідні повноваження США, щоб "перебрати власність над суверенними активами Росії і зарезервувати їх на спеціальному міжнародному рахунку для відшкодування збитків війни".

Це, на переконання Гілла, повною мірою відповідатиме міжнародним нормам та прецеденту, а також закликам міжнародної спільноти, зокрема "Групи семи".

Відповідаючи на питання Гілла про необхідні кроки зі створення міжнародного механізму репарацій для України, Єллен наголосила на важливості тісної координації таких дій з міжнародними союзниками та партнерами, адже "більшість іммобілізованих суверенних активів Росії не знаходяться в Сполучених Штатах".

"З початку російської агресії ми робимо рішучі кроки, щоб іммобілізувати резерви російського центробанку і працюємо разом з нашими союзниками та партнерами. Разом ми іммобілізували близько 300 мільярдів доларів резервів", - каже Єллен.

Спільно з міжнародними партнерами США забезпечують, щоб ці активи залишались іммобілізованими "до вирішення конфлікту і до того, як Росія сплатить за шкоду, якої вона завдала", додала посадовиця.

Гілл погодився з Єллен щодо необхідності тісної координації дій із союзниками.

У вступному слові до слухань на тему "Стан міжнародної фінансової системи", Єллен заявила про провідну роль, яку США відіграють у міжнародних фінансових інституціях, які сприяють стабілізації світової економіки, на противагу "непрозорому нестійкому кредитуванню інших, таких як Китай".

Посадовиця відзначила роль міжнародних фінансових установ в підтримці фінансової стабільності України. Вона навела приклад МВФ, який цього року схвалив програму для України, обсягом 15 мільярдів доларів.

"Ця програма, в поєднанні з прямою бюджетною підтримкою від Сполучених Штатів та партнерів, допоможе задовольнити нагальні фінансові потреби України. Це також сприятиме реформі управління та боротьбі з корупцією", - додала Єллен. Посадовиця відзначила також і роль Світового банку в тому, щоб "проводити відповідальний та підзвітний розподіл коштів для стабілізації економіки" України.

Єллен заперечила критику з боку американських законодавців стосовно неефективності санкцій роти Росії, зокрема щодо обмеження надходжень від продажу нафти.

Вона заявила, що такі надходження Росії скоротились навпіл за рік, а російська влада сама визнає серйозний негативний вплив цінового обмеження на російську нафту, яке запровадили союзники.

"Їхній бюджет перейшов з великого профіциту до дефіциту і вони мусили змінити оподаткування нафтових компаній. Це шкодить їхній довгостроковій здатності інвестувати до нафтової галузі. Гадаю, наша політика в цій сфері була досить успішною", - додала Єллен.

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG