Спеціальні потреби

Актуально

Конгресмен Лоулер: "Помилкою було не діяти раніше, коли Путін накопичував сили на кордоні". Ексклюзив

Конгресмен-республіканець Майк Лоулер під час інтерв'ю з журналісткою української служби Голосу Америки, Катериною Лісуновою, до перших роковин повномасштабного вторгнення РФ.

До річниці повномасштабного вторгнення Росії до України, Голос Америки підготував серію інтервʼю з американськими посадовцями та законодавцями. Серед них конгресмен-республіканець Майк Лоулер.

Дуже прикро, що президенту Сполучених Штатів і нашим союзникам знадобилось стільки часу, щоб відповісти Путіну. Адже він нарощував війська на кордоні і було вже відомо, що він готує вторгнення

Це перша каденція законодавця у Конгресі США. Попри це, Лоулер вже став одним із 60-ти підписантів листа до адміністрації Байдена, щодо іранських дронів, які нині атакують Україну. Лоулер, та інші американські політики стверджують, що іранські безпілотники на 75% складені із американських запчастин, та вимагають зупинити шляхи постачання цих запчастин до Ірану.

Також, за словами Лоулера однією із вагомих помилок Заходу протягом 2022-го року, було повільне постачання зброї для України. По це та інше, конгресмен розповів Катерині Лісуновій у ексклюзивному інтерв’ю.

Катерина Лісунова, Голос Америки: Ви людина, яка тільки прийшла в Конгрес, яка лише починає свою політичну роботу тут. Яка ваша позиція щодо підтримки України?

Те, що відбувається в Україні, матиме значні наслідки для Китаю та його агресії на світовій арені, і зокрема того, що вони намагатимуться зробити у Тайвані

Майк Лоулер, конгресмен-республіканець, штат Нью-Йорк: Я неодноразово казав, що підтримую наші зусилля щодо України і продовжуватиму це робити. Моя дружина - з Молдови. Її родина живе приблизно за 50 кілометрів від кордону з Україною. Вони недалеко від Придністров'я. Тож на особистому рівні я, звичайно, глибоко стурбований тим, що відбувається в Україні. І я боюся, якщо Володимиру Путіну вдасться захопити повний контроль над Україною, інші колишні радянські країни опиниться у небезпеці. Він не зупиниться на Україні. Він дуже швидко активізується у Молдові та інших частинах Східної Європи. Тому я вважаю, що з багатьох причин необхідно, щоб Сполучені Штати та союзники продовжували підтримувати Україну та продовжували забезпечувати їх ресурсами і зброєю, необхідними для ведення боротьби з Росією.

На мою думку, ситуація навіть глобальніша. Те, що відбувається в Україні, матиме значні наслідки для Китаю та його агресії на світовій арені, і зокрема того, що вони намагатимуться зробити у Тайвані. Якщо ми та наші союзники змовчимо тут і зараз, ми дозволимо Путіну продовжувати свою агресивну війну.

К.Л.: Якщо говорити предметніше про підтримку України, чи підтримуєте ви надання Україні винищувачів?

М.Л.: Я вважаю, що ми повинні зробити все можливе, щоб надати Україні підтримку, необхідну їй для досягнення успіху. Кожна хвилина втрачена зараз, - це хвилина, яку ми не зможемо повернути. Тому я вважаю, що президент і Міністерство оборони разом із нашими союзниками повинні вжити швидких заходів і надати Україні необхідну підтримку. Якщо це включає винищувачі, ми однозначно, повинні розглядати і їх також.

К.Л.: Байден, відповідаючи на запитання журналістів, сказав, що наразі не підтримує надання Україні винищувачів. Як ви оцінюєте таку позицію президента?

М.Л.: Відверто кажучи, дуже прикро, що президенту Сполучених Штатів і нашим союзникам знадобилось стільки часу, щоб відповісти Путіну. Адже він нарощував війська на кордоні і було вже відомо, що він готує вторгнення. Мені б хотілося, щоб ми відповіли раніше, але я думаю, що у нас іще є можливість допомогти покласти цьому край. Багато моїх колег ставили питання про відповідальність та прозорість наданої допомоги, - і вони мають рацію. Вони ставлять важливі питання щодо коштів американських платників податків і того, як вони витрачаються. Я вважаю, що адміністрація повинна мати чіткий план, як підтримати Україну та припинити цю війну. Зокрема, адміністрація повинна вжити швидких заходів щодо надання українцям відповідних військових ресурсів.

Мене не здивувала оборона України. У мене дружина зі Східної Європи і я був у цьому регіоні, я його знаю, – там живуть хороші люди, сильні люди, турботливі люди. І вони хочуть захистити свою Батьківщину, свою країну, свої родини

К.Л.: Ви один із законодавців, які підписали листа до адміністрації Байдена, про те що іранські безпілотники, які зараз атакують Україну, на 75% складені із американських запчастин. Лист вимагає перевірити цей факт та припинити такі постачання до Ірану. Чи була якась відповідь на цей лист?

М.Л.: Поки що ми чекаємо на відповідь. Але я думаю, що зараз у світі існує вісь зла. Між Іраном, Росією, Північною Кореєю та Китаєм. І ми маємо це усвідомлювати. Адміністрація Байдена повинна серйозно поставитись до своїх обов’язків щодо притягнення до відповідальності цих поганих діячів. Це неприйнятно, що Північна Корея продає зброю, щоб допомогти Путіну у його війні проти України. Президент США та адміністрація повинні розібратися - незалежно від того, чи це Іран чи Північна Корея - яку роль ці держави відіграють у всьому цьому.

К.Л.: Це знову ж таки, ваша перша каденція в Конгресі США. Тема нашого інтерв’ю – річниця російського вторгнення в Україну. Ви законодавець, який може порівняти ситуацію ззовні та зсередини. Отже, яка різниця між заявами та закликами на підтримку України та роботою, яку ви бачите тут, у Конгресі?

М.Л.: До цього я був законодавцем штату, обраним посадовцем у Нью-Йорку. Звичайно, ми не вирішуємо ті самі проблеми. Але, як я вже згадував раніше, я маю особистий зв’язок із тим, що відбувається. Сім’я моєї дружини перебуває в Молдові на кордоні з Україною. Після вторгнення нас дуже турбує їхня безпека. Тому що насправді невідомо, на що здатний Путін. Тож зараз, перебуваючи на цій посаді і будучи частиною процесу, а також будучи членом Комітету із закордонних справ - я можу впливати на події більш суттєво і змістовно. Очевидно, що я радий бути частиною цього процесу.

К.Л.: Давайте повернемось до 24 лютого минулого року. Путін оголошує, що збирається вторгнутись в Україну, атака відбувається під час прямої трансляції його виступу. Якими були ваші очікування? Якими були ваші прогнози щодо цієї війни?

М.Л.: Очевидно, що Путін уявляв собі, що ця війна буде досить короткою. Що він легко досягне успіху, так само як із захопленням Криму у 2014-му. Він не очікував такої рішучості та опору від українців, від президента Зеленського, українського уряду та відверто кажучи, від Сполучених Штатів і наших союзників.

Народ України дуже постраждав, держава потребуватиме значної підтримки на відбудову, коли все це завершиться. І авжеж, чим швидше це завершиться, тим краще буде для всіх

Нині, через рік, сміливий дух українського народу та його уряду, а також потужна відсіч, яку вони дають, для нас є очевидними. Так само як рішучість американського уряду та народу і наших союзників у підтримці України. І я думаю, що Путін значно недооцінив ці фактори. Очевидно, що все досі триває, але саме тому так критично важливо довести це до кінця. Народ України дуже постраждав, держава потребуватиме значної підтримки на відбудову, коли все це завершиться. І авжеж, чим швидше це завершиться, тим краще буде для всіх.

К.Л.: Чи оборона України здивувала особисто вас? І якщо так, то яким чином?

М.Л.: Ні, не здивувала. У мене дружина зі Східної Європи і я був у цьому регіоні, я його знаю, – там живуть хороші люди, сильні люди, турботливі люди. І вони хочуть захистити свою Батьківщину, свою країну, свої родини. Так що мене це зовсім не дивує.

К.Л.: У квітні, коли українська армія відтіснила росіян з Київщини, світ побачив жахливі вбивства в Бучі. Багато хто стверджує, що це був переломний момент. Про що ви думали, коли вперше побачили ті жахливі воєнні злочини і як, на вашу думку, це змінило уявлення про цю війну?

М.Л.: Я думаю, що люди, які були союзниками або, в гіршому випадку, нейтральними, усвідомили, яку жахливу низку подій і воєнних злочинів вчинив Путін і російські військові. Це, безумовно, змінило громадську думку, дало людям чіткіше уявлення про те, що відбувається, і чому це неправильно. Що це не просто боротьба за територію, що це не є бажанням людей бути частиною Росії. Я думаю, що коли люди побачили ці задокументовані, жахливі акти, то у всьому світі з’явилось дуже чітке уявлення, ким насправді є Володимир Путін.

Журналістка української служби Голосу Америки Катерина Лісунова під час інтерв'ю з конгресменом-республіканцем Майком Лоулером.
Журналістка української служби Голосу Америки Катерина Лісунова під час інтерв'ю з конгресменом-республіканцем Майком Лоулером.

К.Л.: Якщо підсумувати цей рік, чи є щось, на вашу думку, що Сполучені Штати, НАТО та інші союзники повинні були зробити інакше щодо російської агресії в Україні?

М.Л.: Я думаю, що ми мали почати діяти раніше, коли Путін тільки нарощував війська на кордоні. Також, на мою думку, виведення американських військ з Афганістану і саме те, як це було зроблено адміністрацією Байдена, - це надихнуло Путіна. Дало йому помилкове відчуття безпеки, що американський уряд не втрутиться в цей конфлікт. Я думаю, що Афганістан додав їм сміливості, і я вважаю, що це було помилкою. Також помилкою було не діяти раніше, у сфері постачання зброї та підтримки України, коли Путін накопичував сили на кордоні.

К.Л.: Наразі багато говорять про нову хвилю російського вторгнення. Що, на вашу думку, мають зробити Сполучені Штати, НАТО та союзники, щоб запобігти цій черговій хвилі російської агресії?

М.Л.: Спосіб запобігти повторному вторгненню – це міцно стояти на нашій позиції і переконатися, що Путіну не вдасться захопити контроль над Україною і що український народ зможе повністю повернути свою державу та контроль над своєю землею. І я вважаю, що для уряду Сполучених Штатів важливо, щоб ми продовжували надавати необхідну підтримку, щоб ми продовжували співпрацювати з українським урядом, щоб ми продовжували говорити про це питання та щоб ми продовжували притягувати Володимира Путіна до відповідальності.

Нагадаємо, раніше Голос Америки опублікував ексклюзивне інтерв'ю із сенатором-демократом від штату Коннектикут Крісом Мерфі. За його словами "американські платники податків роблять більше на підтримку України, ніж європейці". Також законодавець наголосив, що нинішні проблеми багато в чому пов'язані з попереднім рішенням Європи "покладатися на російський газ та нафту".

Натомість Ненсі Пелосі, 52-га спікерка Палати представників Конгресу США розповіла в ексклюзивному інтерв'ю Голосу Америки, що "Із жаху та розбитого серця народились героїзм та надія. Усі у захваті від надзвичайних людей України: які перед обличчям жахливих випробувань, відмовляються припиняти боротьбу за власну свободу".

Інші ексклюзивні матеріали до роковин вторгнення дивіться незабаром в етерах Голосу Америки та читайте на нашому сайті. Зокрема, ексклюзивне інтерв'ю із співголовами українського конгресового кокусу, конгресменами демократом Майком Квіглі та республіканцем, Браяном Фітцпатріком. Також із співголовою сенатського комітету з Міжнародних Відносин, сенатором-республіканцем Джимом Рішем, його колегами сенатором-демократом Шелдоном Вайтгаузом, сенаторкою-демократкою Джин Шагін та сенатором-демократом Діком Дурбіним.

Всі новини дня

Міжнародний Саміт за демократію у Вашингтоні – Україна у центрі уваги. Відео

Міжнародний Саміт за демократію у Вашингтоні – Україна у центрі уваги. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:13 0:00

Сполучені Штати, Нідерланди, Південна Корея, Замбія і Коста-Ріка цього тижня спільно проводять вже другий Саміт за демократію. У наступні кілька днів на віртуальні засідання зберуються лідери, представники громадянського суспільства і приватного сектору 120 країн світу.

План Ґроссі для ЗАЕС: захищати «об'єкт, а не територію» і вивести російську зброю з території станції

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі у Дніпрі, 28 березня 2023 р. REUTERS/Mykola Synelnykov

Керівник агенції з ядерної енергетики ООН планує запропонувати новий підхід до створення безпечних умов для роботи Запорізької атомної електростанції. Розмовляючи з агентством Reuters напередодні своєї поїздки до окупованого російськими військами Запоріжжя, гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі сказав, що його спроба досягти згоди щодо ЗАЕС “все ще жива”.

«Я впевнений, що можна встановити певну форму захисту, можливо, не наголошуючи стільки на ідеї зони, скільки на самому захисті: що люди повинні робити або не повинні робити, щоб захистити (завод) мати територіальну концепцію», – сказав Ґроссі у розмові, яку записала з ним агенція Reuters.

Він наразі не оприлюднює повного тексту угоди щодо захисту окупованої Росією Запорізької АЕС, але коригує її відповідно до позиції України, сказав гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі.

“Я в жодному разі не здаюся. Я думаю, навпаки, нам потрібно примножувати наші зусилля, нам потрібно продовжувати”, - цитує інформагентство Рафаеля Ґроссі.

Дипломати, на яких посилається Reuters, кажуть, що остання пропозиція Гроссі більше не включає визначений радіус навколо заводу для позначення “зони безпеки”, оскільки Україна не хоче угоди, що фактично визнала б чи дозволила російську військову присутність на станції.

Інші елементи плану Гроссі включають відсутність вогневих ударів “з чи по” ЗАЕС, а також виведення важкого озброєння з території навколо станції.

Як повідомляв Голос Америки, Ґроссі цього тижня планує відвідати найбільшу в Європі атомну електростанцію ЗАЕС.

Перебуваючи у понеділок у Запоріжжі, він зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським. Ґроссі заявив, що Україна «має цілковиту підтримку МАГАТЕ».

У своєму твітер-повідомленні МАГАТЕ повідомляє, що Ґроссі побував і на Дніпровській ГЕС, яка «є важливою складовою ядерної безпеки на Запорізькій атомній електростанції».

Агентство Reuters цитує слова президента Зеленського, який сказав, що «без негайного виведення російських військ і персоналу із Запорізької АЕС і прилеглих районів будь-які ініціативи щодо відновлення ядерної безпеки приречені на провал».

Ґроссі назвав ситуацію на заводі «дуже небезпечною» і дуже нестабільною. З моменту вторгнення Росії станція 6 разів втрачала зовнішнє джерело живлення, змушуючи персонал запускати аварійні дизельні генератори для охолодження реакторів.

За словами Ґроссі, загрозлива ситуація склалася з водопостачанням через окупацію росіянами Нової Каховки, де розташована Каховська ГЕС, адже воду з водосховища використовують для охолодження реакторів.

Покарання російських воєнних злочинців є винятково важливим пріоритетом - заступниця генпрокурора США

Заступниця генерального прокурора США Ліза Монако

Покарання російських воєнних злочинців - "винятково важливий пріоритет" для Міністерства юстиції США, який нагадує процес із притягненням до відповідальності нацистів. Про це заявила заступниця генерального прокурора США Ліза Монако під час Саміту за демократію, що проходить у Вашингтоні.

За словами заступниці генпрокурора США, оновлений закон про воєнні злочини, який Конгрес ухвалив у грудні, дозволить притягнути до відповідальності російських воєнних злочинців, що можуть спробувати знайти прихисток на території Сполучених Штатів.

"Це відповідає роботі, яку ми проводили історично, щоб притягнути до відповідальності нацистських воєнних злочинців. Конгрес діяв, щоб надати нам такі ж повноваження щодо російських воєнних злочинців, які можуть приїхати до Сполучених Штатів. Цьому немає прихистку. І ця країна не є притулком", - зазначила заступниця генпрокурора.

Ліза Монако зауважила, що Мін’юст США вже конфіскував активи російських олігархів та їхніх підставних осіб на понад 500 млн доларів: від розкішних яхт в Іспанії та на Фіджі до будинків у Гемптонсі.

Також заступниця генпрокурора наголосила, що представники генпрокуратури США безпосередньо на місцях допомагають українським колегам у зборі доказів та формуванні кримінальних справ. "Ми абсолютно віддані тому, щоб продовжувати надавати підтримку, яку ми вже надаємо Україні. І ми підтримуємо цілу низку міжнародних розслідувань, Міжнародного кримінального суду, Генеральної прокуратури України, ООН, ОБСЄ. Ми вже робимо чимало, зокрема безпосередньо в Україні, включно з нашою групою з розслідування воєнних злочинів, яку генеральний прокурор призначив минулого року. Тому це винятково важливий пріоритет для Міністерства юстиції", - зазначила пані Монако.

Крім того, заступниця генпрокурора анонсувала, що США незабаром посилять контроль за дотриманням Закону про реєстрацію іноземних агентів. За її словами, в найближчі місяці будуть оприлюднені нові правила для уточнення переліку видів діяльності, які вимагатимуть реєстрації відповідно до закону. Монако зазначила, що це пов'язано зі спробами Кремля сіяти російську пропаганду та впливати на громадську думку серед американців.

"Минулого літа міністерство звинуватило росіянина у багаторічних спробах вербувати та керувати політичними групами у Флориді, Джорджії та Каліфорнії від імені ФСБ Росії. Російський громадянин керував цими групами для публікації проросійської пропаганди та координував висвітлення цієї діяльності в російських ЗМІ. Американський народ має право знати, коли іноземний уряд намагається вплинути на політичні рішення чи громадську думку тут, у США. У Міністерстві юстиції ми робимо все можливе, щоб викрити цю поведінку. Ми працюємо з Конгресом, щоб модернізувати наш Закон про реєстрацію іноземних агентів та дати нам інструменти, які потрібні у відповідь на сьогоднішнє загрозливе середовище", - наголосила заступниця міністра юстиції США Ліза Монако.

Під Авдіївкою російські сили втрачають багато танків через "невдалі лобові атаки" – аналітики

Житловий будинок, пошкоджений російським військовим ударом під час нападу Росії на Україну, у прифронтовому місті Авдіївка, Донецька область, Україна, 20 березня 2023 року. REUTERS/Alex Babenko

Бої на Донбасі змістилися до міста Авдіївка після того, як українським військам вдалося зупинити російський наступ на Бахмут, повідомляють західні ЗМІ та експерти. Військові аналітики пишуть, що російські війська втрачають значну частину бронетехніки, намагаючись оточити Авдіївку, а також залучають більш досвідчених найманців з числа «вагнерівців» – тих, що воювали ще в Югославії на початку 1990-х років.

Американський телеканал CNN повідомляє, що влада Авдіївки закликає людей евакуюватися, оскільки критичні ресурси, такі як мобільний зв’язок і електрика, перервані через постійні обстріли Росії.

Голова Авдіївської військової адміністрації Віталій Барабаш повідомив у мережі Telegram, що з неділі в місті відключать комунальні послуги, оскільки «щодня все більше міста піддається обстрілам і руйнаціям».

«Місто стирають з лиця землі. Треба покинути місто», – написав Барабаш у своєму телеграм-каналі. Він сказав, що після евакуації комунальників «не буде кому обслуговувати генератори чи запускати мобільну вежу».

«Зараз не прошу, наполегливо рекомендую їхати з Авдіївки, адже російські ракети і снаряди не шкодують нікого і нічого, яких би поглядів ви не дотримувались!» – написав Барабаш у своєму телеграм-каналі.

Водночас в інтерв’ю українським ЗМІ Барабаш сказав, що це не означає, що українські війська готові полишити місто.

За даними британської військової розвідки, останніми днями Росія «ціною великих втрат у бронетехніці» намагається оточити Авдіївку з півдня.

Попри те, що російські військові, ймовірно проходили певний період навчання в Білорусі, «формування все ще демонструє обмежену боєздатність, мовиться у повідомленні».

«Втрати 10-го танкового полку, ймовірно, здебільшого були спричинені тактично помилковими лобовими атаками, подібними до тих, що були під час інших нещодавніх невдалих російських бронетанкових атак, наприклад, навколо міста Вугледар», – мовиться у повідомленні британської розвідки.

Також аналітики говорять, що російська армія має «проблеми з поганою дисципліною та низьким моральним духом».

Експерти Вашингтонського Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що крім регулярних військ, у боях навколо Авдіївки залучено «обмежені високоякісні елементи «Групи Вагнера», зокрема, бойовиків, які мають досвід ще з часів війн у Югославії на початку 1990-х років. Цим експерти пояснюють відносний успіх боїв за Авдіївку для росіян.

«Російське військове керівництво, можливо, вирішило розгорнути певні елементи «Вагнера» в районі Авдіївки в останні тижні, щоб підтримати виснажені та менш якісні елементи Донецької народної республіки (ДНР) у їхніх спробах взяти селище. Якщо такі бойовики «Вагнера» воювали поблизу Авдіївки, їхня участь може допомогти пояснити обмежені тактичні успіхи в цьому районі протягом останнього тижня», – мовиться у повідомленні ISW.

"Винищувачі не допоможуть українцям на цьому етапі війни" - міністр оборони США

Міністр оборони США Ллойд Остін та голова Об'єднаного комітету начальників штабів США ген.Марк Міллі свідчать на слуханнях щодо оборонного бюджету на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні

Пентагон розглядає агресивну Росію Путіна як гостру загрозу. На цьому наголосив міністр оборони США Ллойд Остін під час слухань в сенатському Комітеті з питань збройних сил у вівторок, 28 березня.

Щодо винищувачів F16, якщо таке рішення буде ухвалене, то для забезпечення цих можливостей знадобиться приблизно 18 місяців. Але це не допоможе українцям на цій стадії війни.
Міністр оборони США Ллойд Остін

Слухання були присвячені проекту бюджету США на 2024 рік. Остін також підкреслив, що Сполучені Штати підтримуватимуть оборону України стільки, скільки буде потрібно.

“Наша Стратегія національної оборони визначає агресивну Росію Путіна як гостру загрозу. Під керівництвом президента Байдена Сполучені Штати згуртували світ, щоб допомогти Україні боротися з неспровокованим і невиправданим вторгненням Росії. Наші союзники та партнери активізувалися, щоб надати важливу безпекову допомогу, яку координує контактна група з оборони України, яку я очолюю. І ми підтримуватимемо оборону України стільки, скільки буде потрібно”, - заявив Остін у своєму вступному слові.

Відповідаючи на запитання сенатора-демократа Річарда Блументаля про надання Україні сучасних винищувачів, Остін зауважив, що на цьому етапі війни вони не критичні.

“Щодо винищувачів F16, якщо таке рішення буде ухвалене, то для забезпечення цих можливостей знадобиться приблизно 18 місяців. Але це не допоможе українцям на цій стадії війни. Чи можуть українці отримати винищувачі у майбутньому? Ми всі віримо, що так. Потенційно це можуть бути або F16, або інші літаки четвертого покоління. Тож ми продовжимо працювати з нашими партнерами, щоб переконатися, що Україна має саме те, що їй потрібно”, - заявив міністр оборони США під час слухань в комітеті Сенату.

Немає нічого дорожчого, ніж воювати. Готуватися до війни – це дуже дорого, але не дорожче, ніж воювати. Підготовка до війни може їй запобігти, і це наша мета. Ми повинні діяти невідкладно, щоб унеможливити війну наддержав.
Генерал Марк Міллі

За словами міністра, зараз головною потребою українців на полі бою є протиповітряна оборона великої дальності.

“Зараз головна потреба українців - це протиповітряна оборона. Це критична необхідність на полі бою. Їм також потрібна зброя великої дальності та бронетехніка. І ми надаємо їм значний пакет таких можливостей. Ми також навчаємо їх та гарантуємо забезпечення наданого озброєння”, - вважає Остін.

Своєю чергою голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі стверджує, що допомога Україні - в національних інтересах Сполучених Штатів. Але якщо американській армії доведеться воювати, то вони готові, додав генерал.

“Вперше США зіштовхнулись з двома великими ядерними державами, національні інтереси яких протистоять нашим. Китай та Росія мають засоби, щоб загрожувати нашим інтересам і нашому способу життя. Але війна з жодною із цих держав не є неминучою. Немає нічого дорожчого, ніж воювати. Готуватися до війни – це дуже дорого, але не дорожче, ніж воювати. Підготовка до війни може їй запобігти, і це наша мета. Ми повинні діяти невідкладно, щоб унеможливити війну наддержав. Жоден супротивник не повинен недооцінювати відданість нашої нації та силу нашої армії”, - заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США.

За словами генерала Міллі, нині американська армія перебуває у найвищому стані бойової готовності, на випадок можливого протистояння.

“Наразі 60% наших активних сил перебувають у найвищому стані готовності, і в разі потреби будуть на бойових позиціях менш ніж за 30 днів, перевищуючи наші мінімальні стандарти. 10% будуть на позиціях менш ніж за 96 годин. Армія Сполучених Штатів готова”, - заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США.

Міллі також наголосив, що ключове джерело американської сили - це велика мережа партнерів. За його словами, лише у березні Сполучені Штати провели 63-ри спільні навчання з союзниками. Крім того, американці щотижня навчають понад 5000 українських військових на території сусідніх держав, про це Міллі заявив під час аналогічних слухань в Комітеті із Міжнародних Справ Палати Представників минулого тижня.

Дивіться також: Звуки війни, без коментарів – про важку роботу українських військових.

Звуки війни: без коментарів – про важку роботу українських військових. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

Більше

XS
SM
MD
LG