Спеціальні потреби

Американська розвідка офіційно заявила: Росія, "ймовірно", причетна до кібератак на федеральні установи


Управління директора Національної розвідки США заявило у вівторок, що Росія, «ймовірно», причетна до серії кібератак на низку американських федеральних відомств, яка була виявлена минулого місяця. Про це йдеться у заяві оприлюдненій на сайті Управління директора Національної розвідки США.

В результаті кібератак зловмисники проникли до внутрішніх мереж майже десятка різних федеральних агентств і відомств. Заява відзначає, що загалом встановлено менше 10 державних відомств, які постраждали внаслідок атаки.

У спільній заяві Управління директора Національної розвідки, Федерального бюро розслідувань, Агентства національної безпеки та Агентства з комп'ютерної та інфраструктурної безпеки йдеться, що метою хакерів, очевидно, був збір розвідданих, а не здійснення будь-яких деструктивних дій.

... всередині розвідувальних агенцій мало хто сумнівається, що відповідальність несе Росія. Зібрана інформація не вказує на Китай, повідомляють поінформовані джерела
The New York Times

"Здійснена робота вказує, що суб'єкт цілеспрямованої стійкої загрози (Advanced Persistent Threat - англ.) (APT), імовірно російського походження, несе відповідальність за більшість, або весь обсяг нещодавно викритих, триваючих кібератак на урядові та неурядові мережі. На даний момент ми вважаємо, що це була, і лишається, операція збору розвідувальних даних. Ми вдаємося до усіх необхідних кроків для того, щоб зрозуміти повний масштаб цієї кампанії та діяти відповідно", - йдеться у заяві.

Як повідомляє журналіст каналу CNN Джим Шутто, розвідка США відзначила, що для подолання шкоди завданної кібератакою знадобляться "тривалі та спрямовані зусилля".

"Заява - спільно видана чотирма урядовими агенціями - була очевидним відпором спробі президента Дональда Трампа, у його дописах у Twitter, вказати, що за атакою стояв Китай. Але всередині розвідувальних агенцій мало хто сумнівається, що відповідальність несе Росія. Зібрана інформація не вказує на Китай, повідомляють поінформовані джерела" - пише видання The New York Times.

Дивіться також: Новий розвиток у справі Шеремета. Реакції журналістів, правоохоронців

Новий розвиток у справі Шеремета. Реакції журналістів, правоохоронців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:34 0:00

Facebook Forum

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG