Спеціальні потреби

Рон Пол – республіканський кандидат із найвідданішими прихильниками


Менше тижня залишилося до початку президентської виборчої кампанії у США. Третього січня штат Айова першим вибере, хто з кандидатів представлятиме Республіканську партію у боротьбі з Бараком Обамою за Білий дім. Зараз у таборі республіканців визначилось три фаворита – Мітт Ромні, Ньют Ґінґрич та Рон Пол. Напевно найоригінальнішим з них є останній.

Рон Пол є нетиповим політиком з достатньо радикальними поглядами і відданими прихильниками. Насамперед він виступає за скорочення державного апарату, вважаючи, що ті, кого він називає «радикалами», розтринькали забагато грошей та створили величезну бюрократичну машину. Рон Пол проти війни, проти податків та навіть проти регулювання урядом таких питань, як користування ременями безпеки та продаж наркотиків. Він пообіцяв скоротити федеральний бюджет США на 1 трильйон доларів за перший рік свого президентства.

«Згідно з моїм проектом, бюджет буде скорочений за рахунок мільярдів доларів, які зараз йдуть за кордон. Ми мусимо припинити бути «поліцейським світу». Нам не потрібна ще одна війна в Сирії, ще одна війна в Ірані», – заявив він під час республіканських дебатів.

Рон Пол виростав у центральній Америці – в місті Пітсбург, Пенсільванія. Тоді це місто було відоме як центр металургійного виробництва. Отримавши диплом лікаря, він працював акушером, потім – військовим медиком. А у 1976-му році він був обраний в Конгрес. За своїми політичними поглядами Рон Пол – лібертаріанець.

«Рон Пол є надзвичайно послідовним. Він абсолютно однакова людина і коли він виступає перед виборцями, і коли він спілкується зі своєю командою. Він щирий та справжній», – каже Карла Говел, виконавчий директор Лібертаріанської партії США.

Це вже треті президентські вибори Рона Пола. А його погляди, які він висловлював під час першої виборчої кампанії в 1988-го року, зовсім не змінилися. Головне для нього – індивідуальні права людини.

Хоча цього разу він бере участь від Республіканської партії, в нього завжди залишається варіант стати третім кандидатом у президенти – від Лібертаріанської партії. Це може розділити голоси виборців-республіканців.

«Рон Пол буде чинником у цих виборах. Він не виграє жодних попередніх виборів. Він не буде номінований. Але він все одно залишиться», – вважає Аллен Лічтман, історик Американського університету.

Інші, як політолог Джон Форт`є, вважають, що Рон Пол може виграти попередні вибори в одному чи двох штатах завдяки його відданим виборцям:

«Це не дуже велика, але активна група. Вони дадуть йому значні гроші та слідуватимуть за ними на попередні вибори зі штату в штат, на зустрічі та Республіканський з’їзд».

«Вони щирі та віддані. Вони зі мною залишаться і не відступляться через якійсь перебіг подій», – каже про своїх виборців сам кандидат.

Поки що серед республіканців – учасників президентських виборів єдиного лідера немає. Але він може з’явитися після першого голосування – під час попередніх виборів в Айові 3-го січня.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG