Спеціальні потреби

Республіканські дебати на Флориді стали суперечкою між Ромні та Ґінґричем

  • Голос Америки

Словесний поєдинок Мітта Ромні та Ньюта Ґінґрича

Претенденти на президентську номінацію від Республіканської партії провели останні дебати перед праймеріз на Флориді, призначені на 31-ше січня. З чотирьох претендентів, які залишилися в перегонах, у цьому штаті лідирують двоє – Мітт Ромні, якого підтримує 36% виборців, і Ньют Ґінґрич з 34%. Саме між цими двома і розгорнулася основна боротьба на дебатах, яка здебільшого переходила в особисті атаки. Ромні свого опонента під час дебатів не шкодував:

«Чи не було б це гарно, якщо б той, хто висуває десь звинувачення, міг би тут відповідати за свої слова?» – заявив він, говорячи про негативні рекламні ролики, які робляться від імені Ґінґрича, спрямовані проти нього.

Ромні кілька разів піддавав критиці Ґінґрича за його роботу в якості консультанта іпотечного гіганта «Фредді Мек»:

«Він міг би надати людям роз’яснення щодо свої ролі в краху ринку нерухомості тут у Флориді».

Ґінґріч з відповіддю на забарився:

«Ромні володіє акціями «Фенні Мей« і «Фредді Мек». Він міг би нам розповісти, скільки грошей він заробив на тих родинах, які через його інвестиції втратили своє житло».

Ромні пояснив, що в його інвестиційного портфоліо, як і в більшості американців, є менеджер-розпорядник, який самостійно вирішує, куди вкладати гроші:

«Пане спікере, я знаю, що для вас це може лунати як велика новина, але чи ви всі свої інвестиції перевірили? У вас теж є інвестиції, через інвестиційний фонд, вкладені в «Фенні Мей» і «Фредді Мек»».

Інша гаряча тема – імміграція, насамперед з Латинської Америки. Вихідці з цих країн становлять понад 13% зі всіх зареєстрованих виборців на Флориді. Відповідаючи на питання ведучого дебатів, Ґінґрич заявив, що зі всіх учасників Ромні висловлює найбільш антиімміграційні погляди. Ромні ця заява обурила:

«Цьому просто немає вибачення. Пане спікере, я не є проти іммігрантів. Мій батько приїхав у США з Мексики. Батько моєї дружини приїхав з Уельсу».

Інші два учасники дебатів, які є далеко позаду в опитуваннях, намагалися повернутися до обговорення політичних питань.

«Давайте це вже облишимо. Поговоримо по суті», - прохав Рік Санторум.

«Це питання мене мало цікавить, правду кажучи», - зізнавався Рон Пол.

Вибори у Флориді мають показати, чи і надалі Мітт Ромні утримуватиме статус фаворита у республіканських перегонах – позицію, яку останнім часом він ризикує втратити.

XS
SM
MD
LG