Спеціальні потреби

Перед сесією ГА ООН Росія хоче розколоти Захід пустопорожньою пропозицією щодо миротворців - Stratfor


Протягом трьох років, Київ намагався добитись того, щоб миротворців ООН надіслали до зони конфлікту на сході України, але зараз ця пропозиція надходить з Москви, зазначає американське видання Stratfor.

Цю пропозицію можна розглядати більш як намагання послабити тиск Заходу, зокрема, Вашингтону, аніж справжнє бажання припинити конфлікт, особливо з огляду на те, що пропозиція Путіна є більш обмеженою ніж все, що пропонував Київ, зазначає видання.

Росія не хоче надавати ООН доступ до Донбасу, або до кордонів сепаратистів з Росією, обмежуючи можливість моніторингу чи припинення надходжень зброї чи персоналу.

Однак, багато західних країн серйозно поставляться до пропозицій Путіна. Німеччина - основний з посередників - висловила схвалення планам Путіна, пише Stratfor.

Обмежена сфера дії російської пропозиції з миротворців практично гарантує, що - найближчим часом - у конфлікті в Україні стратегічних змін не буде
Stratfor

Німецький міністр закордонних справ Зіґмар Ґабріель заявив у Берліні у вівторок, що він “дуже радий” з приводу прояву готовності російського президента “вести переговори про вимоги, які Росія відкидала у минулому”.

Читайте також: Німеччина закликає скористатися можливою "зміною російської політики" на сході України

В той же час, відносини Сполучених Штатів з Росією стають все більш напруженими, і США розглядають можливість надання летальної оборонної зброї Україні.

Читайте також: США закривають консульство РФ в Сан-Франциско у відповідь на скорочення посольства в Росії

З наближенням президентських виборів в березні 2018 року, Путін, ймовірно, не піде на значні поступки, які можуть зашкодити його популярності серед своїх виборців. Обмежена сфера дії російської пропозиції з миротворців практично гарантує, що, найближчим часом, у конфлікті в Україні стратегічних змін не буде, розмірковує видання.

Понад усе, пропозиція Путіна має намір розколоти об’єднану позицію Західних країн щодо Росії і дати Москві більше можливостей для маневрування в цих відносинах. Протягом сесії Генеральної Асамблеї ООН, можна буде побачити наскільки успішними будуть ці зусилля, і наскільки зменшиться тиск Заходу на Росію, пише Stratfor.

Дивіться також: Росіяни не готові до миротворчої місії, що працюватиме на всій території окупованого Донбасу - Пайфер

Facebook Forum

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG