Актуально
- Голос Америки
Помпео: Росія позбавила Україну доступу до власних енергоресурсів

Напавши на Україну, Росія позбавила її доступу до власних енергоресурсів і використовує енергетику задля політичного тиску. Про це заявив Держсекретар США, під час своєї промови на відкритті форуму Кембриджської організації досліджень енергоресурсів у Г'юстоні, штат Техас.
Росія використовує трубопроводи, щоб чинити тиск – політичний тиск на український народМайк Помпео
Вторгнення Росії до України заблокувало доступ до енергоресурсів. "Це позбавило Україну можливості видобувати енергоресурси для власних потреб і використовувати трубопроводи та мережі, щоб доставляти енергоресурси власному народу. Натомість, вона (Росія - ГА) використовує ці трубопроводи, щоб чинити тиск – політичний тиск на український народ", - проголосив Помпео.
Америка перейшла від доби дефіциту енергоресурсів до масштабного експорту, і це має вплив на міжнародні відносини США. Такою була основна тема виступу Майка Помпео під час відкриття конференції.
США можуть стати вагомим постачальником енергоресурсів до Європи і допомогти континенту подолати залежність від російського газу, наголосив він.
Ми не хочемо, щоб європейські союзники залежали від російського газу в проекті "Північний потік 2", як і ми не хочемо залежати від поставок нафти з ВенесуелиМайк Пенс
"Справді, це дуже просто. Наші значні поставки нафти дозволяють нам допомогти нашим друзям у диверсифікації енергоресурсів. Ми не хочемо, щоб європейські союзники залежали від російського газу в проекті "Північний потік 2", як і ми не хочемо залежати від поставок нафти з Венесуели", - заявив Помпео.
"Очевидно, так Німеччина дає росіянам гроші, - прокоментував Держсекретар Майк Помпео проект "Північний потік 2" в інтерв'ю каналу CNBC у день відкриття конференції. - Ми б закликали їх не завершувати трубопровід. Ми хочемо, щоб вони мали диверсифіковані поставки енергоресурсів".
США здатні стримувати вплив російського газу в Європі. Цю тезу підтвердив і міністр енергетики США Рік Перрі. "Абсолютно так", - наголосив Перрі відповідаючи на питання CNBC, чи мають США достатні можливості з експорту газу, щоб обмежувати вплив російського газу в Європі. Він зауважив, однак, що Сполучені Штати ще мають працювати над створенням відповідної інфраструктури всередині країни.
Очевидно, що російський газ надходить з додатковими умовами. Гадаю, важливо для наших друзів у Центральній Європі та у Західній Європі знати, що вони можуть отримати зріджений газ зі Сполучених Штатів, Катару, Австралії та іншихРік Перрі
"Американський виробник має можливість виходити на ринки і конкурувати з усіма в світі. Тому наше послання таке: американські енергоресурси доступні. Наш зріджений газ йде до 34 країн на п'яти різних континентах", - заявив Перрі.
"Американські енергоресурси не мають додаткових умов, - наголосив міністр енергетики Перрі. – Очевидно, що російський газ надходить з додатковими умовами. Гадаю, важливо для наших друзів у Центральній Європі та у Західній Європі знати, що вони можуть отримати зріджений газ зі Сполучених Штатів, Катару, Австралії та інших. Диверсифікація палива, його поставок, маршрутів – це справді ключове питання. Американський зріджений газ може справді звільнити Європу від такого російського втручання".
В серпні минулого року, Сполучені Штати обійшли Росію в якості найбільшого виробника світу. Коли йдеться про світові поставки, видобуток нафти США зростав найшвидше за всю історію – найбільше зростання нафтового видобутку за один рік, яке бачив світ, повідомив Помпео в промові на відкритті конференції.
Зрештою, біля десятка років тому, ми жили у світі, де ми імпортували 60 відсотків нафти і тепер ми скинули цю енергозалежністьМайк Помпео
"Зрештою, біля десятка років тому, ми жили у світі, де ми імпортували 60 відсотків нафти і тепер ми скинули цю енергозалежність, не лише завдяки нафті, але тепер те саме відбувається і в сфері газовидобутку. Не варто також забувати і про надзвичайне зростання виробництва енергії з відновлюваних джерел", - наголосив він у виступі.
Дивіться також: "Росія спробує встромити свої кібер-щупальця": що американські експерти кажуть про активізацію втручання Росії в вибори в Україні
Всі новини дня
- Голос Америки
Антипропаганда в Африці: мурали з українською символікою малюють в Кенії. Відео
В Європі та Африці, на будівлях сьогодні можна побачити цілу низку вуличних картин з українською символікою - так артисти, з українським корінням, по всьому світу протистоять російській дезінформації щодо вторгнення в Україну.
- Голос Америки
Робота і статус: Які перепони спідкають українських переселенців в Ізраїлі. Відео
Українці, які наразі знаходяться в Ізраїлі, втікаючи від війни, мають статус туриста. Водночас, на кожну людину поширюється спеціальна державна програма під назвою “Цав Ха-шаа”.
Показати війну через мистецтво – у Варшаві експонується виставка “Україна. Під іншим небом”. Відео
Фото зруйнованих будинків та понівечених російським снарядами полів. Символічно хрест на хрест заклеєні вікна. Колискова для вбитих дітей. Це виставка “Україна. Під іншим небом”, яка відбувається зараз у Варшаві.
Сенатори США: Зупинити Путіна – в інтересах нацбезпеки Європи та США. Відео
«Чим більше звірств ми бачимо від Путіна та росіян, тим більше Захід відданий ідеї припинили ці звірства», - заявила сенаторка-демократка Джин Шагін. «Українців не залякати бомбардуванням цивільного населення, - бо знають, що поставлено на карту», - наголосив cенатор-республіканець Піт Рікеттс.
Лідери ЄС схвалили спільні закупівлі боєприпасів для України

Лідери Європейського Cоюзу схвалили план відправки Україні мільйона артилерійських боєприпасів протягом наступних 12 місяців.
Міністри закордонних справ і оборони ЄС схвалили цей план на початку тижня, а лідери 27 країн-членів блоку дали своє політичне схвалення на саміті в Брюсселі 23 березня.
«Беручи до уваги інтереси безпеки й оборони всіх держав-членів, Європейська рада вітає домовленість щодо термінової доставки в Україну боєприпасів класу «земля-земля» й артилерійських боєприпасів, а також, за запитом, ракет, у тому числі шляхом спільних закупівель і мобілізації належного фінансування», – йдеться в заяві за підсумками зустрічі.
Лідери ЄС також повторили «своє рішуче засудження» агресивної війни Росії проти України, яка є «явним порушенням Статуту ООН», і наголосили на непохитній підтримці Європейським союзом незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України.
«Росія має припинити свою агресію і негайно, повністю та беззастережно вивести всі свої сили з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів», – наголошується в заяві.
Лідери країн ЄС також наголосили, що Європейський союз залишається відданим збереженню і збільшенню колективного тиску на Росію, у тому числі шляхом можливих подальших обмежувальних заходів, і продовженню роботи над обмеженням ціни на нафту разом з партнерами.
Президент України Володимир Зеленський під час відеозвернення подякував лідерам за ініціативу.
22 березня стало відомо, що Іспанія приєднується до угоди Європейського союзу зі спільної закупівлі боєприпасів для України. Таким чином, кількість країн Євросоюзу, які долучилися до спільної ініціативи, збільшиться до 18. Також до неї приєдналася Норвегія
Форум