Спеціальні потреби

Актуально

Білий дім: ми ділимося розвідданими з Україною з початку війни

Координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі: «Ми надавали розвіддані та інформацію на підтримку Збройних сил України, щоб дозволити їм краще захищатись».

США надають Україні розвіддані для захисту з початку повномасштабної агресії Росії, оголосив координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі.

Під час брифінгу у Білому домі у середу, відповідаючи на запитання журналіста про «заяву президента Росії Володимира Путіна про те, що західні спецслужби сприяли здатності України здійснювати диверсії», він відкинув ці звинувачення і наголосив, що США надають розвіддані Україні для того, щоб покращити її здатність захищатись проти російської агресії.

"З перших днів цієї війни, ми надавали розвіддані та інформацію на підтримку Збройних сил України, щоб дозволити їм краще захищатись, проводити операції і забирати назад територію, яку росіяни незаконно забрали від них, після вторгнення - справді з 2014 року", - заявив посадовець.

У середу на засіданні Ради безпеки Російської Федерації президент Росії Володимир Путін заявив, що українські сили «скоюють злочини не лише на території нових суб'єктів фередації, але і інших регіонів (Росії, – ред.).

«Є всі підстави стверджувати, що у підготовці таких диверсій та терактів задіяний потенціал третіх країн, західних спецслужб», – цитує Путіна державне агентство ТАСС.

Коментуючи цю заяву, Кірбі відмовився надавати подробиці, але вказав, що обмін розвідувальною інформацією з Україною відбувається, «щоб допомогти Україні захистити її територію».

Всі новини дня

“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео

Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Переговори Ріші Сунака та Джо Байдена у Вашингтоні – що казали про підтримку України. Відео

Британський прем’єр Ріші Сунак зустрівся із президентом США Джо Байденом у Вашингтоні. Лідери провели закриту зустріч у Білому домі і пізніше відповіли на питання преси.

Більше

XS
SM
MD
LG