Спеціальні потреби

Актуально

Путін запропонував злиття «Газпрому» і «Нафтогазу»

У той час, коли українські ЗМІ повідомляють, що Єврокомісія чекає від України негайного реформування енергетичного сектора та «Нафтогазу України», сама ця компанія може розчинитися в російському «Газпромі».

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін після зустрічі зі своїм українським колегою Миколою Азаровим запропонував створити спільне підприємство в газовій сфері за участю «Газпрому» і «Нафтогазу».

Як він каже, з Азаровим розмова йшла про інтеграцію в ядерній сфері, але «ми готові до інтеграції й у газовій сфері. Пропоную об’єднати «Газпром» і НАК «Нафтогаз України», – сказав Путін.

Це питання має бути обговорено після травневих свят. Як каже голова «Газпрому» Олексій Міллер, в України є значні активи у видобутку, транспортуванні і підземному збереженні газу. «У «Газпрому» теж є дуже значні активи». Міллер підкреслив, що Україна одержить доступ до російських запасів.

«Ми, звичайно, будемо зацікавлені в тому, щоб інвестувати в газотранспортну систему України. Ми об’єднуємося і тому зацікавлені інвестувати й в об’єкти видобутку, і в об’єкти газотранспортної системи», – сказав Міллер.

Також злиття найближчим часом відбудеться і в атомній енергетиці – між російським «Атоменергомаш» і українськиим «Турбоатом», які можуть створити спільне підприємство – повідомив глава «Росатому» Сергій Кірієнко. Він каже, що вже зараз деякі компанії задіяні у спільних проектах. Дані підприємства «знаходяться в приватних руках, але яка різниця», – відзначив він.

Відповідно, такі плани росіян цілком збігаються з планами української влади, яка поїхала до Сочі з пропозицією підготувати до 1 жовтня нові міжурядові угоди про співпрацю в газовій сфері і про поставки і транзит нафти. А також відновити консультації щодо перспектив створення газотранспортного консорціуму і активізувати роботу з делімітації морських кордонів і шельфу.

В галузі атомної енергетики пропонується укласти до 1 червня довгостроковий контракт на поставку ядерного палива, створити в Україні завод з виробництва ядерного палива і узгодити питання виділення держкредиту Росії на добудову двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС. Будуватимуть і дороги, але лише до Києва з Мокви. Планується розглянути питання будівництва магістралі Москва-Київ, Москва-Сімферополь.

На фоні такого суцільного об’єднання, віце-спікер Держдуми Росії зробив політичну заяву про те, що такої нації, як українці взагалі ніколи не існувало. Про це він сказав в інтерв’ю телеканалу «Росія 24». «України як держави ніколи не було. Україна – це ті ж жителі Росії та Польщі, які жили «на краю». Україна – це край імперії. Країнці. А через те, що вони жили поруч з Польщею, у них виникла свій діалект», – зазначив він.

Він скритикував харківські угоди, зауваживши, що вони складені на користь України.

Всі новини дня

Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео

Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:19 0:00

Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.

Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео

Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.

Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео

Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:46 0:00

Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі приїде на ЗАЕС через підрив Каховської дамби

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Ґроссі бере участь у прес-конференції під час засідання ради керуючих МАГАТЕ у Відні, Австрія, 5 червня 2023 р. REUTERS/Леонхард Фогер

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі повідомив, що наступного тижня відвідає Запорізьку атомну електростанцію разом з групою міжнародних експертів, які є постійно присутні на станції, у зв’язку з руйнуванням Каховської дамби. Про це очільник агенції ООН з ядерної енергетики повідомив у Twitter у вівторок, 6 червня.

"Після руйнування дамби Каховської ГЕС я очолю наступну ротацію МАГАТЕ, місію підтримки та допомоги на Запорізькій АЕС (ІСАМЗ) наступного тижня з посиленою командою", – написав Ґроссі у Twitter.

"Це є вирішальний момент для ядерної безпеки", - додав він.

Раніше у вівторок президент України Володимир Зеленський повідомив у Twitter про свою телефонну розмову з очільником МАГАТЕ у зв'язку з підривом дамби, який він назвав «російським терактом», який має «масштабні наслідки».

«Ми обговорили шляхи мінімізації ризиків для безпеки ЗАЕС. Домовлено візит пана Ґроссі в Україну», – написав президент України.

Групи експертів Агентства продовжують бути присутніми не лише на Запорізькій АЕС, а й на всіх атомних електростанціях України, щодня відстежують та доповідаютть про розвиток подій у галузі ядерної безпеки.

Після вибуху на Каховській ГЕС, що стався вночі проти 6-го червня, Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявила, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра, і зниження рівня води може становити загрозу.

"Відсутність води для охолодження в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - сказав керівник МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі зранку 6 червня.

Днем раніше, виступаючи у Відні на засіданні ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії, Ґроссі заявив, що військова активність у регіоні, де розташована Запорізька АЕС, зростає.

За словами очільника МАГАТЕ, всі три діючі атомні електростанції в Україні були змушені знизити свою потужність внаслідок військових дій та проблем, пов'язаних із порушенням ланцюжків постачання та нестачею запасних частин.

Ґроссі наголосив, що днями презентував у Раді Безпеки ООН «п'ять принципів, спираючись на які ми можемо забезпечити ядерну безпеку Запорізької АЕС». Середи цих принципів, зокрема, недопущення нападу, націленого на реактори ЗАЕС, недопущення пошкодження зовнішнього живлення ЗАЕС, а також недопущення актів саботажу.

За словами Ґроссі, ці принципи отримали підтримку і в Києві, і в Москві.

Дотримання цих принципів, як сказав Ґроссі, є «життєво необхідним», оскільки «ситуація на Запорізькій АЕС останніми місяцями суттєво погіршилася через посилення військових дій».

Дивіться також:

Кислиця про підрив Каховської ГЕС: Відбувся акт державного тероризму. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG