Спеціальні потреби

Актуально

Фірми у Польщі, Естонії, ОАЕ … США закривають шпарини для обходження санкцій навколо світу та канали для постачання технологій Росії 

«Сьогоднішні дії ще більше посилять контроль над здатністю Путіна вести своє варварське вторгнення і сприятимуть нашим глобальним зусиллям, спрямованим на припинення спроб Росії ухилятися від санкцій», - заявила міністерка фінансів США Дженет Єллен.

США запровадили санкції щодо 22 фізичних та 104 юридичних осіб, спрямовані на закриття прогалин, що дозволяли обходити російські санкції, та каналів, через які в Росію постачали критично важливі технології.

Санкції запровадили у п'ятницю, 19 травня, у співпраці із партнерами з "Групи семи", щодо осіб, які пов'язані із понад 20 країнами чи юрисдикціями. Про це йдеться в роз`ясненні Міністерства фінансів США.

У документі пояснюється, що нові заходи мають на меті обмежити майбутні можливості Росії у видобутку енергоресурсів та у секторі фінансових послуг.

Крім цього Державний департамент США визначив або заблокував власність майже 200 фізичних та юридичних осіб, судна і літаки, та додав 71 організацію до списку компаній, на які поширюються заходи з експортного контролю.

Ці санкції, підкреслює американський Мінфін, як й попередні, спрямовані на зниження здатності Росії вести війну проти України.

«Сьогоднішні дії ще більше посилять контроль над здатністю Путіна вести своє варварське вторгнення і сприятимуть нашим глобальним зусиллям, спрямованим на припинення спроб Росії ухилятися від санкцій», - слова міністерки фінансів США Дженет Єллен наводяться у заяві Мінфіну.

Так Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) внесло до санкційного списку п'ятьох нових членів мережі швейцарсько-італійського бізнесмена Вальтера Моретті - громадянина Німеччини, двох громадян Індії та дві індійські компанії.

«Моретті і його колеги таємно закуповували секретні технології і обладнання для російських спецслужб і військових», - йдеться у заяві.

Також під санкції потрапила базована у Ліхтенштейні торговельна мережа, яку російські спецслужби використовували для закупівлі «напівпровідникового та нанотехнологічного виробничого обладнання для російських компаній», що вже перебували під санкціями США.

До санкційного списку включений громадянин Нідерландів Едвін Онно Ван Інген, який, як зазначається в релізі, «є основним європейським агентом із закупівель для російських лабораторій, що розробляють ядерну зброю та досліджують передові технології звичайної зброї». За дорученням російських спецслужб, Інген закуповував таке обладнання у виробників або торгових представників, маскуючи кінцевого отримувача.

Щоб обмежити канали постачання в Росію напівпровідників та напівпровідникових технологій, до санкційного списку включили ще кілька європейських фірм та громадян. Серед них - польська вантажна компанія Inter-Trans, яка від лютого минулого року сприяла «сотням перевезень електронних компонентів та інших товарів», що надходили до компаній групи Ostec, російських компаній, теж внесених до санкцій у цьому пакеті. Польська компанія належить громадянину Білорусі Євгену Костюку, повідомляє Мінфін США.

Також санкції запроваджені проти фінської мережі трансферу технологій Koneisto International Oy, яка «поставила оптико-електронні товари та лабораторне обладнання двом російським технологічним компаніям». Керуючим директором цієї компанії є громадянин Росії Олександр Сакулін.

Зареєстрована в Естонії компанія Elmec Trade OU також включена до цього списку. У релізі повідомляється, що вона «відвантажила електронні компоненти американського виробництва російським компаніям» на мільйони доларів.

До санкційного списку внесена й низка російських компаній та громадян, які брали участь у схемах постачання в Росію технологій, що могли використовуватися для ведення війни проти України.

Також запроваджені обмеження проти російських навчальних та наукових закладів та їхніх керівників, що працюють у сфері енергетики, бурових та гірничодобувних компаній та інвесторів у цю сферу.

Крім цього, додаткові заходи запроваджені щодо фінансових компаній, які займаються переміщенням та відмиванням російських коштів, - Huriya Private зі штаб-квартирою в Дубаї, Об'єднані Арабські Емірати, та DuLac Capital Ltd зі штаб-квартирою у Швейцарії.

І окремо санкції - щодо Служби зовнішньої розвідки Росії.

Все майно цих компаній та осіб, що знаходиться у США, буде заморожене, а будь-які фінансові транзакції в межах (або транзитом) США - заборонені, крім обмеженої кількості винятків.

«Міцним» назвав цей пакет старший науковий співробітник Атлантичної ради Деніел Фрід, який раніше працював у Держдепі, і вважається основним архітектором санкційної політики в Адміністрації президента Барака Обами.

«Пакет санкцій США особливо сильний, коли йдеться про тих, хто ухиляється від санкцій. Він переслідує низку цілей по всьому світу - в Європі, на Близькому Сході, у Китаї. Це міцний пакет», - сказав він у коментарі Українській службі Голосу Америки.

Він звернув увагу, що пакет не включає зниження ціни на нафту у запровадженій стелі на експорт російської нафти та санкції проти російських банків. Він припускає, що це може бути у наступних пакетах. У той же час, зазначає Фрід, санкційний пакет демонструє, скільки зусиль Адміністрація США вкладає у санкційну політику.

«Ці списки не складаються самі по собі. Це багато роботи, багато зобов’язань, багато ресурсів. Це серйозна робота, і вона завдасть шкоди російській економіці, що й є наміром. Я їм за це аплодую», - сказав Фрід.

Всі новини дня

У Вашингтоні вшанували пам’ять жертв комунізму. Відео

У Вашингтоні вшанували пам’ять жертв комунізму. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:25 0:00

У Вашингтоні вшанували пам’ять жертв комунізму. Правозахисники, а також представники різних країн, що постраждали від комуністичного режиму, зібралися біля Меморіалу жертвам комунізму у столиці США та поклали вінки у знак пам’яті.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо прибув до Києва з неоголошеним візитом

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо відвідує Стіну пам’яті, щоб вшанувати пам’ять загиблих українських воїнів, Київ, Україна, субота, 10 червня 2023 року. (Валентин Огіренко/AP)

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо прибув до Києва для переговорів з президентоом Володимиром Зеленським та керівництвом країни у той час, як влада займається евакуацією людей, які постраждали після руйнування гігантської дамби Нової Каховки.

Неоголошений візит канадського прем’єра, якого в поїздці супроводжує віце-прем’єр-міністерка Христя Фріланд, яка походить з української родини, у Канаді розглядають як жест солідарності з Україною, яка, за повідомленнями, має розпочати довгоочікуваний контрнаступ, щоб звільнити від російської армії східні та південні регіони країни.

Заступник міністра закордонних справ України Андрій Мельник зустріч канадську делегацію на вокзалі у Києві.

«Ласкаво просимо в Україну, пане прем’єр-міністре Джастіне Трюдо», - написав Мельник у Twitter.

У Києві Трюдо розпочав свій візит із участі у покладанні вінків до Стіни пам’яті захисників України. Як зауважують журналісти, що висвітлюють візит для західних аудиторій, за кілька хвилин до того, як Трюдо прибув на церемонію, у Михайлівському Золотоверхому монастирі проходив похорон і повз Стіну пам’яті пройшла військова похоронна процесія.

Кореспондент канадського видання Globe and Mail опублікував у своєму твіті фотографію, як канадські урядовці оглядають російську військову техніку, виставлену на Михайлівській площі Києва.

«Прем'єр-міністр Канади Трюдо та віце-прем'єр Фріланд оглядають знищену російську військову техніку, виставлену в центрі Києва», – твітить журналіст.

Це другий приїзд Трюдо до України після того, як Росія почала своє широкомасштабне вторгнення в лютому 2022 року.

Під час свого останнього візиту трохи більше року тому він відновив роботу посольства Канади в Києві та вперше з початку війни зустрівся із президентом Зеленським особисто. Трюдо та Зеленський також зустрілися минулого місяця на полях саміту G7 у Хіросімі, в Японії, де Зеленський просив більшої підтримки західних союзників для захисту своєї країни.

Перед прибуттям канадської делегації в суботу Зеленський поінформував прем'єр-міністрів Японії та Нідерландів про рятувальні операції на півдні країни та про те, яка гуманітарна допомога потрібна.

У квітні Міністерство оборони Канади оголосило про новий пакет військової допомоги Україні на 39 мільйонів канадських доларів (понад 28,8 млн доларів США).

У міністерстві повідомили, що всі вісім бойових танків Leopard 2, переданих Канадою Україні, вже були доставлені до Польщі, а також що Канада направила трьох інструкторів для навчання українських танкістів.

На початку травня президент України Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, під час якої, за його словами, йшлося про програму довготермінової оборонної співпраціміж країнами.

ООН: гуманітарна ситуація в Україні «надзвичайно» погіршилася після руйнування дамби Каховської ГЕС

Евакуація місцевих жителів із затопленої території після прориву дамби в Новій Каховці під час нападу Росії на Україну, Херсон, Україна, 9 червня 2023 року. REUTERS/Олександр Клименко

Заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань і координатор надзвичайної допомоги Мартін Ґріффітс заявив, що гуманітарна ситуація в Україні «надзвичайно» погіршилася після руйнування дамби Каховської ГЕС.

У п'ятницю, 9 червня, він заявив, що 700 тисяч людей потребують питної води, і попередив, що руйнівні наслідки повені майже неминуче призведуть до зниження експорту зерна, підвищення цін на продукти в усьому світі та зменшення кількості харчів для мільйонів нужденних.

Ґріффітс назвав це «вірусною проблемою».

Україна звинувачує у підриві греблі Каховської ГЕС Росію. Служба безпеки України 9 червня оприлюднила аудіозапис перехопленої розмови, в якій, як стверджується, російський військовий заявляє, що підрив здійснила російська диверсійна група, не усвідомлюючи наслідків. Автентичність розмови підтвердити неможливо.

Українська влада стверджувала раніше, що російські військові ще минулого року замінували ГЕС на випадок українського наступу. Українські представники наголошують, що гребля проєктувалася із величезним запасом міцності проти зовнішніх впливів, і наголошують, що вона була підірвана зсередини.

Кремль називає руйнування греблі «навмисною диверсією» з боку Києва, не уточнюючи при цьому, що саме могло призвести до її руйнування.

Руйнування дамби спричинило затоплення значних територій нижче за течією й обміління водосховища вище. Затоплені десятки населених пунктів, звідки евакуюють людей. При цьому Росія продовжує обстріли Херсонщини на тлі евакуації.

За даними МВС, внаслідок повені загинули щонайменше п’ятеро людей, ще 13 вважають зниклими безвісти. Дані стосуються підконтрольної Україні території. Точні дані щодо того, скільки людей постраждали на окупованій території – наразі невідомі.

Джамала про культуру, музичний активізм та як говорить з синами про війну в інтервʼю Голосу Америки. Відео

“Перемога – це повне повернення наших територій”, – переконана українська співачка Джамала. За її словами, оскільки наразі немає ніяких безпекових гарантій для України, українці мають захищати себе самі. Про це переможниця Євробачення заявила в інтерв’ю «Голосу Америки» у Нью-Йорку.

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Відео

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Передовсім він зосереджений на підсиленні протиповітряної оборони.

Більше

Відео - найголовніше

У Вашингтоні вшанували пам’ять жертв комунізму. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:25 0:00
XS
SM
MD
LG