Спеціальні потреби

Сенат "завалив" обмеження продажу зброї


Сенат завалив обмеження продажу зброї
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

Сенат завалив обмеження продажу зброї

У четвер республіканці та консервативні демократи у Сенаті США відхилили законопроект, який мав обмежити продаж цивільним зброї військового зразка та обойм підвищеної місткості. Пропозиції, спільно підготовлені сенаторами від Республіканської та Демократичної партій, також вимагали запровадити обов’язкову перевірку покупців зброї, включно з купівлею онлайн та під час традиційних для Америки виставок-продажів вогнепальної зброї.

Згідно з опитуваннями громадської думки, майже 90 відсотків американців підтримували запропонований на розгляд Сенату законопроект. Незважаючи на це, у законодавчому органі не вистачило голосів для його ухвалення.

Президент США Барак Обама назвав четвер «ганебним днем для Вашингтона». Між тим, родичі численних жертв розстрілу у школі містечка Ньютаун у штаті Коннектикут не втрачають надії, що нові смерті можна буде попередити.

В оточенні родичів жертв масових убивств, Барак Обама обіцяв наполягати на запровадженні обмежень продажу зброї. Він сказав:

«Коротко кажучи, це ганебний день для Вашингтона. Втім ми не здаємося».

Таку реакцію викликала в Обами відмова Сенату запровадити розширену перевірку покупців зброї.

7-річного сина Марка Бардена, Деніеля, було застрелено у школі міста Ньютаун у штаті Коннектикут із ще 19-ма дітьми. Барден каже:

«Будь-який батько у США може опинитись на моєму місці. Ніхто не повинен проходити через біль, який відчули численні родичі жертв цих страшних злочинів».

У Сенаті вважали інакше. Захисники прав на володіння зброєю, такі як сенатор Ричард Шелбі, вважають, що законопроект, який розглядався, порушував конституційні права американців.

Сенатор-республіканець Ричард Шелбі каже:

Важливо притягнути до відповідальності сенаторів, які провалили законопроект та поставили життя людей під загрозу. Якщо вони проти безпеки американців, то може час міняти сенаторів.
Стівен Бартон
«Як сказав один з провідних експертів Міністерства юстиції, даний проект передбачав загальну перевірку анкетних даних власників зброї. Я проти цього».

Стівен Бартон отримав поранення під час стрілянини у кінотеатрі у Колодаро минулого липня. Він каже , що американці мають зрозуміти - масові вбивства це лише вершина айсбергу. Щороку від куль у США гине 12 000 людей.

Стівен Бартон вижив у масовій стрілянині у Колорадо. Він говорить:

«Важливо притягнути до відповідальності сенаторів, які провалили законопроект та поставили життя людей під загрозу. Якщо вони проти безпеки американців, то може час міняти сенаторів».

Провал закону у Сенаті прикро вразив Ніла Гесліна. Його 6-річний синок Джессі загинув у школі містечка Ньютаун. Він тижнями намагався примусити членів Конгресу схвалити законопроект:

«Ми ніколи не зможемо повністю викорінити зло, але не можна допускати таких страшних злочинів, як вбивство ні в чому не винних дітей».

Тиск мільйонів американців, таких людей, як Ніл, врешті решт має примусити законодавців переглянути закони, які контролюють обіг зброї.
XS
SM
MD
LG