Спеціальні потреби

Ізраїль обміняє 1000 палестинських в’язнів на одного солдата

  • Голос Америки

Батьки полоненого ізраїльського солдата Ґілада Шаліта.

Голова ізраїльської служби безпеки Шін Бет заявляє, що угода про обмін більше тисячі палестинських в‘язнів на захопленого ізраїльського солдата Ґілада Шаліта є найкращим із доступних варіантів.

У середу в ході прес-конференції Йорам Коген заявив, що Ізраїль не може гарантувати того, що звільнені палестинці не братимуть участь в організації терористичних актів. Водночас він заявив, що схиляється до обміну як прийнятного варіанту.

У вівторок, Ізраїль та екстремістське угруповання палестинців Гамас повідомили про угоду щодо звільнення Шаліта, якого протягом 5-ти років утримували на території Гази. Лідер Гамасу Халед Мешааль, який перебуває у Сирії, заявив що Ізраїль - зі свого боку - звільнить 1027 палестинців.

Йорам Коген заявив, що Шаліт та близько 450-ти палестинських в’язнів будуть звільнені протягом наступного тижня. Офіційні особи заявили, що решту палестинців буде звільнено протягом наступних 2-х місяців.

Палестинські бойовики захопили Шаліта в ході вилазки на територію Ізраїлю в червні 2006-го року та перевезли його до Гази. Його тривале утримання стало однією із больових точок спілкування Ізраїлю з палестинцями.

Тим часом голова Шін Бет спростував чутки, що найбільш відомий палестинський полонений в Ізраїлі Марван Барґуті, лідер першої та другої інтифади палестинців проти Ізраїлю, буде звільнений відповідно до угоди.

XS
SM
MD
LG