Спеціальні потреби

Актуально

Шмигаль на зустрічі з главою Пентагону нагадав, що Україна потребує винищувачів та іншої наступальної зброї

Міністр оборони США Ллойд Остін вітає прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля в Пентагоні, Арлінгтон, Вірджинія, США, 12 квітня 2023 року. REUTERS/Jonathan Ernst

На зустрічі з міністром оборони США Ллойдом Остіном прем'єр-міністр України Денис Шмигаль ще раз нагадав, що Україна потребує винищувачі F-15 і F-16 і ракети більшої дальності від США.

«Ми виграємо цю війну, але щоб досягти цього швидше та з меншими жертвами, Україні все одно потрібна інтенсивна військова підтримка», – сказав прем'єр-міністр Шмигаль.

За його словами, це була важлива зустріч, на якій прем’єр-міністр України і міністр оборони США обговорили «нагальні потреби у звільненні українських територій та спільні зусилля для зміцнення наших можливостей на майбутнє».

«Вдячний США та американському народу за потужну підтримку перемоги України», – додав Денис Шмигаль у Twitter.

Міністр оборони США Ллойд Остін не став коментувати конкретні запити України щодо зброї, але запевнив, що США зобов’язалися розширити виробництво озброєнь у США для України.

Перед зустріччю в Пентагоні Остін наголосив, що США планують інвестувати й у власну обороноздатність.

«Ми продовжуватимемо інвестувати у нашу власну оборонно-промислову базу для подальшого нарощування виробництва», – сказав він.

Глава оборонного відомства США також наголосив, що Україна відповідально ставиться до наданої безпекової допомоги.

«Дозвольте мені відзначити вас за безпрецедентний рівень прозорості, який Україна забезпечила, щоб наша безпекова допомога залишалася в руках захисників України», – сказав Остін.

За словами прессекретаря Пентагону бригадного генерала Пета Райдера, Остін поділився інформацією про ключові завдання наступного засідання Контактної групи з питань оборони України. При цьому він наголосив, що Сполучені Штати продовжуватимуть надавати підтримку Україні стільки, скільки буде потрібно.

Напередодні повідомлялося, що наступна зустріч Контактної групи з питань оборони України відбудеться 21 квітня.

Американські ЗМІ наголошують, що на зустрічі Остін проігнорував запитання про вплив витоку секретних документів з Пентагону на Україну.

Як повідомляв Голос Америки, адміністрація Байдена докладає зусиль для того, щоб зменшити наслідки великого витоку секретних документів Пентагону, який викликав занепокоєння у Вашингтоні та серед ключових союзників США. Пентагон та міністерство юстиції США повідомили, що ведуть розслідування у цій справі.

Шмигаль у США. Деталі зустрічі з Остіном. ЧАС-ТАЙМ
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Всі новини дня

Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео

Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.

ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео

Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?

Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Судно New Victory під прапором Белізу перевозить зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи ООН, протока Босфор у Стамбулі, Туреччина, 12 травня 2023 року. REUTERS/Yoruk Isik

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.

Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.

Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.

“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.

“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.

Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.

“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.

Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.

Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.

“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.

У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.

За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.

Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео

Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?

Більше

XS
SM
MD
LG