Спеціальні потреби

Актуально

У Держдепі прокоментували значення фрази "підтримувати Україну стільки, скільки потрібно" 

Чи продовжуватимуть США підтримувати Україну "стільки, скільки потрібно", навіть якщо в американському суспільстві зменшиться підтримка України - таке питання на брифінгу у Держдепі США поставив журналіст видання The Epoch Times.

За словами журналіста, війна в Україні “не має ознак найближчого завершення”, а тим часом “громадська підтримка подальшої допомоги Києву з боку США, ймовірно, слабшає".

Речник Державного департаменту США Нед Прайс у відповідь заявив, що США залишатимуться відданими українським партнерам. “Ми прагнемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно”, - вкотре наголосив посадовець, і пояснив, що Штати підтримують порядок, заснований на правилах.

Це набагато більше, ніж тільки Україна чи будь-яка окрема країна. Йдеться про основні поняття, які лежать в основі Статуту ООН.
Нед Прайс

“Коли йдеться про російську агресію проти України, то так, це про Україну, в першу чергу. Бо Росія намагається відмовити Україні в праві на існування, диктувати їй зовнішню політику… Але у певному сенсі це значно більше, ніж тільки Україна чи будь-яка окрема країна. Йдеться про основні поняття, які лежать в основі Статуту ООН, які лежать в основі Декларації ООН з прав людини, в основі міжнародного права”, - сказав Нед Прайс.

Посадовець також назвав “дуже прості передумови порядку, заснованого на правилах":

  • великі країни не можуть залякувати малі країни;
  • “можливо” не означає, що це “правильно”;
  • країни мають суверенне право визначати своє власне майбутнє, свої власні партнерства, власні союзи, власні прагнення.

“Якщо Росії дозволять безконтрольно кинути виклик цьому в Україні, то країни в усьому світі цілком можуть отримати так званий мандат, аби кинути такий же виклик [порядку] в інших регіонах”, - зазначив Нед Прайс.

"Росія намагається позбавити Україну права на існування, диктувати їй зовнішню політику, а цей вибір, який має бути лише за українцями", - наголосив речник Держдепу.

Він також пояснив позицію Держдепартаменту щодо підтримки українського протистояння в російській війні: “Коли заснований на правилах міжнародний порядок опиняється під загрозою де завгодно, ми вважаємо, що це загроза повсюдна. Тому важливо, щоб Сполучені Штати були рішучі разом із десятками країн світу, які не лише підтримали Україну, але й підтримали систему ООН, Статут ООН, міжнародне право, Декларацію ООН з прав людини. Понад 140 країн світу зробили це вже тричі. І це не тому, що це “західна конструкція”, це не “американська конструкція”. Це – порядок, у який вірять країни в усьому світі. Це порядок, який забезпечує безпрецедентний рівень стабільності, безпеки та процвітання з тих пір – приблизно після 80 років після закінчення Другої світової війни”.

Неда Прайса також запитали, чому США не надішлють Україні винищувачі та не запровадить “максимальні санкції” проти Росії, “подібні до кампанії максимального тиску США на Іран”.

“Гадаю, ви… бачите всеосяжний режим санкцій, який, по-перше, завдав шкоди російській економіці. Це змусило Кремль вдатися до надзвичайних заходів, щоб підтримати економіку Москви, підтримати валюту, підтримати фінансові ринки", - каже Прайс. І додав: "І подивіться на ширший набір заходів, експортний контроль, який ми запровадили, який систематично позбавляв Росію можливості імпортувати сировину, яка їй знадобиться в довгостроковій перспективі для здійснення агресії проти України чи будь-якої іншої країни… Ви бачите, що санкції, які запровадили США та наші десятки партнерів по всьому світу, мали величезний ефект”.

Що стосується F-16, то, за словами Неда Прайса, США надали для українських партнерів те, що їм потрібно для бою наразі.

“Вам не потрібно вірити нам на слово щодо ефективності такого підходу. Ви можете подивитись на рішучість, стійкість, наполегливість наших українських партнерів, а також на успіх, до якого це призвело, і якому певним чином сприяла величезна допомога у сфері безпеки, яку надали Сполучені Штати та приблизно 50 країн навколо світу. Це рішення, які ми приймаємо на динамічній основі, точно враховуючи потреби в розмові з нашими українськими партнерами, у розмові з нашими партнерами в Європі, НАТО, а також у всьому світі”, - наголосив Прайс.

Як повідомляв Голос Америки, раніше координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі назвав причини, чому Штатам слід допомогти Україні здобути перемогу на полі бою.

«Україна не програє, якщо Захід не здасться», - так висловлювалися про ситуацію довкола війни експерти Центру стратегічних і міжнародних досліджень CSIS.

До слова, опитування свідчать, що 50% американців вважають Китай найбільшим ворогом своєї країни. Трохи більше третини - 32% опитаних - називали “ворогом країни” Росію, і ще 7% визначили найбільшим ворогом Північну Корею.

Всі новини дня

Труни, однотипні постери й російська пропаганда: у Вашингтоні провели "антивоєнний" мітинг

Організатори "антовоєнного" мітингу у Вашингтоні роздавали учасникам однотипні постери із закликами проти війни з Іраном, Китаєм, а також проти підтримки військового протистояння країнам-агресоркам. Вашингтон, округ Колумбія, 18 березня 2023р.

На вихідних поблизу Білого дому у Вашингтоні зібралися мітингувальники проти “нескінченних воєн”, які закликали, серед іншого, скоротити американську підтримку країн, постраждалих від війни, та загалом зменшити бюджет Міноборони США.

Щодо України, то учасники мітингу висловилися за переговори замість військового захисту. Кілька учасників по черзі розмахували російським прапором, виголошуючи тези російської пропаганди про те, що “ворогом є НАТО, а не Росія”.

Протестувальники тримали здебільшого однотипні, заготовлені організаторами постери із застереженнями проти війни з Іраном і Китаєм. Ці постери принесли на мітинг у великих чорних пакетах (як на фото) і роздали людям (на відео нижче видно, як частина людей відмовляється від пропозиції взяти постер).

Учасникам антивоєнного протесту роздавали однотипні постери із гаслами російської пропаганди і тезами "Годуйте людей, а не Пентагон".
Учасникам антивоєнного протесту роздавали однотипні постери із гаслами російської пропаганди і тезами "Годуйте людей, а не Пентагон".

Перехожим, які опинилися у цей день біля Білого дому, наполегливо роздавали постери. Деякі з них мали такі гасла: "Годуйте людей, а не Пентагон", "Україна. Націоналісти та фашисти, руки геть від Донецька та Луганська". Не всі погоджувалися брати участь у цьому.

Один з учасників протесту поділився із Голосом Америки джерелами, де черпає інформацію. “Найкращими гідами” для себе чоловік назвав Маркса і Леніна.

Інший мітингувальник запевнив, що має багато джерел інформації про війну, але не зміг згадати усі.

Організатори мітингу підготували муляжі трун з прапорами США, України та ще кількох країн. З цими домовинами вони пройшлися ходою біля Білого дому, а також заблокували ними вхід до Washington Post Building за «непохитну підтримку війни» газетою.

Протестувальники вимагали від журналістів видання висвітлити їх демонстрацію та пригадували війну в Іраку, критикуючи її висвітлення у ЗМІ.

Щодо ЗМІ, то мітинг знімали журналісти з Китаю та Росії, зокрема, телеканалу "Россия". Як уже писав Голос Америки, пропагандистські канали цих країн активно використовують подібні виступи та називають такі протести“справжніми голосами американського народу”. Хоча як свідчать опитування у США, найбільшими ворогами своєї країни американці вважають Китай та Росію.

Російська пропаганда називає такі мітинги "справжніми голосами американського народу", - Polygpaph.info
Російська пропаганда називає такі мітинги "справжніми голосами американського народу", - Polygpaph.info

Спростування та пояснення, чому подібний протест не є реальним відображенням настроїв американського суспільства, можна прочитати на сайті Української редакції Голосу Америки, у проєкті Поліграф.

Крім того, Голос Америки неодноразово писав про відсутність ознак готовності Росії до реальних перемовин. Аналіз про те, чому в Києві відкидають можливість перемовин із Москвою, Голос Америки писав в огляді "Чи варто Україні домовлятися з Росією?".

Організатори мітингу режисують ходу з "трунами" від Білого дому до будівлі пресвітеріанської церкви на Нью-Йорк авеню у Вашингтоні:

Участь у мітингу взяв і американський ІТ-інженер Дейв Трауб, який розповів Голосу Америки, що вважає справжнім соромом таку подію:

“Я прийшов сказати цим людям, що Україна - реальна, і війна реальна. Коли ви говорите “миріться з Росією”, то ви насправді кажете “здайте окуповані території для будь-яких звірств, які захоче зробити обвинувачений у воєнних злочинах Володимир Путін".

Здати Україну Росії - це неприйнятно. Українці цього не допустять. Навіть якщо ми припинимо допомогу, вони продовжуватимуть воювати.
учасник мітингу Дейв Трауб

“Вони говорять деякі хороші речі, як, наприклад, вільна Палестина, економічна і соціальна справедливість… але здати Україну, щоб отримати ці речі, це не те, що потрібно робити. Просто ні, абсолютно ні”, - сказав Трауб.

Дейв Трауб прожив 12 років у Росії та має друзів як серед росіян, так і серед українців.

“Здати Україну Росії - це неприйнятно. Українці цього не допустять. Навіть якщо ми припинимо допомогу, вони продовжуватимуть воювати”, - сказав він.

Як повідомляв Голос Америки, у Вашингтоні та численних інших містах США упродовж року з часу вторгнення Росії до України регулярно відбуваються мітинги на підтримку України. Крім того, вашингтонські активісти практично щодня виходять з українськими прапорами до Білого дому (де відбувався і згаданий “антивоєнний мітинг”), щоб подякувати за надану підтримку та нагадати про злочини, які щодня здійснює російське військо в Україні.

Дивіться також: Мітинг біля Меморіалу Лінкольна у Вашингтоні до роковин повномасштабного вторгнення РФ в Україну

США стурбовані, що Китай може підтримати план, який не передбачає виведення військ РФ з України  

"Будь-яке припинення вогню, яке не стосується виведення російських військ з України, фактично ратифікує незаконні завоювання Росією", - сказав координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі. 

США висловлюють стурбованість тим, що Китай у Росії може домовлятися про перемир'я в Україні, при якому російські війська залишаться на окупованих територіях. Про це повідомив координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі у понеділок, 20 березня.

«Ми стурбовані тим, що натомість Китай повторюватиме заклики до припинення вогню, коли російські сили залишатимуться на суверенній території України», – сказав Кірбі. - «Будь-яке припинення вогню, яке не стосується виведення російських військ з України, фактично ратифікує незаконні завоювання Росією».

Кірбі наголосив, що війна в Україні може закінчитися дуже швидко, як тільки Путін виведе війська з України.

Раніше сьогодні Державний секретар США Ентоні Блінкен також заявив, що без виведення російських військ з України мирний план Китаю не передбачатиме відновлення українського суверенітету і не буде конструктивним.


Держсекретар США прокоментував візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео

Держсекретар США прокоментував візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Ентоні Блінкен: «Те, що президент Сі їде до Росії через кілька днів після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт  президента Путіна, дозволяє припустити, що Китай не відчуває відповідальності за притягнення Кремля до відповідальності за звірства, скоєні в Україні». 

Американець Дейв Трауб пояснив, чому не підтримує організаторів “антивоєнного” мітингу у Вашингтоні

Американець Дейв Трауб, ІТ-інженер, взяв участь у “антивоєнному” мітингу у Вашингтоні, висловивши незгоду з організаторами та назвавши його “справжнім соромом”. Про це він сказав у коментарі Голосу Америки.

Вісім танків Leopard 2 з Норвегії - вже в Україні

Польські інструктори та українські солдати тренуються на танках Leopard 2 A4 у 10-й бригаді в Свентошуві, Польща, 13 лютого 2023. REUTERS/Kacper Pempel

Норвегія доправила в Україну вісім танків німецького виробництва Leopard 2. "Усі вісім Leo (Leopard) 2 знаходяться в Україні", - повідомила агенції AFP в електронному листі речниця Збройних сил Норвегії Стіне Барклай Гаасланд.

"Для України передача танків матиме вирішальне значення для спроможності вести наступальні операції та відвойовувати окуповані Росією землі", - йдеться у заяві підполковника Ларс Єнсен, голови бронетанкового батальйону Норвегії.

Норвегія має намір замінити передані ЗСУ Leopard 2A4 танки на більш сучасні Leopard 2A7, і нещодавно замовила 54. Окрім танків, Норвегія зобов'язалася надати Києву до чотирьох машин підтримки, боєприпаси та запчастини.

Раніше Голос Америки повідомляв, що Норвегія приєдналась до сімнадцяти країн Європейського Союзу у домовленості спільно закуповувати боєприпаси для допомоги Україні та поповнювати власні запаси за дворічною прискореною процедурою для 155-мм артилерійських снарядів і семирічного проекту із придбання кількох типів боєприпасів.

На початку березня Польща, яка проводить для українців навчання на німецьких танках, повідомила, що надішле Україні ще 10 Leopard 2. А минулого тижня речник Командування спеціальної підготовки збройних сил Бундесверу заявив, що українські військові майже завершили навчання на Leopard 2 у Німеччині, й скоро ці танки вже будуть в Україні.

При цьому німецький виробник зброї Rheinmetall веде "багатообіцяючі" переговори щодо будівництва танкового заводу в Україні "вартістю приблизно 200 мільйонів євро" (213 мільйонів доларів), щоб випускати до 400 танків Panther на рік, заявив президент фірми Армін Паппергер. Він додав, що очікує рішення щодо плану через два місяці, зазначивши, що таке місце може бути захищене від нападу Росії системою ППО.

У статті використано матеріали AFP

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG