Спеціальні потреби

Актуально

Швейцарія оголосила про приєднання до міжнародних санкцій проти Росії

Знищена частина Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча, 16 квітня 2022 (AP Photo/Alexei Alexandrov)

Швейцарський президент Ігнаціо Кассіс під час зустрічі із японським прем'єром Фуміо Кашіда повідомив, що його держава єдина із міжнародною спільнотою у запровадженні суворих санкцій проти Кремля через його війну в Україні.

Водночас, Кассіс підкреслив, що хоча держава приєдналась до п'ятого раунду заходів обмежень ЄС проти Москви минулого тижня, Швейцарія продовжить дотримуватись нейтралітету.

"Військові поставки будуть несумісні із нейтральністю. Участь у військових союзах буде несумісною із нейтралітетом. Використання нашої території для пересування землею чи повітрям воєнних матеріалів буде несумісним із нейтралітетом. З іншого боку, засудження будь-яких дій, які сильно підривають наші цінності, які зазначені у конституції, - це сумісно із нейтральністю".

Раніше "Голос Америки" повідомляв, що Швейцарія приєдналась до списку країн, включно із ЄС і США, у питанні запровадження економічних санкцій проти Кремля.

"Ми наполягаємо на міжнародному праві, бо знаємо, що для нас це питання виживання; тому в момент, коли ми стали свідками такого значного порушення міжнародного права, агресії, якої ми не бачили в Європі з часів Другої світової війни, швейцарський уряд вирішив піти далі в плані ухвалення санкцій", – сказав в інтерв'ю посол Швейцарії у США Жак Піттелу.

У понеділок президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ "витримала безпрецедентний" "санкційний тиск західних країн", пише Коммерсант. Також Кремль оголосив про введення обмежень, зокрема, проти американських, британських і канадських високопосадовців і законодавців.

У статті використано матеріали AP, Коммерсант

Всі новини дня

“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео

Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Переговори Ріші Сунака та Джо Байдена у Вашингтоні – що казали про підтримку України. Відео

Британський прем’єр Ріші Сунак зустрівся із президентом США Джо Байденом у Вашингтоні. Лідери провели закриту зустріч у Білому домі і пізніше відповіли на питання преси.

Більше

XS
SM
MD
LG