Спеціальні потреби

Актуально

Документальний фільм редакторки Голосу Америки Тетяни Ворожко отримав срібло Нью-йоркського фестивалю кіно і телебачення

Документальний фільм "Київ - Софія - Голлівуд" розповідає історію двох українських біженок, які опинилися і будують нове життя у дуже незвичному місці - на голлівудській кіностудії у Болгарії.

Документальний фільм журналістки Тетяни Ворожко "Київ - Софія - Голлівуд: Несподівана подорож українських біженок" здобув срібну медаль у категорії Документальний фільм/Проблеми людей Нью-йоркського фестивалю кіно та телебачення - 2023.

Фільм розповідає історію двох українських біженок, які опинилися і будують нове життя у дуже незвичному місці - на голлівудській кіностудії Nu Boyana Film Studios в Софії, Болгарія.

Як повідомляв Голос Америки, у стрічці "Київ-Софія-Голлівуд" також йдеться про адаптацію українців до життя в Болгарії і про те сестринство, яке побудували жінки, що мешкають в одному багатоквартирному будинку.

А головне – фільм порушує питання, чи повернуться ці дві українки, як й чимало інших з понад 8-ми мільйонів українських біженців, які, за даними ООН, перебувають лише в країнах Європи, до України.

Тетяна Ворожко, старша виконавча редакторка Української служби Голосу Америки продюсувала та написала сценарій фільму. Вона отримала фінансування зйомок як одна із переможниць пітч-конкурсу Голосу Америки.

“За умовами програми нам доводилося робити все дуже швидко — знімати, писати, монтувати відео, — розповідає Тетяна Ворожко. — На щастя, більша частина зйомок проходила на кіностудії, де нікому не треба було пояснювати, що саме ми робимо. У нас також була дуже професійна команда, яка працювала над кожним елементом цього фільму”.

Над фільмом працювали операторка Світлана Коваль, відеоінженер Костянтин Голубчик, редакторки Ема Кац та Жужанна Геллер-Варга, старша виконавча продюсерка Юна Лі.

Ворожко розповідає, що коли готувалася їхати до Болгарії на зйомки фільму про українських біженців, сподівалася, що до виходу фільму в жовтні 2022 року тема повернення українських жінок і дітей буде домінувати в новинах, пов’язаних з Україною.

“Але російські бомби досі падають на українські міста, а люди гинуть на передовій”, - додала авторка фільму.

На своїй сторінці у Фейсбуці вона подякувала героїням стрічки - Ярославі Кузьменко, Альоні Алтуховій, Владі Романченко та Василісі Двойченковій, які погодилися розповісти свої історії. Ворожко також висловила вдячність кіностудії Nu Boyana Film Studios та її генеральному директорові Яріву Лернеру за сприяння та участь у зйомках.

“Я пишаюся бути причетним до створення цього фільму”, - поділився своїми почуттями Ярів Лернер, гендиректор найбільшої у Східній Європі кіностудії Nu Boyana.

Юна Лі, керівниця відділу придбання та введення в експлуатацію програм Голосу Америки прокоментувала : «У “Голосі Америки” ми щороку проводимо конкурс, що дає нашим талановитим колегам можливість створювати глибокі історії. Мені випала честь спостерігати за історіями понад десяти переможців, і це справді надзвичайний досвід стати свідком відкриття такої кількості прихованих дорогоцінних каменів. Успіх Тетяни є чудовим прикладом цього, і я пишаюся результатом”.

“Київ - Софія - Голлівуд” від початку був цікавою сюжетною концепцією. Я мала честь працювати над ним із Тетяною з першого моменту, і це дало нам можливість перетворити його на справжній документальний фільм з добре розробленими персонажами та сценами. З Тетяною приємно працювати, вона відкрита до нових ідей, і наша співпраця була бездоганною. Її історія розповідається з унікальної точки зору, і я дуже рада, що вона отримала цю нагороду”, - поділилася редакторка Жужанна Геллер-Варга.

Під час зйомок документального фільму. Фото Світлани Коваль.
Під час зйомок документального фільму. Фото Світлани Коваль.

Загалом у 2023 році Голос Америки отримав рекордні 10 нагород на нью-йоркському теле- та кінофестивалі – дві золоті, три срібні та п’ять бронзових. Три стрічки із числа переможців – про Україну.

«Вітаємо всіх наших переможців, – сказала виконувачка обов’язків директора Голосу Америки Йоланда Лопес. – Я дуже пишаюся тим, що цього року члени журі нью-йоркського фестивалю відзначили зусилля щодо виконання нашої місії, пов’язаної з вирішенням важливих питань у новинах, таких як війна та права жінок, у більш креативний спосіб із довгоформатними матеріалами, які приваблюють ширшу аудиторія».

Телевізійна та кінопремія Нью-йоркського фестивалю відзначають видатний медіаконтент та інші формати у телевізійній та кіноіндустрії.

Всі новини дня

Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео

Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:19 0:00

Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.

Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео

Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.

Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео

Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:46 0:00

Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі приїде на ЗАЕС через підрив Каховської дамби

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Ґроссі бере участь у прес-конференції під час засідання ради керуючих МАГАТЕ у Відні, Австрія, 5 червня 2023 р. REUTERS/Леонхард Фогер

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі повідомив, що наступного тижня відвідає Запорізьку атомну електростанцію разом з групою міжнародних експертів, які є постійно присутні на станції, у зв’язку з руйнуванням Каховської дамби. Про це очільник агенції ООН з ядерної енергетики повідомив у Twitter у вівторок, 6 червня.

"Після руйнування дамби Каховської ГЕС я очолю наступну ротацію МАГАТЕ, місію підтримки та допомоги на Запорізькій АЕС (ІСАМЗ) наступного тижня з посиленою командою", – написав Ґроссі у Twitter.

"Це є вирішальний момент для ядерної безпеки", - додав він.

Раніше у вівторок президент України Володимир Зеленський повідомив у Twitter про свою телефонну розмову з очільником МАГАТЕ у зв'язку з підривом дамби, який він назвав «російським терактом», який має «масштабні наслідки».

«Ми обговорили шляхи мінімізації ризиків для безпеки ЗАЕС. Домовлено візит пана Ґроссі в Україну», – написав президент України.

Групи експертів Агентства продовжують бути присутніми не лише на Запорізькій АЕС, а й на всіх атомних електростанціях України, щодня відстежують та доповідаютть про розвиток подій у галузі ядерної безпеки.

Після вибуху на Каховській ГЕС, що стався вночі проти 6-го червня, Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявила, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра, і зниження рівня води може становити загрозу.

"Відсутність води для охолодження в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - сказав керівник МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі зранку 6 червня.

Днем раніше, виступаючи у Відні на засіданні ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії, Ґроссі заявив, що військова активність у регіоні, де розташована Запорізька АЕС, зростає.

За словами очільника МАГАТЕ, всі три діючі атомні електростанції в Україні були змушені знизити свою потужність внаслідок військових дій та проблем, пов'язаних із порушенням ланцюжків постачання та нестачею запасних частин.

Ґроссі наголосив, що днями презентував у Раді Безпеки ООН «п'ять принципів, спираючись на які ми можемо забезпечити ядерну безпеку Запорізької АЕС». Середи цих принципів, зокрема, недопущення нападу, націленого на реактори ЗАЕС, недопущення пошкодження зовнішнього живлення ЗАЕС, а також недопущення актів саботажу.

За словами Ґроссі, ці принципи отримали підтримку і в Києві, і в Москві.

Дотримання цих принципів, як сказав Ґроссі, є «життєво необхідним», оскільки «ситуація на Запорізькій АЕС останніми місяцями суттєво погіршилася через посилення військових дій».

Дивіться також:

Кислиця про підрив Каховської ГЕС: Відбувся акт державного тероризму. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG