Спеціальні потреби

Актуально

Генсек НАТО: «Зараз не час для США відмовлятися від НАТО»

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ висловив свої погляди на значення Північноатлантичного альянсу для Європи та США на сторінках британського видання The Guardian.

«Протягом 67 років це партнерство було основою миру, свободи і процвітання в Європі. Воно дозволило нам успішно стримувати Радянський Союз і довести «холодну війну» до кінця. І воно зробило можливим інтеграцію Європи, а також заклало фундамент для безпрецедентного миру і процвітання, яким ми користуємося сьогодні. Європейські лідери завжди розуміли, що, коли мова йде про безпеку, робити це поодинці – не варіант", - пише у статті The Guardian Єнс Столтенберґ.

Столтенберґ відзначає, що "по обидва боки Атлантики лідери завжди розуміли, що сильніша, безпечніша і успішніша Європа означає сильніші, безпечніші та успішніші Сполучені Штати. Це партнерство між Європою і Сполученими Штатами, втілене в НАТО, залишається важливим для обох сторін".

Генсек НАТО зазначив, що протягом останніх кількох років Альянс спостерігає різке погіршення безпеки, з більш напористою Росією і сум'яттям у Північній Африці та на Близькому Сході. Втім, він вказує, що розгорнення нової бронетанкової бригади в Європі - є стримуванням, а не агресією. "Ми не прагнемо спровокувати конфлікт, але хочемо запобігти конфлікту. Батальйони НАТО, які нараховують тисячі військ, не можна порівнювати з російськими підрозділами, що налічують десятки тисяч тільки через кордон. Наша відповідь є оборонною і співрозмірною. Але вона посилає чіткий і недвозначний сигнал: напад на одного буде зустрінутий відповіддю від усіх, - пише він у статті.

"Партнерство між Європою та Америкою засноване на глибоких спільних інтересах і цінностях. Водночас, життєздатне партнерство залежить від того, як усі вносять свою справедливу частку. Сполучені Штати зараз складають майже 70% витрат НАТО на оборону, і їх справедливо закликають до більш співмірного розподілу тягаря", - пише генсек.

Столтенберґ зазначив, що Альянсу потрібне сильне американське лідертво, і водночас Європа, яка б узяла на себе свою справедливу частку тягаря.

"Але перш за все ми повинні визнати цінність партнерства між Європою й Америкою. Воно залишається необхідним. Таким чином, замість того, щоб поглиблювати наші відмінності, ми повинні розвивати те, що нас об'єднує, і знайти в собі мудрість та далекоглядність, щоб працювати разом для спільних рішень. Робити це поодинці – не варіант, ні для Європи, ні для Сполучених Штатів», - зазначає Єнс Столтенберґ.

Дивіться також: Філіп Брідлав: "Нічого наступального в кількості сил і техніки, що дислокує НАТО, немає"

Філіп Брідлав: "Нічого наступального в кількості сил і техніки, що дислокує НАТО, немає". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:02 0:00

Всі новини дня

Евакуація з Маріуполя – як волонтеру Денису Мініну вдається рятувати людей з окупації. Відео

У зруйнованій 6 жовтня багатоповерхівці в Запоріжжі був волонтерський склад Дениса Мініна. До 24 лютого він працював ведучим одного з українських телеканалів, а тепер став волонтером, який допомагає евакуювати людей з окупованого рідного Маріуполя.

У Празі відкрили перший саміт Європейської політичної спільноти. Відео

У Празі відкрили перший саміт Європейської політичної спільноти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:11 0:00

«Протистояти злу важко, але ми знаємо, що правда перемагає» – з таким посланням прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала відкрив перший саміт Європейської політичної спільноти у Празі – нового форуму практично усіх держав Європи, крім Росії. Яке ж місце у форумі відведено Україні?

Рафаель Ґроссі: позиція МАГАТЕ полягає в тому, що ЗАЕС - це український об’єкт

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі на прес-конференції в аеропорту Відня після повернення з України, де він зі своєю командою відвідав Запорізьку атомну станцію. Австрія, 2 вересня 2022 року.

Голова міжнародної агенції з ядерної енергетики назвав Запорізьку АЕС українською, заперечуючи твердження президента Володимира Путіна про те, що станція тепер належить Росії.

"Позиція МАГАТЕ полягає в тому, що цей об’єкт є українським. Але я не вдаюся в коментарі щодо розвитку воєнних подій", – сказав голова МАГАТЕ Рафаель Ґроссі на прес-конференції в Києві після переговорів з президентом України Володимиром Зеленським.

За його словами, "це питання стосується міжнародного права". "Тут конфлікт, тут війна. Ми хочемо, щоб ця війна припинилася. Війна повинна припинитися негайно", – сказав голова МАГАТЕ.

У середу Путін підписав указ, згідно з яким Запорізька АЕС мала стати "федеральною власністю" РФ. Російські війська захопили станцію у березні, але на ній продовжував працювати український персонал, який, за словами Ґроссі, "працює в майже нестерпних умовах".

"Стрес, невизначеність, вони не знають, що може статися", – наголосив він.

Голова української державної атомної енергетичної компанії "Енергоатом" Петро Котін того ж дня заявив, що бере станцію під контроль і керуватиме нею з Києва після того, як російські військові затримали, а потім відпустили директора станції Ігоря Мурашова.

Міжнародне агентство з ядерної енергії закликало створити навколо станції демілітаризовану зону для того, щоб бойові дії не створювали ядерної небезпеки.

"Ми не змінюємо нашу лінію, ми продовжуємо говорити про те, що має бути зроблено, щоб, по суті, уникнути ядерної аварії на АЕС. Що все ще є дуже, дуже реальною можливістю", – сказав Ґроссі у Києві.

Як заявив голова МАГАТЕ, на даний момент організація не має "жодних ознак" того, що Росія намагається підключити станцію до російської мережі.

За його словами, перемикання з однієї мережі в іншу є складним технологічним процесом, на який потрібно багато часу і який би був помітний.

"Це потребує, може потребувати серйозної інфраструктурної роботи. Отже, ми б про це знали, ми б побачили, що якби щось відбувалося", – сказав Гроссі. - "У нас двоє співробітників (на станції), і ми збираємося збільшити групу до чотирьох".

Після поїздки до Києва генеральний директор МАГАТЕ планує вирушити до Москви, щоб досягти угоди щодо "зони ядерної безпеки та безпеки" навколо Запорізької АЕС.

Макрон: Європейська політична спільнота потрібна для обговорення спільної стратегії Європи. Відео

«Мета полягає в тому, щоб поділяти однакове розуміння становища, яке впливає на Європу і виробляти спільну стратегію.Це в наших інтересах - зустрітися тут і накреслювати разом наше майбутнє. Ось для цього і є Європейська політична спільнота», - заявив президент Франції Еммануель Макрон.

МВФ вчетверте погіршив прогноз для світової економіки

Крісталіна Георгієва під час виступу в Джорджтаунському університеті в четвер.

Міжнародний валютний фонд вчетверте погіршив прогноз світової економіки на наступний рік. Нові оцінки буде оприлюднено в Світовому економічному прогнозі, який Фонд опублікує наступного тижня, заявила директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва.

Раніше Фонд прогнозував зростання економіки світу на 2,9% в 2023 році. На 2022 рік прогноз зростання залишається незмінним - на рівні 3,2%.

В 2021-222 роках світова економіка рухалась від ні на що не схожої кризи - пандемії - до іншого безпрецедентного шоку - війни", - твітує Георгієва.

Світова економіка втратить 4 трильйони доларів випуску від теперішнього часу до 2026 року, що еквівалентне економіці Німеччини, поділилась оцінками МВФ Георгієва у виступі в Джорджтаунському університеті в четвер.

Промова прозвучала перед засіданням Світового банку та МВФ, запланованим на наступний тиждень.

Більше

XS
SM
MD
LG