Спеціальні потреби

Генсек НАТО у Конгресі США застеріг щодо загрози з Росії


Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг разом із віце-президентом США Майком Пенсом і спікером американської Палати представників Ненсі Пелосі виступає на спільному засіданні Конгресу на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні 3 квітня 2019 року.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенбер застеріг Конгрес США у середу з приводу загрози, яку являє «більш агресивна Росія», включно з нарощуванням військової сили, загрозою з її боку суверенним державам, та використанням нею хімічної зброї та кібератак.

«Тепер ми повинні подолати наші розбіжності, бо у майбутньому нам ще більше буде потрібен наш альянс. Ми зіткнулися з безпрецедентними викликами – викликами, з якими жодна країна не впорається самостійно», – сказав Єнс Столтенберг.

Завдяки НАТО Сполучені Штати мають більше друзів і союзників, ніж будь-яка інша держава. Це зробило Сполучені Штати сильнішими, безпечнішими і захищенішими

Столтенберґ відзначив, що «час закінчується», і закликав Росію повернутися до дотримання Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (ДРСМД), з якого Трамп планує вивести США цього літа.

«НАТО не має наміру розміщувати ядерні ракети наземного базування у Європі, – заявив Столтенберґ у своєму виступі, який був пристрасним захистом 70-річного альянсу. – Але НАТО завжди вживатиме необхідних заходів для забезпечення надійного та ефективного стримування».

Підсумки промови генсека НАТО в Конгресі США

Підсумки промови генсека НАТО в Конгресі США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Столтенберґ використовував свою промову, щоб голосно захистити «найуспішніший альянс в історії», який часто висміював президент США Дональд Трамп.

Члени Конгресу привітали Столтенберґа неодноразовими оплесками і стоячими оваціями. Американські законодавці відзначили, що розглядають його звернення до спільного засідання Палати представників і Сенату, як шанс підтвердити американську відданість НАТО.

Столтенберґ був першим норвежцем, якому було надано рідкісну честь виголосити таке звернення.

«НАТО добре для Європи, але НАТО також добре для США», – сказав Столтенберґ.

«Сила нації вимірюється не тільки розміром економіки, або кількістю її солдатів, а й кількістю її друзів, – додав Столтенберг. – А завдяки НАТО Сполучені Штати мають більше друзів і союзників, ніж будь-яка інша держава. Це зробило Сполучені Штати сильнішими, безпечнішими і захищенішими».

Дивіться також: Як пройшла зустріч Трампа і Столтенберґа

Як пройшла зустріч Трампа і Столтенберґа. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

XS
SM
MD
LG